Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bilans świąt na drogach
Święta Bożego Narodzenia za nami. W ciągu tych minionych dni na drogach województwa doszło do 25 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób, a 27 zostało rannych. Policjanci odnotowali także ponad 300 kolizji, zatrzymanych zostało ponad 60 nietrzeźwych kierujących.
-
Sprawcy wybicia szyb zatrzymani
Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch sprawców zniszczenia mienia przy ul. Lubelskiej w Lubartowie. Mężczyźni w wieku 23 i 28 lat będąc pod znacznym działaniem alkoholu, wybili szyby w sklepie. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.
-
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Śniegu jak confetti i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu… Spokojnych i bezpiecznych świąt
Spokojnych i bezpiecznych świąt życzą minister i wiceministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz szefowie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.
-
Przedświąteczne przestrogi
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. W tej wielkiej świątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich.
-
Pijany spowodował kolizję. Miał 2,7 promila alkoholu w organizmie
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi Lubartowa za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając 2,7 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.
-
Wypadek w Abramowie
Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w Abramowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fiatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Obrażenia odniosła 73-letnia pasażerka osobówki, która została przetransportowana do szpitala w Lubartowie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
-
Fałszywy policjant zatrzymany
62-letnia mieszkanka Lubartowa została oszukana metodą „na policjanta”. Straciła 25 tysięcy złotych. Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Lubartowa i KWP w Lublinie, fałszywy policjant jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali ponad 24 tysięcy złotych. Teraz o losie 28-letniego mieszkańca Warszawy zadecyduje sąd.
-
Kolizja osobówki z pociągiem towarowym
Wczoraj na przejeździe kolejowym w Pałecznicy doszło do zderzenia samochodu z pociągiem towarowym. Na szczęście nikt nie został ranny. Kierujący pojazdem marki Volkswagen, za spowodowanie kolizji, został ukarany przez policjantów mandatem karnym i 6 punktami karnymi.
-
Życzenia Świąteczne Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie
Policjantki i Policjanci, Pracownicy lubelskiego garnizonu Policji Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz nadchodzącego Nowego 2018 Roku...
-
Na wywróconą na jezdni ciężarówkę najechały dwa pojazdy
Policjanci z Lubartowa ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po południu w Woli Lisowskiej na drodze K-19. Na wywróconą na jezdni ciężarówkę najechały dwa pojazdy. Rannych zostało 6 osób. Droga przez kilka godzin była zablokowana.
-
Spotkanie z seniorami w Ostrówku
Dziś w Urzędzie Gminy w Ostrówku odbyło się spotkanie z seniorami. Policjanci chętnie włączają się w akcje profilaktyczne skierowane do osób starszych. A wszystko po to by zwiększyć ich bezpieczeństwo. Tak było i tym razem. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Sąsiedzi i Wójta Gminy Ostrówek, mundurowi mieli okazję do przekazania wielu cennych informacji, które zwiększą świadomość seniorów i uchronią ich przed zagrożeniami.
-
Sprawcy brutalnego napadu zatrzymani
Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu na pracownika stacji paliw w gminie Niedźwiada, do którego doszło w miniony weekend. Wśród zatrzymanych są dwaj mężczyźni w wieku 21 i 27 lat oraz 17 letnia dziewczyna. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Podejrzanym grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.
-
Mając prawie 2 promile alkoholu opiekował się 5-letnim dzieckiem
Nietrzeźwy ojciec „opiekował” się dzieckiem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policję . Mundurowi sporządzili dokumentację z interwencji. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.
-
Niewybuch wykopany w Woli Blizockiej
Niewybuch artyleryjski wykopano wczoraj podczas prac przy kanalizacji sanitarnej w Woli Blizockiej w gminie Jeziorzany. Policjantów o znalezisku poinformował kierownik Lubelskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego miejsce zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Kocku.
-
Mając ponad 2 promile jechał do dziewczyny
Ponad 2 promile alkoholu miał 39-letni kierowca pojazdu marki Ford, który stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu, a następnie dachowało i uderzyło w drzewo. Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Czerwonka Gozdów. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Mieszkańcowi powiatu siedleckiego grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
„Dzień Odblasków 2017” w województwie lubelskim
Wczoraj obchodzony był „Dzień Odblasków 2017”. Jest to inicjatywa organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Idea tego przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegi, gdzie jest ono organizowane każdego roku. W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” przeprowadzony został w 2016 roku.
-
Wypadki z udziałem pieszych
Do dwóch potrąceń pieszych doszło wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego. Na ul. Kopernika w Lubartowie kierująca volkswagenem wskutek niezachowania szczególnej ostrożności potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. Z kolei poza obszarem zabudowanym w Nowej Jedlance kierująca pojazdem m-ki Audi podczas wymijania potrąciła idącego z naprzeciwka 66-letniego mężczyznę. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o rozwagę.
-
Przyjechał na komisariat pomimo cofniętych uprawnień
Nawet do dwóch lat więzienia grozi 41-latkowi, który wpadł na kierowaniu samochodem mając cofnięte decyzją Starosty uprawnienia do kierowania. Ten fakt nie przeszkodził mu, by autem przyjechać do pobliskiego komisariatu we własnej sprawie. Mundurowi ustalili, że kierujący nie poddał się kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji w związku z czym została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień.
-
Nie bądźmy obojętni
Nadeszły chłodne dni. Policjanci apelują aby w tym czasie zwracać szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy osoby leżące na ławkach, ulicach – to od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie. Szczególną uwagę należy zwracać na osoby nieadekwatnie ubrane do pory roku, osoby będące pod działaniem alkoholu, osoby bezdomne.