Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Debata Społeczna
W czwartek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Lubartowie odbyła się kolejna Debata Społeczna. Tym razem tematem spotkania było Postępowanie w Sytuacjach Zagrożenia Terrorystycznego. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, przedstawicieli lubartowskich szkół, straży pożarnej oraz samorządów.
-
Lubartów: Sprawcy napadu zatrzymani
Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na podróżujące małżeństwo obcokrajowców. Do zdarzenia doszło w czwartek 19.05.2016 r. nad ranem w miejscowości Wandzin, na parkingu przy drodze krajowej nr 19.
-
Lubartów: Stracili prawa jazdy
Jeden mężczyzna jadący samochodem po użyciu alkoholu. Motocyklista, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h. oraz kobieta jadąca swoim volvo o 62km/h. za szybko. To efekt pracy jednego patrolu policyjnego z Lubartowa w dwie godziny w jednej miejscowości.
-
Zaproszenie na Debatę Społeczną
Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie zaprasza mieszkańców naszego powiatu na kolejną debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Tym razem tematem spotkania będzie Postępowanie w Sytuacjach Zagrożenia Terrorystycznego.
-
Lubartów: Chciał się popisać przed dziewczyną, nic mądrego nie pokazał
Kilkadziesiąt minut wystarczyło lubartowskim policjantom, aby ustalić i zatrzymać wandala, który w nocy zniszczył warte kilka tysięcy złotych ławy i donice w miejskim parku. Jak się okazało 21-latek chciał się popisać przed koleżanką. Był pijany. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Za niszczenie mienia grozić może mu kara do 5 lat więzienia.
-
Lubartów: Pijane małżeństwo opiekowało się dziećmi
Kłótnia z żoną była przyczyną wezwania policjantów na interwencję przez 40-letniego mieszkańca Lubartowa. Funkcjonariusze ujawnili, że oboje małżonkowie opiekowali się dziećmi w stanie dalekim od trzeźwości. Badanie wykazało, że 40-latek miał ponad promil alkoholu, natomiast jego żona prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Kamionka: Podpalili piekarnię by zatrzeć ślady włamania
Policjanci z Kamionki zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-27 lat, którzy podpalili jedną z miejscowych piekarni. Straty w wyniku pożaru oszacowano na co najmniej 150 tys. zł. Wcześniej sprawcy włamali się do tego budynku, by coś ukraść. Ponieważ niczego interesującego tam nie znaleźli, podłożyli ogień, by zatrzeć ślady. Jak ustalili kryminalni, mężczyźni tej samej nocy dokonali jeszcze szeregu innych przestępstw,. m.in.. pobicia, wymuszenia rozbójniczego czy kierowania gróźb. Wczoraj podejrzani zostali przez sąd aresztowani.
-
Lubartów: Sprzedawał podrobione perfumy
Policjanci z Lubartowa ujawnili i zabezpieczyli podrobione kosmetyki. Sprzedawał je na targowisku miejskim w Lubartowie 33-letni obywatel Rumunii. Obecnie trwa ustalanie strat właścicieli znaków firmowych. Nieuczciwemu sprzedawcy grozi grzywna i do 2 lat więzienia.
-
Lubartów: Tragiczny wypadek na obwodnicy
Do zdarzenia doszło dziś kilkanaście minut po godzinie 8.00 Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów do wypadku doprowadził kierujący volkswagenem 75-letni mieszkaniec gminy Lubartów. Jadąc od strony Nowodworu nie zatrzymał się on przed obwodnicą i wjechał wprost przed jadącego prawidłowo land rovera z przyczepką. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 72-letnia pasażerka volkswagena.
-
Ostrów Lubelski: Pijany Polak udawał pijanego Francuza
W Ostrowie Lubelskim na ogrodzeniu posesji rozbiła się alfa romeo. Zastany przy samochodzie mężczyzna był pijany i twierdził, że nic nie rozumie, bo jest Francuzem. Badanie wykazało, że był pod wpływem ponad 2 promili alkoholu i naprawdę jest Polakiem z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.
-
Lubartów: Kolejna ofiara oszustwa na "oficera CBŚ"
30 tysięcy złotych straciła wczoraj 75-letnia mieszkanka Lubartowa. Kobieta dała się nabrać oszustowi podającemu się za oficera CBŚ. Uwierzyła, że uczestniczy w akcji łapania oszustów. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i przypominają, że pomysłowość oszustów jest nieograniczona.
-
Lubartów: Pijany awanturnik okazał się złodziejem
33-latek ukradł dwa telefony w markecie. Jeden z nich zastawił w lombardzie, a za pieniądze kupił alkohol. Potem pijany awanturował się na mieście, gdzie zatrzymali go policjanci.
-
Lublin: Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali sprawców
Policjanci z VII komisariatu odzyskali skradziony samochód i zatrzymali sprawców. Samochód m-ki Dacia skradziony został z parkingu przy. Al. Jana Pawła II w Lublinie. Właścicielka oszacowała straty na 50 tys. zł. Kobieta nie zdążyła opuścić komisariatu, kiedy usłyszała od mundurowych, że pojazd został odnaleziony, a złodzieje zatrzymani.
-
Abramów: Rowerzysta z promilami wjechał pod koła samochodu
O ogromnym szczęściu może mówić rowerzysta, który wczoraj w Glinniku wjechał wprost pod koła samochodu osobowego. Mężczyzna nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Jak się okazało, oprócz sprzyjającego losu, miał też promile.
-
Kock: Dachowali wracając z dyskoteki
W Annówce osobowy peugeot dachował na poboczu krajowej 19. Podróżujący nim dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego byli pod działaniem alkoholu. Jeden z nich miał w organizmie 2,9 promila, drugi odmówił poddania się badaniu i została od niego pobrana krew do badań. Obydwaj wracali z pobliskiej dyskoteki.
-
Lubartów: Szlifierką podcinał gałęzie, trafił do szpitala
W ciężkim stanie trafił do szpitala 29 – latek z powiatu lubartowskiego, który szlifierką podcinał gałęzie drzewa. Maszyna wbiła mu się w klatkę piersiową powodując rozległe obrażenia. Apelujemy o ostrożność oraz właściwe i bezpieczne używanie narzędzi.
-
Lubartów: Po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego
Będący po służbie dwaj policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę renaulta. Będący pod wpływem 2 promili alkoholu 64-latek, na ich oczach o mało nie „wbił” się swoim autem w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast odebrali kluczyki kierowcy nie pozwalając mu odjechać i o wszystkim powiadomili kolegów będących w służbie.
-
Wspólna Akcja KGP i BIK: nieskradzione.pl
Nieskradzione.pl to ogólnopolska akcja edukacyjna zainicjowana przez Biuro Informacji Kredytowej oraz Komendę Główną Policji. Akcja jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie związane z kradzieżą tożsamości. Kradzież danych osobowych wiąże się nie tylko z procesem ponownego wyrobienia dokumentów. Konsekwencje mogą być dużo groźniejsze.
-
Lubartów: Policjanci odnaleźli skradzioną kotkę
Nieznany sprawca ukradł mieszkance Lubartowa kota perskiego. Już trzy dni później kotka Pusia wróciła do właścicielki. Policjanci zatrzymali też dwoje mieszkańców Lubartowa, którzy ukradli zwierzę. Za kradzież grozi do 5–lat pozbawienia wolności.
-
Ostrów Lub., Firlej: Trafili do aresztu za znęcanie nad rodziną
Dwaj mieszkańcy powiatu Lubartowskiego, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami, najbliższe kilka tygodni spędzą w areszcie. Starszy, 47 – letni trafił za kratki na 3 miesiące, młodszy 44-letni spędzi tam 2 miesiące. Za znęcanie nad rodziną grozi im do 5 – lat pozbawienia wolności.