Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Zatrzymani za podpalenia
Policjanci z Lubartowa zatrzymali sześciu młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie w ostatnim czasie szeregu podpaleń. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Ostrów Lubelski w wieku od 17 do 26 – lat. Czterej to strażacy ochotnicy. Dokładna liczba spowodowanych przez nich pożarów jak też wysokość strat jest przedmiotem prowadzonego przez policjantów postępowania.
-
Lubartów: Próbowali ukraść volkswagena
Policjanci z Lubartowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy chcieli ukraść samochód. Upatrzonego, starego volkswagena otworzyli za pomocą dopasowanego klucza. Zatrzymani to trzej mieszkańcy miasta i gminy Lubartów. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Okradł budowę szkoły, zatrzymany dwa dni później
Lubartowscy kryminalni zatrzymali młodzieńca, który z terenu budowy szkoły ukradł elektronarzędzia. Łupem złodzieja padł między innymi młot udarowy oraz niwelator, a także inny sprzęt o łącznej wartości 6300 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. Teraz 18-latek odpowie za kradzież. Za ten czyn grozi do 5 – lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Zawiniła przyczepka z ziemniakami i promile
Kierowca audi z przyczepka załadowaną po brzegi ziemniakami spowodował kolizję i uciekł z jej miejsca. Policjanci zatrzymali go kilka kilometrów dalej. Jak wykazały badania, 34-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo autem wiózł swojego 9 – letniego syna.
-
Kock: Zatrzymany kilka minut po włamaniu
Nawet 15 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi województwa mazowieckiego, który włamał się do stacji paliw w Kocku. Został zatrzymany kilka kilometrów dalej w miejscowości Przytoczno, gdzie próbował ukryć się przed policyjnym patrolem. W jego audi policjanci znaleźli kradziony towar o łącznej wartości blisko 20 tysięcy zł.
-
Serniki Kolonia: Zderzenie trzech pojazdów
2,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego poszkodowany w wyniku kolizji trzech pojazdów. 37 – latek nie miał w ogóle prawa jazdy, a kierowany przez niego traktor był nieubezpieczony. Kierowcy pozostałych pojazdów byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Serniki – Kolonia.
-
Kock: Wjechała w przyczepkę
Dzisiaj w Kocku kierująca dostawczym renaultem kobieta uderzyła w tył przyczepki ciągniętej przez minivana. Mimo, że wszystko wyglądało bardzo groźnie, a pojazdy były poważnie uszkodzone, nikomu nic się nie stało. Przez blisko dwie godziny ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.
-
KGP: Na polskich drogach jest bezpieczniej!
Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.
-
Rusza kampania "Dopalacze kradną życie"
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.
-
Lubartów: Kolizja ciągnika z autem osobowym
O ogromnym szczęściu może mówić kierowca ciągnika rolniczego, który spowodował kolizję drogową. Pojazd, którym jechał po zderzeniu z samochodem osobową wypadł na pobocze drogi i przewrócił się na bok wyrzucając kierowcę na zewnątrz. Mimo, że wszystko wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic poważnego się nie stało.
-
Lubartów: Chcieli wyłudzić kredyt
Blisko 25 tysięcy złotych kredytu chcieli wyłudzić młodzi mieszkańcy województwa lubelskiego. W jednym z banków w Lubartowie złożyli wniosek kredytowy przedstawiając fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu. Wpadli na gorącym uczynku w banku w trakcie dopełniania formalności.
-
Akcja "Pierwszy Weekend Wakacji"
Rozpoczyna się pierwszy weekend wakacji. Na drogach pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą kontrolować czy kierowcy jeżdzą zgodnie z przepisami, czy nie przekraczają dozwolonej prędkości oraz czy są trzeźwi. Policjanci będą też reagować na każde przejawy "brawury" na drodze. Pamiętajmy jednak, że bezpieczenstwo zależy przede wszystkim od nas samych.
-
KGP: Przed wakacjami - Co warto wiedzieć?
O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
-
Konkurs "Policja Przyszłości"
Uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów zapraszamy do udziału w konkursie „Policja przyszłości”. Zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody w postaci tabletów i sportowych aparatów fotograficznych. Ponadto 10 finalistów otrzyma specjalne wyróżnienia od Komendanta Głównego Policji.
-
Lubartów: Policjanci pobiegli dla Szymka
254 osoby wzięły w sobotę udział w charytatywnym III Biegu „Pokój i Dobro” w Lubartowie. W tym roku miłośnicy biegania swoim startem wsparli rehabilitację sześcioletniego Szymka, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Wśród nich nie zabrakło policjantów z Lubartowa, którzy na 10 – kilometrowej trasie, wśród najlepszych biegaczy naszego regionu zajęli bardzo wysokie lokaty.
-
Kolejna edycja kampanii "Pozory Mylą, Dowód Nie"
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.
-
Ostrów Lubelski: Ogólnopolski Głos Profilaktyki
W ramach programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej", w poniedziałek 1 czerwca 2015 roku, odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Inicjatywa zawitała również do Powiatu Lubartowskiego, a dokładniej już po raz trzeci do Ostrowa Lubelskiego.
-
Lubartów: Finał Powiatowy Konkursu "Jestem Bezpieczny"
Szkoła Podstawowa z Brzeźnicy Bychawskiej będzie reprezentowała powiat lubartowski w Finale Wojewódzkim konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny. W eliminacjach powiatowych, które odbyły się wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lubartowie, uczniowie zwycięskiej drużyny pokonali 10 pozostałych reprezentacji szkół podstawowych powiatu lubartowskiego. W nagrodę otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz puchar.
-
Kock: Debata o bezpieczeństwie
W środę w Urzędzie Miasta Kock odbyła się debata poświęcona ocenie stanu bezpieczeństwa na terenie gminy i miasta Kock. Spotkanie było częścią rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, mającego na celu ograniczenie skali zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Założeniem debat społecznych jest diagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległym terenie.
-
Lubartów: Złodziej wpadł gdy pakował kradzione paliwo
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wynosił skradzione paliwo. 55 – latek kradł olej napędowy z maszyny, którą sam obsługiwał. Wpadł we wtorek nad ranem pakując bańki z paliwem do swojego auta. Za kradzież grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.