Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kock, Lubartów: Niebezpieczne wypadki.
Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19. Około 15:30 na obwodnicy Kocka zderzył się renault z chryslerem. Dwie godziny później w Wandzinie audi wjechało pod ciężarówkę. W wyniku wypadków zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych w tym dwie bardzo poważnie.
-
Kamionka: Spotkania z dziećmi.
Które zwierzęta są groźne? Jakie niebezpieczeństwa grożą nam w lesie? Co może stać się gdy auto zderzy się z potężnym łosiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego " Lis" oraz przedstawicielami Stowarzyszeniem „Sąsiedzi” podczas przedświątecznych spotkań profilaktycznych. Dzięki temu ponad 200 dzieci otrzymało odblaskowe gadżety i wiedzę, która może uratować życie.
-
Ostrówek: Odpowie za kradzież.
39 – latek ukradł części do ciągnika rolniczego, spawarkę i kabel elektryczny. Łupem cieszył się bardzo krótko. Wpadł w ręce policjantów, którzy odzyskali też skradzione przez niego przedmioty. Teraz, za kradzież mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kock: Zabezpieczyli prawie kilogram marihuany.
Blisko kilogram suszu marihuany znaleźli policjanci w jednym z mieszkań na terenie Kocka. Należały one do 40-letniego mieszkańca tego miasta. W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Wypadek na obwodnicy.
Wczoraj na skrzyżowaniu obwodnicy Lubartowa z ul. Lipową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego. jadący od strony Kocka ciężarówką 47 – latek skręcając w lewo z obwodnicy w ul. Lipową wymusił pierwszeństwo na fordzie, którym kierował 30 – latek z powiatu kraśnickiego.
-
KGP: Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
-
Lubartów: Amunicja w szafie
Ponad 360 sztuk amunicji różnego rodzaju było ukryte w szafie starego domu. Ten arsenał odkryła rodzina, która porządkowała mieszkanie po zmarłym członku ojcu. Amunicja została zabezpieczona przez policjantów.
-
Brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie
-
Michów: Uczynny brat
Pijany młody mężczyzna spał pod remizą, gdzie odbywała się zabawa „andrzejkowa”. Policjanci odnaleźli i powiadomili jego rodzinę. Samochodem przyjechał odebrać go własny brat. Jak się okazało, 17-latek nie miał w ogóle prawa jazdy, a ponadto był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.
-
Lubartów: Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia mężczyzny przez pociąg. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Lubartowie przy przejeździe kolejowym na ulicy Koźmińskiego. 43 – latek poniósł śmierć na miejscu.
-
Lubartów: Debata społeczna z udziałem policjantów
W czwartek w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie powiatu lubartowskiego. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.
-
Lubartów: Akcja "Stop Agresji na Drodze"
Skontrolowanych ponad 1400 kierujących, 4 zatrzymanych za jazdę „na podwójnym gazie” oraz 87 mandatów karnych za popełnione wykroczenia to efekt wczorajszej akcji „Stop agresji na drodze” przeprowadzonej na terenie powiatu lubartowskiego. Głównym celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.
-
Ostrów Lubelski: Zlikwidowana plantacja marihuany. Rośliny miały nawet 3 metry wysokości.
Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z odurzających roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Policjanci zabezpieczyli łącznie 15 krzaków, z których można przygotować kilka tysięcy porcji dealerskich. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozić może do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Ćwiczenia służb ratunkowych
Samochód osobowy uderzył w rowerzystę, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Ranne zostały dwie osoby. Droga była całkowicie zablokowana – to scenariusz ćwiczeń, które odbyły się wczoraj w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w ramach obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego.
-
Lubartów: Włamywacz w potrzasku
Lubartowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie włamania do jednego z barów na terenie miasta. Łupem sprawcy padł alkohol, papierosy, słodycze i niewielka kwota pieniędzy. Właściciel oszacował straty na 1000 złotych.
-
Lubartów: Uwaga na oszustów
Lubartowscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy działając metodą na tzw. wnuczka kontaktują się ze starszymi osobami i wyłudzają pieniądze. Do dwóch oszustw tego typu doszło w miniony poniedziałek w Lubartowie. Poszkodowane kobiety straciły ponad 30 tys. zł. Sprawców szuka Policja.
-
Firlej: Pobili, rozebrali i wrzucili do stawu
Lubartowscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy odpowiedzą za pozbawienie 34-latka wolności co łączyło się szczególnym udręczeniem. Mężczyźni przemocą włożyli pokrzywdzonego do samochodu. Następnie wozili po pobliskich miejscowościach. W jednej z nich wyjęli 34-latka z samochodu rozebrali i wrzucili do stawu. Dwóch sprawców decyzją sądu trafiło do tymczasowego aresztu. Wobec pozostałych trzech zastosowano dozór Policji.
-
Kamionka: Konopie na grządkach
Blisko 200 gramów suszu marihuany, 34 krzaki konopi indyjskiej w różnym stadium rozwoju oraz nasiona tej rośliny znaleźli policjanci na jednej z posesji w Rudce Gołębskiej w gminie Kamionka. Ich właściciel, 41 – letni mężczyzna wyhodował sobie to wszystko w przydomowym ogródku. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawę grozi mu do 8 – lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Zderzenie trzech rowerzystek
Jak wynika z ustaleń policjantów trzy rowerzystki jechały w tym samym kierunku. Nieuwaga jednej z nich doprowadziła do zderzenia się a następnie wywrócenia się wszystkich. Jedna z cyklistek trafiła do szpitala ze złamaną nogą. Badania alkomatem wykazały, że wszystkie mieszkające w Lubartowie uczestniczki wypadku były trzeźwe.
-
Rokitno: Dachowanie volkswagena
Trzy osoby zostały ciężko ranne po tym jak volkswagen, którym podróżowały, wypadł z drogi i wbił się w stodołę. Auto zostało kompletnie zniszczone. Aby wydobyć pasażerów, trzeba było rocinać maskę pojazdu.