Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Odpowie za fałszywy alarm (film)
Kilkadziesiąt minut wystarczyło policjantom by ustalić i zatrzymać sprawcę fałszywego alarmu bombowego. W sobotę rano służby ratunkowe zostały powiadomione o podłożeniu bomby w szpitalu w Lubartowie. Zatrzymany 50-latek z gminy Michów był pijany. Tłumaczył, że zgłoszenie było żartem. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.
-
KWP: "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Lubelska policji, włączą się w akcję pn. Kręci mnie bezpieczeństwo, promowaną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie oraz Asystentem Prezydenta Miasta Lublin ds. Polityki Rowerowej zapraszają dzisiaj na Miasteczko Ruchu Drogowego przy Al. Zygmuntowskie 4.
-
Lubartów: Włamywacze zatrzymani podczas policyjnego pościgu(film)
Trzej włamywacze wpadli w ręce policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa. Wszyscy są mieszkańcami Lublina w wieku od 19 do 27 lat. Podczas zatrzymania policjanci użyli broni palnej oddając strzały w kierunku samochodu, którym uciekali przestępcy. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty.
-
KWP: Podsumowanie świątecznego weekendu
Podczas świątecznego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 17 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 154 kolizji drogowych.
-
Lubartów: Śmiertelny wypadek na DK 19
Tragiczny wypadek pod Lubartowem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Honda zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Mężczyzna poniósł śmierć. Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.
-
Lubartów: Pijany kierowca dachował swoim autem
BMW wypadło z drogi i ścięło kilka drzew. Auto zatrzymało się na dachu. Do zdarzenia doszło na ul. Nowodworskiej w Lubartowie. Kierowcy nic się nie stało. Badania wykazały, że był pijany. W organizmie miał promil alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o trzeźwość na drodze.
-
KWP: „Moja Komenda” - kontakt z Policją jeszcze nigdy nie był tak prosty!
Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie dobrze znał i częściej widział w rejonie zamieszkania swojego dzielnicowego. Znaczącym ułatwieniem w kontaktach jest wdrożenie aplikacji mobilnej Moja Komenda. Szybko znajdziemy tam informacje umożliwiające odnalezienie naszego dzielnicowego oraz najbliższej jednostki Policji. Lubelscy dzielnicowi rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki zawierające dane kontaktowe i opis aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
KWP Lublin, KPP Lubartów: Umieszczał w sieci awatary o treściach pedofilskich
24-latek z województwa świętokrzyskiego został zatrzymany za posiadanie i rozpowszechnianie materiałów pedofilskich w Internecie. Podczas przeszukania ujawniliśmy ponad 600 zdjęć i 1200 filmów o tematyce pornografii dziecięcej. Zatrzymanie mieszkańca Kielc jest efektem wspólnych działań policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP i funkcjonariuszy z Lubartowa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
-
KWP Lublin: Bezpieczna Wielkanoc
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.
-
Bezpieczne zakupy świąteczne
Jak co roku Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przedświątecznych zakupów. Złodzieje kieszonkowi często wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz roztargnienie i pośpiech, które towarzyszą przygotowaniom do świąt.
-
KWP: „Kierowco- zachowaj rozsądek na drodze”
Wczoraj policjanci ruchu drogowego oprócz sprawdzania m.in. stanu trzeźwości zachęcali kierujących do wzięcia udziału w instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Takiego krótkiego szkolenia udzielali w karetce wykwalifikowani ratownicy medyczni. Kierowcom biorącym w nim udział, przedstawiciele Muzeum Zamojskich w Kozłówce, wręczali zaproszenia na wszystkie ekspozycje prezentowane w muzeum. Akcja policjantów i ratowników medycznych odbyła się w miejscowości Kopanina. Jej organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie, całość odbyła się na terenie powiatu lubartowskiego.
-
Lubartów: Spowodował kolizję - był pijany
1,4 promila alkoholu miał w organizmie sprawca kolizji w miejscowości Łucka. Mężczyzna jadąc pojazdem marki Peugeot doprowadził do zderzenia z samochodem marki Audi. Przez blisko 2 godziny ruch na drodze krajowej nr 19 był poważnie utrudniony. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Tarkawica: Zabił psa siekierą
Za zabicie psa odpowie 52-latek z gminy Ostrówek. W sobotę po południu uśmiercił zwierzę zadając mu kilka ciosów w głowę siekierą. Według mężczyzny pies miał być wobec niego agresywny. W chwili zdarzenia sprawca był pod wpływem 3 promili alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Chciał wysuszyć ubranie, spalił sobie samochód
Mężczyzna szukając swoich kolegów nad rzeką utknął w rozpadlinie. Próbując wydostać auto z pułapki wybrudził się w błocie. Kiedy chciał się obmyć w rzece zamoczył sobie ubranie. Aby je wysuszyć rozpalił ognisko, od którego zapalił się jego samochód. Audi doszczętnie spłonęło. W chwili zdarzenia 27-latek był pod wpływem 1,8 promila alkoholu. I choć zdarzenie miało miejsce 1 kwietnia, to nie był primaaprilisowy żart.
-
KWP Lublin: Uważajmy na oszustów wyłudzajacych pieniądze metodą na funkcjonariusza CBŚP!
Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami działającymi metodą na "funkcjonariusza". Dwie mieszkanki miasta straciły w ostatnich dniach łącznie 35 tys. zł. po tym, jak uwierzyły podającemu się za oficera CBŚP mężczyźnie. Telefoniczny rozmówca prosił o ich udział w akcji zatrzymania oszustów wyłudzających pieniądze. Teraz oszusta poszukują policjanci. Jednocześnie apelujemy o rozwagę, rozsądek i ograniczone zaufanie do nieznajomych.
-
KWP: Podsumowanie działań „Bezpieczeństwo na krajowej 19- tce ”
„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19” pod takim hasłem policjanci drogówki przeprowadzili wczoraj działania prewencyjno-kontrolne. Akcja miała miejsce na terenie 5 powiatów Lubelszczyzny a jej celem była poprawa stanu bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby wypadków oraz ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Łącznie policjanci skontrolowali ponad 347 pojazdów. Mundurowi ujawnili też 162 wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.
-
Lubartów: Potrącenie rowerzystki
Kierowca volkswagena zignorował znak „STOP” i potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę. Mimo, że wszystko wyglądało bardzo dramatycznie skończyło się tylko na siniakach i zadrapaniach. Kierowcy auta policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kolizję zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
-
KWP: „Bezpieczeństwo na krajowej 19- tce ”
Jutro, tj. 31 marca na drodze krajowej nr 19 przeprowadzone będą wzmożone działania policyjne pod kryptonimem „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Głównym celem działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń, w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych oraz ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy zarówno przez pojazdy osobowe, autobusy oraz pojazdy ciężarowe.
-
Coś niepokojącego dzieje się w Twojej okolicy? - zaznacz to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie lubelskim funkcjonuje od 14 września 2016 roku. Od tego momentu mieszkańcy naszego powiatu mogą na bieżąco informować Policję o zagrożeniach występujących w danym rejonie. Dzięki takiej współpracy wspólnie możemy wpływać na bezpieczeństwo w powiecie lubartowskim. Dziękujemy za dotychczasowe sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z mapy.
-
Lubartów: Plebiscyt na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego Powiatu Lubartowskiego 2017"
Trwa plebiscyt organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lubartowie we współpracy w Tygodnikiem Wspólnota. Jego celem jest wyłonienie dzielnicowego, który jest najbardziej rozpoznawalny wśród mieszkańców powiatu. Do 28 kwietnia głosować można na swojego kandydata.