Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Z młotkiem napadł na pracownika salonu gier. Kilka godzin później był już w rękach policjantów (film)
W niespełna cztery godziny od zgłoszenia lubartowscy kryminalni zatrzymali sprawcę napadu, do którego doszło wczoraj po południu w salonie gier. 27-latek młotkiem uderzył w głowę pracownika, a następnie zabrał 2 tys. złotych. Na szczęście zdrowiu i życiu pokrzywdzonego nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
-
List Ministra Mariusza Błaszczaka do policjantów
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym.
-
Gmina Jeziorzany: Nieodpowiedzialność i ogromne szczęście pieszego
O dużym szczęściu może mówić 55-latek, który przeżył zderzenie z ogromna ciężarówką. Nieodpowiedzialny mężczyzna we gęstej mgle bez żadnych odblasków czy oświetlenia spacerował środkiem drogi krajowej. Z licznymi obrażeniami i złamaniami trafił do szpitala. Był pod wpływem blisko 1,5 promila alkoholu.
-
Lubartów: Zatruły się czadem, zareagowała kuzynka
Czasem zwykła życzliwość i zainteresowanie drugą osobą może uratować życie. Przekonały się o tym dwie mieszkanki gminy Lubartów, które zostały znalezione nieprzytomne w swoim domu przez zaniepokojoną kuzynkę. Okazało się, że kobiety zatruły się czadem. Trafiły do szpitali w Łęcznej i Lublinie gdzie dochodzą do zdrowia.
-
KWP: Ruszyła akcja „Kierowco - zachowaj rozsądek”
„Kierowco- zachowaj rozsądek” pod tym hasłem ruszyła wczoraj akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana do kierujących pojazdami. Organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Akcja ma na celu zachęcenie kierowców do bezpiecznych zachowań na drodze oraz wzrost świadomości na konieczność udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na miejscu zdarzenia.
-
Lubartów: Skonsumował na miejscu
Na nietypowy sposób kradzieży alkoholu wpadł 46-letni mieszkaniec gm. Sernik. W jednym z marketów w Lubartowie wypił 0,7 litra wódki na raz z butelki na terenie sklepu. Trafił do szpitala, a następnie do wytrzeźwienia do lubartowskiej komendy. Po 10 godzinach od wypicia wódki mężczyzna był jeszcze pod wpływem prawie 5 promili alkoholu.
-
Lubartów: Pijany na kradzionym rowerze
Kiedy poszkodowany przyszedł zgłosić kradzież roweru okazało się, że złodziej jest już w rękach policjantów. Jednoślad o wartości 1300 złotych powrócił do właściciela, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.
-
Program Modernizacji Służb Mundurowych
Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach i nadinsp. Helena Michalak przedstawili Szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi i wiceministrom planowane zakupy, które będą realizowane w ramach programu modernizacji służb.
-
Dzielnicowi pracują w nowej formule
Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
-
Kock: Groźna kolizja w Annówce
Dzisiaj rano w miejscowości Annówka doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Czołowo zderzyły się ze sobą ford i chevrolet. Mimo poważnych uszkodzeń pojazdów nikomu nic poważnego się nie stało.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
7 lutego po raz trzynasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
-
Lubartów: Łosie na skrzyżowaniu
Do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ulicy Lubelskiej w Lubartowie. W rejonie skrzyżowania z ulicą Koźmińskiego spacerowały dwa łosie. Niestety, wyprawa do Lubartowa zakończyła się dla jednego z nich tragicznie.
-
Lubartów: Podróż w bagażniku
Policjanci z Lubartowskiej „drogówki” w swojej codziennej służbie napotykają się na kierowców popełniających różne wykroczenia. Czasem są one bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Innym razem zaskakujące lub wręcz śmieszne. W środę ujawnili wykroczenie łączące w sobie wszystkie te cechy. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.
-
Lubartów: Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Lubartowa, który ujął pijanego kierowcę. Zatrzymany 61-latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. W takim stanie jechał swoim autem przez centrum miasta. Teraz odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Odblaskowa kamizelka i reakcja postronnych osób uchroniły go od wyziębienia
Siedzący w odludnym miejscu pijany mężczyzna nie mógł o własnych siłach wrócić do domu. Prawdopodobnie jego życie uratowała odblaskowa kamizelka, którą miał na sobie. Dzięki niej został zauważony przez przejeżdżające w pobliżu osoby, które następnie zaalarmowały Policję. Mężczyzna trafił do domu pod opiekę rodziny. Gdyby nie reakcja postronnych osób mężczyzna, mógłby stać się ofiara wychłodzenia.
-
KWP/Lubartów: Poznaliśmy najlepszych tenisistów wśród polskich policjantów
53 zawodników z całego kraju wystartowało w dwudniowych zmaganiach o tytuł najlepszego tenisisty stołowego wśród polskich policjantów. Po raz pierwszy takie zawody odbyły się w Lubartowie na obiektach Zespołu Szkół nr 2. Objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a ich organizatorem był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urzędu Miasta Lubartów i Klub Sportowy „Lewart”. Najlepszą drużyną okazał się reprezentacja KWP w Bydgoszczy. Natomiast indywidualnie najlepszymi tenisistami wśród polskich policjantów okazali się: Piotr Mojka z KWP w Gdańsku oraz Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie.
-
KWP/Lubartów: MISTRZOSTWA POLSKI POLICJI W TENISIE STOŁOWYM – LUBARTÓW 2017
Blisko 50 zawodników z całego kraju rozpoczęło dzisiaj rywalizację o miano najlepszego tenisisty stołowego wśród polskich policjantów. Po raz pierwszy takie zawody odbywają się w Lubartowie. Objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a ich organizatorami są Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urząd Miasta Lubartów i Klub Sportowy „Lewart”. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. Wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania i obserwacji zmagań.
-
Lubartów: Zniszczył szlaban
Za uszkodzenie mienia odpowie 20-latek z Lubartowa. Młodzieniec na początku roku zniszczył szlaban na wjeździe do jednego z marketów na terenie miasta. W przeszłości już wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Uwaga na włamywaczy!!!
W ostatnim czasie na terenie powiatu lubartowskiego ujawniono kilka przypadków kradzieży z włamaniem do domów. Łupem przestępców padły przede wszystkim pieniądze, biżuteria oraz sprzęt elektroniczny. Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na osoby obce i podejrzanie zachowujące się.
-
Wystąpienie Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego do policjantów i pracowników Policji
Z dumą i satysfakcją możemy powiedzieć, że rok 2016 był obiektywnie dobrym czasem dla polskiej Policji. Najważniejsze jest jednak to, że był to dobry czas dla bezpieczeństwa państwa i obywateli.