Aktualności
Rozmiar czcionki
-
KWP: Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas ferii
Od poniedziałku tj. 16 stycznia 2017r. w województwie lubelskim rozpoczynają się ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. Ważne, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich. Dzisiaj przedstawiciele Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego radzili jak przygotować dzieci i młodzież do zimowego wypoczynku.
-
Kamionka: 62-latek wpadł z akcyzą
Kryminalni z Lubartowa na jednej z posesji w miejscowości Kamionka ujawnili papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli w sumie ponad 1200 paczek papierosów oraz ponad 180 butelek alkoholu. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 30 tysięcy złotych.
-
Utraciłeś dokumenty ? Nie ryzykuj ! Zastrzeż je w banku !
Związek Banków Polskich przy współpracy z Komendą Główną Policji uruchomił program, który ma na celu szybkie i efektowne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych i dokumentów.
-
KWP: Uwaga, nadchodzi fala mrozów
Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Ale nie tylko, zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Apelujemy do Państwa nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie. Od początku tego okresu jesienno- zimowego w naszym województwie doszło już do 11 przypadków śmierci spowodowanej wychłodzeniem organizmu.
-
Lubartów: Wjechał w słup pijany i bez prawa jazdy, na pomoc przyjechał kolega również bez dokumentów
Kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Nie mogąc samodzielnie odjechać z miejsca zdarzenia wezwał na pomoc kolegę. Jak się okazało obydwaj nie mieli prawa jazdy, a kierujący bmw 48-latek był pod wpływem 2,6 promila alkoholu. Teraz obydwaj za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.
-
Sylwester tuż, tuż – zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych
Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy Rok!
-
Lubartów: Sprawca potrącenia zatrzymany dzięki sygnałom od obywateli
Dzięki mieszkańcom powiatu lubartowskiego policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę potrącenia rowerzystki. Mundurowi sprawdzili kilka sygnałów o potencjalnych sprawcach. Jeden z nich okazał się trafny. Kierowcą okazał się 19-latek z gminy Firlej. Przyznał się do spowodowania wypadku. Trafił do policyjnego aresztu.
-
Dojedź bezpiecznie na święta, wróć cało i zdrowo do domu
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wiele osób, wraz ze swoimi bliskimi, wyruszy samochodem w podróż, aby złożyć wizytę rodzinie lub znajomym. Niekiedy droga będzie liczyła setki kilometrów. Każdego roku, również w czasie Świąt dochodzi do wypadków drogowych. Zdarzenia, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że bardzo często poszkodowane są w nich całe rodziny, także dzieci.
-
Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w czasie Świąt Bożego Narodzenia
Przed nami świąteczny czas, który najchętniej spędzamy w gronie bliskich. Niezależnie od tego czy planujemy spotkania w domowym zaciszu, czy czekają nas podróże, postarajmy się, by nadchodzące Święta były spokojne i bezpieczne.
-
Prezydent podpisał ustawę o ustanowieniu Programu modernizacji służb
Ponad 9 miliardów złotych na nowoczesne i dobrze wyposażone służby – to główne założenie Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Ustawa to jeden z priorytetowych programów MSWiA.
-
Lubartów: Poszukujemy świadków potrącenia rowerzystki
Policjanci z Lubartowa poszukują osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło 20 grudnia 2016 około godziny 17:55 w Lubartowie na ulicy Leśnej. Wtedy to kierujący, prawdopodobnie samochodem volkswagen golf III koloru granatowego, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w rowerzystkę. Kierowca odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanej w kierunku osiedla Królów Polskich. Kobieta ze złamaną nogą oraz urazem głowy trafiła do szpitala.
-
Świąteczno - noworoczne życzenia od Komendanta Głównego Policji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Każdego dnia...
Każdego dnia... spokojnych i rodzinnych Świąt. Pamiętajcie, że w tym czasie ktoś nie świętuje, by inni świętować mogli.
-
Starościn: Policjantka poza służbą zatrzymałą pijanego kierowcę
Kierowca volkswagena jechał całą szerokością jezdni. Taka jazda stwarzała ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Niebezpieczną jazdę zakończyła policjantka z II Komisariatu Policji w Lublinie, która zatrzymała kierującego. 43-latek miał 3,3 promila alkoholu w organizmie
-
Lubartów: Pościg za nietrzeźwym kierującym
Minionej nocy w Lubartowie kierowca nissana podczas próby kontroli drogowej nagle ruszył do ucieczki. Pędził wąskimi uliczkami osiedla. W pewnym momencie porzucił samochód i próbował zgubić pościg pieszo. Już był na progu swojego domu kiedy złapali go policjanci. Zatrzymanym okazał się 27-letni obywatel Ukrainy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Nowa Wola: Zatrzymani sprawcy pobicia
Za pobicie odpowiedzą trzej mieszkańcy gminy Serniki, którzy napadli na cztery osoby. Do przestępstwa doszło wczoraj nad ranem we wsi Nowa Wola w gminie Serniki. Wśród napadniętych była kobieta w ciąży. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
-
KWP: Trudne warunki na drogach
Padający marznący deszcz i śliska nawierzchnia. Z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Panująca obecnie aura sprzyja stłuczkom i kolizjom. Tylko dzisiejszego poranka na terenie naszego województwa doszło już do kilkudziesięciu kolizji i kilku wypadków drogowych. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę!
-
Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii pn. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
-
KWP: "Szlachetne Paczki" od policjantów
Policjanci Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie włączyli się w realizację XVI edycji akcji charytatywnej „SZLACHETNA PACZKA”. Dzięki mobilizacji mundurowych do najbardziej potrzebujących trafią paczki, w których znalazł się sprzęt AGD, żywność, środki czystości, odzież, przybory szkolne, a także zabawki dla najmłodszych. Oprócz funkcjonariuszy SAT do akcji włączyli się także mundurowi z KPP w Krasnymstawie i KPP w Lubartowie.
-
KWP: „Twoje Światła -Twoje bezpieczeństwo”.
Jesień i zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. To wówczas dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem osób pieszych. Nieoświetlone drogi, a przy tym nieprawidłowo wyregulowane światła mijania w pojazdach, poruszanie się bez elementów odblaskowych przez osoby piesze, to wszystko wpływa na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Twoje Światła -Twoje bezpieczeństwo to nazwa kampanii Biura Ruchu Drogowego KGP oraz wszystkich komend wojewódzkich Policji.