Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na cmentarnych złodziei!
Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych. To czas refleksji i zadumy. To również czas w którym szczególnie nasilają się kradzieże na cmentarzach. Policjanci apelują o ostrożność.
-
Lubartów: post. Bartosz Ceberak zwycięzcą Lotto Półmaratonu Lubelskiego
Funkcjonariusz lubartowskiej komendy zajął I miejsce w kategorii służb mundurowych podczas Lotto Półmaratonu Lubelskiego, który odbył się w minioną niedzielę w Lublinie. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc biegaczy. Posterunkowy Bartosz Ceberak w klasyfikacji ogólnej zajął wysokie V miejsce. Jesteśmy dumni ze sportowych wyników naszego kolegi i życzymy kolejnych sukcesów.
-
Pomóż rannemu policjantowi wrócić do zdrowia
„Omni modo – to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji” – takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta.
-
Lubartów: Karambol na krajowej 19-tce
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ul. Nowodworskiej z obwodnicą Lubartowa. Na drodze krajowej nr 19 zderzyło się pięć pojazdów, w tym 3 samochody ciężarowe i 2 osobowe. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Droga przez kilka godzin była zablokowana.
-
Lubartów: Nietrzeźwy rowerzysta z narkotykami
Ponad 2 promile alkoholu miał mężczyzna zatrzymany do kontroli przez patrol Policji. Nietrzeźwym rowerzystą okazał się 25-letni mieszkaniec Lubartowa. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie narkotyki.
-
Lubartów: Przekroczył dozwoloną prędkość w rejonie szkoły
Wyjątkową brawurą wykazał się 27- letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Mężczyzna o 53 km przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Ponadto został ukarany mandatem i punktami karnymi
-
Lubartów: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej grzybiarki
Policjanci wspólnie ze strażakami odnaleźli zaginioną 87-letnią kobietę. Mieszkanka gminy Michów miała udać się do pobliskiego lasu na grzyby. Kobieta noc spędziła w lesie. Dzięki zaangażowanej akcji poszukiwawczej policjanci wspólnie ze strażakami odnaleźli zaginioną całą i zdrową na leśnej polanie.
-
KWP: Policjanci rozbili grupę przestępczą
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali sześć osób, które odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani zajmowali się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, głównie papierosów i alkoholu. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na ponad milion złotych.
-
Lubartów: Wypadek w Wandzinie na DK-19
Do groźnego wypadku drogowego doszło w Wandzinie na DK-19. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Renault na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia bocznego z jadącym w kierunku Lublina pojazdem marki Toyota. Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo. 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala.
-
Zdarzenie drogowe na DK-19
Wczoraj na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Mieczysławka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Droga była zablokowana. Na kierującą Toyotą Yaris, wykonującą manewr skrętu w lewo najechała kierująca pojazdem Nissan Almera. 45-latce, kierującej Nissanem policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do Sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Spotkanie w Szkole Podstawowej w Łucce
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Łucce odbyło się spotkanie z dzielnicowego z uczniami. Tematem przewodnim pogadanki było bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze. Dzieciom został zaprezentowany film edukacyjny dotyczący prawidłowych zachowań na drodze.
-
Pomyliła pedał gazu z hamulcem i potrąciła pieszych
Młoda mieszkanka Lubartowa na oznakowanym przejściu potrąciła dwoje pieszych. Jak oświadczyła policjantom, w ostatniej chwili zauważyła znajdujących się przy osi jezdni mężczyzn i zamiast hamulca, omyłkowo nacisnęła pedał gazu. Kierująca ukarana została 500 złotowym mandatem i 6 punktami karnymi za spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym.
-
„Tydzień Mediacji” w KPP w Lubartowie
Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie włączy się do wspólnych działań na rzecz promocji mediacji podczas Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji. W dniach od 16 - 20 października 2017 r. w godzinach 10:00 – 14:00 w KPP w Lubartowie będzie można uzyskać informacje w zakresie mediacji w sprawach karnych od pełniących dyżury funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.
-
„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
Lubartów: 9-latek zasłabł w kościele, a jego ojciec zgubił drogę do szpitala. Policjanci ruszyli z pomocą
Dziewięciolatek zaczął słabnąć podczas mszy w kościele w Kocku. Jego ojciec postanowił sam zawieźć go do szpitala w Lubartowie, jednak nie był w stanie znaleźć drogi. Pomocy udzielili policjanci, którzy radiowozem doprowadzili go do szpitala.
-
Lubartów: Skok po Gang Świeżaków
Dwaj mężczyźni postanowili ukraść promocyjne naklejki, za które można odbierać maskotki. Ich łupem padło 10 tysięcy sztuk takich naklejek. Część z nich zdążyli już wymienić na zabawki.
-
Lubartów: Uwaga na dzikie zwierzęta! (film)
Jesień to czas migracji dzikich zwierząt. Często ich szlaki przecinają się z drogami po których poruszają się samochody. Przez to dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Często są one bardzo niebezpieczne, innym razem kończą się drobnymi uszkodzeniami pojazdu. Jedno z takich zdarzeń zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.
-
Biłgoraj/Lubartów: Szczęśliwe finały poszukiwań
Od kilkudziesięciu godzin trwały poszukiwania zaginionego 81-latka z Nadrzecza. Od wczoraj w akcję poszukiwawczą zaangażowanych było łącznie 90 policjantów biłgorajskiej jednostki i 64 strażaków. Mężczyzna został odnaleziony w lesie w obrębie miejscowości Kolonia Kąty. Mężczyzna przemoczony i wyziębiony został przewieziony do szpitala. Również kilkudziesięciu policjantów i strażaków z powiatu lubartowskiego od wczoraj poszukiwało zaginionej kobiety. 83-latka wyszła sama do lasu na grzyby i nie powróciła. O jej zaginięciu zaalarmowała rodzina. Zaginiona została zauważona przez przypadkowego przechodnia około 10 km od miejsca zaginięcia. Nie wymagała opieki lekarskiej i trafiła do domu.
-
Europejskie działania „Prędkość”
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.
-
Trwa konkurs „Filmowy przeWODNIK” – zapraszamy do udziału
Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.