Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Minister dementuje informacje o zmianach w systemie emerytalnym służb
Ministerstwo SWiA dementuje doniesienia medialne o planowanych zmianach w systemie emerytalnym pracowników służb mundurowych.
-
KWP: Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapy zagrożeń powinny służyć wymianie informacji między mieszkańcami danej społeczności z Policji. O tym jak działa KMZB i jakie są jej główne cele mówili na briefingu prasowym Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP.
-
KWP: Inauguracja Kampanii "Nie daj się oszukać - oszustom stop"
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się inauguracja kampanii społecznej dedykowanej osobom starszym pn. „Nie daj się oszukać - Oszustom Stop!” Organizatorem akcji są Komeda Wojewódzka Policji w Lublinie, Zarząd Wojewódzki NSZZ policjantów woj. lubelskiego oraz Stowarzyszenie Zawsze Aktywni. Chcąc skutecznie dotrzeć do grona osób starszych wyprodukowany został spot telewizyjny przestrzegający przed oszustwami popełnianymi metodą na wnuczka czy policjanta.
-
KWP: Krajowa Mapa Zagorożeń Bezpieczeństwa dostępna już dla mieszkańców naszego województwa.
Dzisiaj w województwie lubelskim ruszył program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego województwa będzie mógł sam zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.
-
Firlej: Zderzenie citroenów
Policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności dzisiejszego wypadku w miejscowości Firlej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem Xsara Picasso skręcał w lewo na skrzyżowaniu, gdy zgasł mu silnik. Jadący drogą główną kierujący citroenem C4 nie zdołał wyhamować i doszło do zderzenia. Do szpitala trafiło łącznie 7 osób w tym trójka dzieci w wielu 4, 9 i 11 lat.
-
Lubartów: Zatrzymani za rozbój
Policjanci z Lubartowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na młodym mieszkańcu miasta. Trzech znanych mu z widzenia mężczyzn pobiło go zabierając telefon komórkowy, następnie grożąc następnym pobiciem zmusili swoją ofiarę aby woził ich swoim samochodem po okolicy. Dwaj starsi napastnicy, w wieku 22 i 21-lat zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Trzeci z podejrzanych to 16 latek.
-
Lubartów: Dwa mandaty w dwie godziny
Młoda mieszkanka województwa mazowieckiego dwukrotnie w niespełna dwie godziny została ukarana 500 złotowymi mandatami. Po raz pierwszy za kradzież w jednym z marketów. Po raz drugi kiedy wróciła do tego sklepu i głośno, niewybrednymi słowami wyrażała swoje niezadowolenie z pracy obsługi placówki.
-
Rudno: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku do jakiego doszło dzisiejszej nocy w Rudnie w gminie Michów. Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał samochód osobowy. 54-latek zmarł na miejscu.
-
Michów: Uparty 41-latek
41-latek dwukrotnie w ciągu jednej nocy wpadł na jeździe po alkoholu. Najpierw mając w organizmie blisko 3 promile spowodował kolizję swoim volkswagenem, potem nieco trzeźwiejszy jechał ciągnikiem odholować uszkodzone auto. Wszystko działo się w odstępie niespełna trzech godzin.
-
Lubartów: "Wpadli" kilka minut po włamaniu
Policjanci zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o włamanie do samochodu. Łupem nastoletnich przestępców padł radioodtwarzacz oraz głośniki. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty. Zatrzymani nastolatkowie są dobrze znani policjantom. W przeszłości już wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem.
-
Lubartów: Tłumaczył, że kradł bo potrzebował pieniędzy na leki dla teściowej
Mieszkaniec Lublina okradł pięć sklepów w Lubartowie. Został zatrzymany w autobusie, którym wracał do swojego rodzinnego miasta. Policjanci odzyskali skradzione przez niego przedmioty, których wartość przekroczyła 900 złotych. W przeszłości mężczyzna był już wielokrotnie notowany za kradzieże, rozboje i posiadanie narkotyków.
-
Życzenia komendanta głównego z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Lubartów: Zawisł na płocie
Mężczyzna przeskakując przez płot stracił równowagę. Upadł tak, że jego noga zablokowała się między elementami płotu, a mężczyzna wisiał głową w dół. Sam nie mógł się uwolnić. Dopiero akcja służb ratunkowych doprowadziła do jego uwolnienia.
-
Lubartów: Uciekła po spowodowaniu kolizji. Zatrzymał ją policjant po służbie
Policjant po służbie zatrzymał kierującą audi, która uciekła z miejsca kolizji. Okazało się, że 33-latka jeździła samochodem, chociaż nie miała prawa jady. Za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia została ukarana wysokim mandatem.
-
Lubartów: uroczyste przywitanie podinsp. Andrzeja Antoniewskiego
Dzisiaj w lubartowskiej komendzie policji odbyło się uroczyste przywitanie pełniącego obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Andrzeja Antoniewskiego. Wprowadzenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Marek Wrona. W uroczystej odprawie uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, policjanci oraz pracownicy cywilni.
-
Lubartów: Spadł z balkonu idąc po alkohol
O ogromnym szczęściu może mówić 38-letni mieszkaniec Lubartowa, który wypadł z balkonu na drugim piętrze bloku. W wyniku upadku doznał jedynie złamania nosa. Jak się okazało próbował on przez okno uciec z domu, aby kupić sobie alkohol.
-
Firlej: Bezpieczne Wakacje w Caritasie
Wakacje w pełni, lecz lubartowscy policjanci zajmujący się profilaktyką nie próżnują. W czwartek w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” odwiedzili kolonie zorganizowane w Firleju przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Mundurowi opowiadali najmłodszym o tym jak być bezpiecznym w domu i na wakacjach. Nie zabrakło także pokazu sprzętu policyjnego i technik obezwładniania.
-
Lubartów: Święto Policji
24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego jest obchodzone co roku święto policji. Lubartowscy policjanci obchodzili to święto 11 lipca, 97 lat po tych wydarzeniach. Były awanse i wyróżnienia.
-
Gołąb: Wypadł z drogi i dachował. Miał ponad 2 promile alkoholu
Bez prawa jazdy, ważnego ubezpieczenia i badań technicznych za to z 2 promilami alkoholu jechał wczoraj renault 37-latek z gminy Michów. Podróż w takim stanie okazała się dla niego zgubna, bo zakończył ją dachując w przydrożnym rowie. Mimo, że auto zostało doszczętnie rozbite, jemu nic poważnego się nie stało.
-
Lubartów: Fryzjerka z 3 promilami
3 promile alkoholu w organizmie miała fryzjerka w jednym z salonów w Lubartowie. Kobieta ledwo stała na nogach. W takim stanie miała strzyc klientów. Teraz odpowie za podejmowanie pracy w stanie nietrzeźwości. Grozi za to wysoka grzywna lub kara aresztu.