Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wjechała w sklep
Dzisiaj nad ranem na ul. Lubartowskiej w Kamionce kierująca pojazdem m-ki Suzuki spowodowała kolizję drogową wjeżdżając w sklep. Jak się okazało 47-latka była trzeźwa, a przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.
-
Poszukujemy właściciela smartfona
Policjanci z Lubartowa poszukują właściciela telefonu komórkowego marki Samsung Grand Prime. Telefon został znaleziony w jednym ze sklepów na terenie miasta. Właściciel zguby proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie.
-
Wypadek śmiertelny w Woli Sernickiej
Dzisiaj rano w Woli Sernickiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem m-ki Jaguar na prostym odcinku drogi, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, po czym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 48-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.
-
Dachowanie pijanego kierowcy
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał nietrzeźwy kierujący volkswagenem, który na ul. Lipowej w Lubartowie spowodował kolizję drogową. 61-latek, stracił panowanie nad pojazdem i uderzając w drzewo dachował. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.
-
Lubartów: Z wizytą u przedszkolaków
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kocku odwiedził maluchy z Przedszkola w Przytocznie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze. W celu propagowania prawidłowych zachowań przedszkolaki chętnie wzięły udział w interaktywnym egzaminie ze Spongebobem - bohaterem dziecięcej kreskówki.
-
Policjanci na gali honorowych krwiodawców
Honorowi krwiodawcy to prawdziwi bohaterowie, ponieważ dzielą się tym co mają najcenniejsze - krwią która ratuje ludzkie zdrowie i życie. Dziś na uroczystej gali, która odbyła się w sali kinowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury, otrzymali wyróżnienia. Wśród zaproszonych honorowych krwiodawców znaleźli się również policjanci i pracownik cywilny lubartowskiej komendy.
-
Wpadł z akcyzą
Kryminalni lubartowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar zabezpieczyli u mieszkańca gminy Ostrówek. Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego na Skarb Państwa to ponad 20 tys. złotych. Mężczyźnie za ten czyn grozi wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.
-
Debata społeczna w Michowie
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”- to hasło przewodnie kolejnej już debaty społecznej, która odbyła się wczoraj w Michowie. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się informacje na temat aplikacji służących poprawie bezpieczeństwa.
-
Policjanci odwiedzili uczniów w Woli Skromowskiej
Odpowiedzialność karna nieletnich, cyberzagrożenia, bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jedne z wielu ważnych tematów jakie policjanci zaprezentowali na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Woli Skromowskiej. Zajęcia te były doskonałą okazją do promowania wśród uczniów zasad bezpieczeństwa.
-
Chciał wykopać jabłonkę, trafił na niewybuch
Dziś aż dwa zgłoszenia dotyczące niewybuchów otrzymali lubartowscy policjanci. Pocisk artyleryjski z czasów I Wojny Światowej został ujawniony przez leśniczego w lesie na terenie gm. Lubartów. Drugi pocisk został wykopany podczas prac porządkowych na prywatnej działce w gm. Ostrówek.
-
Niedziela na „podwójnym gazie”
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi pijanym kierowcom, którzy wczoraj zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Pierwszy z nich, kierował samochodem m-ki Opel mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Promil mniej miał z kolei drugi kierujący motorowerem. Mężczyźni za jazdę w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem.
-
Policjanci odzyskali skradziony rower
Policjanci Wydziału Prewencji ustalili sprawcę kradzieży roweru, do której doszło kilka dni temu na terenie Lubartowa. Okazał się nim 74-letni mieszkaniec miasta. Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany rower został przekazany właścicielce.
-
Nowe radiowozy w lubartowskiej komendzie
Od piątku na drogach powiatu lubartowskiego można zobaczyć dwa nowe radiowozy. Ople Mokka trafiły do Posterunków Policji w Michowie oraz w Ostrowie Lubelskim. Zakup sfinansowany został w połowie ze środków lokalnych samorządów oraz przez Komendę Główną Policji.
-
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł
W siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.
-
W Firleju rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Policjanci przeprowadzili dzisiaj pogadankę dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Firleju. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzi słuchacze aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanej przez funkcjonariuszy prelekcji.
-
Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym.
-
Kierował na podwójnym gazie
3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki Volkswagen, który wczoraj po południu został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. 20-letni mieszkaniec gm. Firlej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie wkrótce odpowiadał przed sądem.
-
Zaproszenie na debatę społeczną
Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Michów do wzięcia udziału w debacie społecznej pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2018r. o godz. 16:00 na świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej 4 w Michowie.
-
Nie bądź obojętny!
Nadeszły chłodne dni. Policjanci apelują aby w tym czasie zwracać szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy osoby leżące na ławkach, ulicach – to od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie. Należy zwracać uwagę na osoby nieadekwatnie ubrane do pory roku, osoby będące pod działaniem alkoholu, osoby bezdomne.
-
Pocisk artyleryjski znaleziony w lesie
Niewybuch został znaleziony w lesie, na terenie gminy Firlej, przez jednego z mieszkańców, który natychmiast powiadomił policjantów. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski, prawdopodobnie pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Chełmie.