Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania EUROPOLU wymierzone w przestępczość finansową
Polska Policja uczestniczyła w ogólnoeuropejskich działaniach przeprowadzonych w ramach operacji pod nazwą EMMA3 (European Money Mule Action 3) koordynowanych przez Europejskie Centrum ds. Cyberprzestępczości EUROPOL-u, których celem była walka z przestępczością związaną z tzw. „mułami finansowymi”. W Polsce akcję nadzorowało i koordynowało Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.
-
Zaproszenie na debatę społeczną
Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie zaprasza mieszkańców powiatu do wzięcia udziału w debacie społecznej pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2017 roku o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 12 w Lubartowie.
-
Zderzenie z sarną zakończone dachowaniem
O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec gminy Kamionka. Jadąc peugeotem najechał na leżącą na jezdni sarnę a następnie dachował. Mężczyzna mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Na drogach powiatu lubartowskiego kolizje z dzikimi zwierzętami niestety nie należą do rzadkości, dlatego też policjanci apelują o wzmożoną czujność na drodze.
-
Zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie
Rozkazem Komendanta Głównego Policji z dniem dzisiejszym insp. Robert Szewc powołany został na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Dotychczasowemu komendantowi Lubelskiego garnizonu Policji nadinsp. Pawłowi Dobrodziejowi zostały powierzone obowiązki Komendanta Stołecznego Policji.
-
Kolizja ze słupkiem i wulgarne „podziękowania”
Do nietypowej kolizji doszło dziś w Lubartowie na os. 1-go Maja. Kierujący mazdą najechał na słupek zabezpieczający wjazd na drogę rowerową. Mężczyzna nie krył rozgoryczenia w trakcie interwencji. Słowami wulgarnymi „podziękował” mieszkańcom za zgłoszenie tego zdarzenia na policję. 18-letni mieszkaniec Lubartowa został ukarany mandatem karnym spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.
-
Minister Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji otworzył Posterunek Policji w Jastkowie oraz przekazał symboliczne klucze kierownikom Posterunków Policji w Michowie i Woli Uhruskiej
Dzisiaj w Jastkowie w obecności Pana Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha, Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Roberta Szewca, przedstawicieli władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu lubelskiego oraz mieszkańców Jastkowa otworzono Posterunek Policji. Pan Minister Zieliński przekazał także symboliczne klucze kierownikom Posterów Policji w Michowie i Woli Uhruskiej, które rozpoczną swą dzielność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców już w grudniu.
-
„Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata” - nowa kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami.
Ruszyła kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”. To kolejna inicjatywa fundacji, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie – to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety – czasem nie wraca…
-
Kolizja w Wandzinie na DK-19
Wczoraj rano w Wandzinie doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Policjanci lubartowskiej drogówki ustalili, że kierujący pojazdem m-ki Mazda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem m-ki Renault. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Sprawca, 25-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym.
-
Jechali za szybko
W miniony weekend policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania kierowcy volkswagena. 25-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Niestety nie zabrakło innych amatorów jazdy z nadmierną prędkością. W czasie kontroli funkcjonariusze ujawnili jeszcze 2 kierowców, którzy jechali niezgodnie z przepisami.
-
Pijany i na zakazie
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 21-letni mieszkaniec gminy Firlej. Mężczyzna jechał traktorem – „samoróbką”, mając prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał żadnych dokumentów. Policjanci ustalili również, że kierujący posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Narodowe Święto Niepodległości w Lubartowie
11 Listopada jest dla obywateli naszego kraju dniem szczególnym. To jedno z najważniejszych świąt państwowych. I trudno się dziwić - o odzyskanie suwerenności Polacy walczyli łącznie 123 lata. W całym kraju trwają uroczystości, którym towarzyszy podniosły, patriotyczny charakter. Udział w obchodach Święta Niepodległości wzięła delegacja Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie pod przewodnictwem Komendanta insp. Marka Wrony oraz poczet sztandarowy naszej jednostki.
-
Przedszkolaki z wizytą w komendzie
We wtorek maluchy z Przedszkola nr 5 odwiedziły lubartowską komendę. Na początek w sali odpraw odbył się interaktywny egzamin z bohaterem kreskówki Spongebobem. Jego celem było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie dzieci zwiedzały stanowisko kierowania, policyjne cele jak również pomieszczenie miejskiego monitoringu. Wizyta w gabinecie komendanta była okazją do wyrażenia gotowości do służby w Policji. Wielu było chętnych, znalazł się nawet kandydat do objęcia stanowiska komendanta.
-
Podsumowanie akcji „Znicz 2017” na drogach powiatu lubartowskiego
Od piątku 27 października do czwartku 2 listopada policjanci realizowali wzmożone działania w ramach akcji „Znicz 2017”. W tym okresie na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 20 kolizji i 1 wypadku w którym jedna osoba została ranna. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.
-
Jazda na „podwójnym gazie” i próba przekupstwa
Łapówką chciał się uchronić od odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości 30-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za „ludzkie załatwienie sprawy” zaproponował funkcjonariuszom po 500 zł. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Wywrócona ciężarówka na DK-48
Do zdarzenia doszło w sobotę rano. Kierujący samochodem ciężarowym m-ki Renault z naczepą na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z ul. Piłsudskiego w Kocku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wywrócił pojazd na jezdnię. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Sprawca kolizji został ukarany przez policjantów mandatem karnym.
-
Lubartów: Dzielnicowy z wizytą w Szkołach Podstawowych w Przypisówce i w Nowym Antoninie
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kocku odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przypisówce i w Nowym Antoninie. W trakcie spotkania funkcjonariusz zwracał uwagę na najważniejsze zasady jakie powinny przestrzegać na terenie szkoły, w miejscu zamieszkania czy podczas rożnych sytuacji dnia codziennego. Uczniowie dostali od funkcjonariusza opaski odblaskowe i książeczki z praktycznymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa.
-
Lubartów: Potrącone rowerzystki i uszkodzone samochody. Efekt cofania 82-letniego kierowcy
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Jeziorzanach. 82-latek cofając jeepem uderzył w jadące BMW a następnie z impetem wjechał w rowerzystki. Najprawdopodobniej po zderzeniu z samochodem pomylił pedał gazu z hamulcem. Łączny bilans wykonanego przez 82-latka manewru cofania to 2 potrącone rowerzystki 5 uszkodzonych samochodów i zniszczony słupek. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.
-
Policjanci w wizytą w Michowie i Ostrowie Lubelskim
To jak ważna jest profilaktyka wśród najmłodszych nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Tym razem funkcjonariusze lubartowskiej komendy udali się z wizytą do Przedszkola w Michowie i Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim. Podczas spotkania z przedszkolakami mundurowi przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Wizyta w Szkole Podstawowej była doskonałą okazją do uświadomienia młodym ludziom problemu cyberprzemocy, uzależnień i przede wszystkim informacją jakie konsekwencje mogą grozić za zachowania niezgodne z prawem.
-
Akcja „Znicz 2017”
Od 27 października do 2 listopada 2017 roku policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Znicz 2017”. Celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa, porządku uczestnikom ruchu drogowego podczas obchodów Święta Zmarłych.
-
Lubartów: Policjanci z wizytą w Akademii Przedszkolaka
Funkcjonariusze lubartowskiej komendy udali się z wizytą do Akademii Przedszkolaka. Przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania oraz brały udział w scenkach zaaranżowanych przez stróżów prawa. Na koniec każde z dzieci otrzymało od policjantów kolorowankę z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa w rożnych sytuacjach dnia codziennego.