Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Obserwował okolicę. Wpadł z narkotykami i towarem z włamania
Dzięki czujności mieszkańców zatrzymany został 26-letni włamywacz. Policjanci otrzymali zgłoszenie o „podejrzanym pojeździe” jeżdżącym po miejscowości Lisów. Podczas kontroli okazało się, że kierujący samochodem ma przy sobie amfetaminę i marihuanę natomiast w bagażniku elektronarzędzia pochodzące z włamania.
-
Nowa Wola: Pasażerskim busem w ścianę
Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną wypadku do jakiego doszło dzisiaj przed południem w miejscowości Nowa Wola. Pasażerski bus uderzył w ścianę sklepu. Cztery osoby trafiły do szpitala. Badania wykazały, że kierujący busem 63-latek z gm. Uścimów był trzeźwy.
-
KWP: Z przymrużeniem oka
Grudzień jest zazwyczaj miesiącem, kiedy wszyscy starają się podsumować mijający rok. My również trochę z przymrużeniem oka powracamy do spraw, które wydarzyły się w naszym województwie. Zatem ….podsumowując można pokusić się o stwierdzenie, że ulubionym miejscem kryjówek przestępców są szafy, bądź tapczany, a uciekając z miejsca zdarzenia złodzieje najczęściej gubią…. dokumenty tożsamości.
-
Kampania na rzecz bezpieczeństwa pieszych
Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię społeczną pn. „...nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych.
-
Lubartów: Uciekając staranował radiowóz
Blisko 2 promile alkoholu miał 35-latek, który swoim volkswagenem staranował policyjny radiowóz. Wcześniej uciekał przed mundurowymi przez kilkanaście kilometrów. Trafił do policyjnego aresztu.
-
Kampania "16 dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
-
Lubartów: Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego
W Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Lubartowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie powiatu lubartowskiego. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.
-
Lubartów: Kolejna wpadka 29-letniego złodzieja
Zarzut kradzieży usłyszał wczoraj 29-letni mieszkaniec Lubartowa. Mężczyzna ukradł z jednego ze sklepów z artykułami sportowymi 18 koszulek o wartości ponad 1100 złotych. Został zatrzymany następnego dnia od popełnienia przestępstwa. Nie jest to jego pierwsze przestępstwo. Ostatnio, między innymi ukradł lodówkę z salonu gier.
-
Lubartów: Odpowiedzą za kradzież sadzonek
Policjanci z Lubartowa wspólnie z funkcjonariuszami straży Leśnej zatrzymali złodziei drzewek ze szkółki leśnej. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Niemce w wieku 45 i 35-lat. W ciągu blisko 2 miesięcy ukradli sadzonki świerka o wartości blisko 1200 złotych.
-
Ostrów Lubelski: Złodziej rowerów zatrzymany
Kilkanaście minut wystarczyło policjantom z Ostrowa Lubelskiego na ustalenie i zatrzymanie złodzieja roweru. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec tej gminy. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma na koncie kradzież jeszcze innego jednośladu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pojazdy. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Pijani przekraczali prędkość
W ciągu dwóch dni policjanci pełniący służbę radiowozem z videorejestratorem zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących którzy przekroczyli prędkość. 38-latek wpadł w sobotę rano w Lubartowie. Przekroczył prędkość o prawie 30 km/h w terenie zabudowanym. Drugi 31-latek w niedzielę po południu w Mieczysławce na Drodze Krajowej Nr 19 przekroczył prędkość o 30 km/h. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione przez nich wykroczenia. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Kamionka: Ani śladu po ciągniku i przelanej zaliczce
Tysiąc złotych straciła mieszkanka gminy Kamionka, która wspólnie z mężem skusiła się na zakup ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Sprzedawca po otrzymaniu zaliczki zerwał kontakt z kupującą. Wcześniej był niezwykle miły i uprzejmy proponując nawet przywiezienie ciągnika do zainteresowanej za niewielką opłatą. Wszystko okazało się tylko grą mającą na celu wyłudzenie pieniędzy.
-
Lubartów: Pijani pracownicy
Dwaj pracownicy firmy budowlanej pijani pracowali na budowie. Jak się okazało, później jeden z nich jeździł samochodem. Dzięki reakcji pracownika ochrony obydwaj trafili w ręce policjantów. Teraz 40 i 55-latek odpowiedzą za wykonywanie pracy w stanie nietrzeźwości. Młodszy poniesie także odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
-
Niedźwiada: Wypadek przy demontażu wiertni
Do nieszczęśliwego wypadku podczas demontażu wiertnicy bursztynu doszło wczoraj Brzeźnicy Leśnej. Poszkodowany 38-letni obywatel Ukrainy z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają obecne szczegóły wypadku i jego okoliczności.
-
Dobry rok w MSWiA [video]
Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania 12 miesięcy z pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
-
Uwaga na dzikie zwierzęta
W ciągu ostatnich kilu dni na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 7 kolizji z dzikimi zwierzętami. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania lasy i miejsca oznaczone jako zagrożone przemieszczaniem się dzikiej zwierzyny.
-
Wola Blizocka: Zderzenie z łosiem
O dużym szczęściu może mówić 19-letni mieszkaniec Parczewa, który jadąc swoim bmw zderzył się z łosiem. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Kierowca z niegroźnymi urazami trafił do szpitala gdzie pozostał na obserwacji. Jest to już kolejne tego typu zdarzenie drogowe na terenie powiatu lubartowskiego w ostatnim czasie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania lasy i miejsca oznaczone jako zagrożone poruszaniem się dzikiej zwierzyny.
-
Poszukujemy właścicieli telefonów
Policjanci z Lubartowa poszukują właścicieli zgubionych telefonów. Urządzenia zostały znalezione i przyniesione przez uczciwych znalazców do Komendy Powiatowej Policji Lubartowie.
-
Abramów: Przygnieciony przez traktor
31-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na ratunek ruszyli świadkowie zdarzenia i uwolnili mężczyznę z pułapki. Z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Pamiętajmy o właściwej obsłudze maszyn i urządzeń oraz i prawidłowym zabezpieczaniu przed naprawą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie a nawet życie.
-
Kock: Cztery osoby ranne w wypadku
Cztery osoby, w tym 2-letnie dziecko trafiły do szpitala po zderzeniu forda z alfa romeo. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 23.00 w m. Poizdów. Ze wstępnych oględzin miejsca zdarzenia wynika, że sprawcą wypadku był kierowca forda, który stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie. Poszkodowani trafili do szpitali w Lublinie i Lubartowie. Przez kilka godzin droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana.