Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pamiętamy o Was!
Każdego dnia funkcjonariusze Policji, z narażeniem zdrowia i życia, dbają o bezpieczeństwo obywateli. Stoją na straży praw, wolności i swobód obywatelskich. Nigdy nie zapomnimy o tych policjantach, którzy na służbie, a także poza nią, oddali swoje życie, aby strzec bezpieczeństwa. W ten sposób tworzyli historię, a dziś swoim postępowaniem dają przykład do naśladowania i stanowią drogowskaz dla tych, którzy wstępują w szeregi Policji.
-
Lekcja o bezpieczeństwie z dzielnicowym
Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów, dlatego chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, ostrzegając przed ewentualnymi zagrożeniami. Ważne jest, aby odpowiedzialnych zachowań uczyć się od najmłodszych lat. Ta wiedza może uratować zdrowie a nawet życie.
-
Policyjna akcja „Znicz 2018”
Od 31 października do 4 listopada policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Znicz 2018”. Celem tej akcji jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych powiatu lubartowskiego.
-
Tragiczny finał poszukiwań 41-latka
Wczoraj po południu ze zbiornika wodnego Kęsy wyłowiono ciało 41-letniego mieszkańca gm. Kock. Mężczyzna poszukiwany był od poniedziałku. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
-
Autobus wjechał w BMW
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło dzisiaj na DK -19 w m. Wandzin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu m-ki BMW. W wyniku tego zdarzenia do szpitala została przetransportowana 45-letnia kierująca osobówką. W autokarze podróżowało łącznie 16 osób, nikt nie doznał obrażeń.
-
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym
Dziś rano lubartowscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 32-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Do odsiadki ma 1 rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.
-
Kierował ciężarówką na "podwójnym gazie"
Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca pojazdu ciężarowego m-ki Scania, który dzisiaj został zatrzymany na drodze krajowej nr 19 w Firleju. 44-letni obywatel Białorusi stracił uprawnienia do kierowania. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że spożywał alkohol z kolegami ponieważ świętował „Dzień Kierowcy”, który u naszych wschodnich sąsiadów obchodzony jest 27 października.
-
Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych
W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.
-
Kto ich rozpoznaje?
Policjanci poszukują sprawców kradzieży produktów spożywczych i przemysłowych, do której doszło w jednym z marketów na terenie Lubartowa. Każdy kto rozpoznaje widniejące na nagraniach osoby proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie, osobiście lub pod nr tel. (81) 85 26 290.
-
Dzielnicowy ustalił kłusownika
Dobra współpraca dzielnicowego z mieszkańcami przyczyniła się do ustalenia sprawcy nielegalnego połowu ryb. 50-latek za pomocą siatki na ryby wyłowił z terenu gospodarstwa rybnego ok. 50 kg. karpia. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Dachowanie w Wandzinie
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj w Wandzinie. 34-latka jadąc pojazdem m-ki Opel, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała do rowu, doprowadzając do przewrócenia pojazdu na dach. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.
-
No More Ransom: uniwersalne narzędzie do deszyfracji złośliwego oprogramowania GandCrab dostępne za darmo na stronie No More Ransom
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji informuje, że dzięki bieżącej współpracy z Europolem oraz policją rumuńską powstało nowe narzędzie do walki ze złośliwym oprogramowaniem typu ransomware (oprogramowanie szyfrujące pliki na komputerze, żądające okupu za odszyfrowanie). Pokrzywdzeni, którzy zostali zainfekowani ransomware o nazwie GandCrab mogą odzyskać swoje pliki dzięki nowemu darmowemu narzędziu dostępnemu na stronie: www.nomoreransom.org.
-
Oddali krew dla Michałka
Pracownicy cywilni lubartowskiej komendy podzielili się dzisiaj tym co mają najcenniejsze - krwią, która ratuje ludzkie zdrowie i życie. Oddana przez nich krew przeznaczona będzie dla 10-letniego Michała Kwiatkowskiego, u którego lekarze zdiagnozowali aplazję szpiku kostnego.
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku przeprowadzili pogadankę dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Przytocznie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzi słuchacze aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanej przez funkcjonariuszy prelekcji.
-
88-latek potrącony na przejściu dla pieszych
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na ul. Lipowej w Lubartowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca pojazdem m-ki Volkswagen nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła mężczyznę znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 88-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
-
Pijany wjechał w ogrodzenie - zatrzymał go policjant w czasie wolnym od służby
Policjant z lubartowskiej komendy zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 39-latek, jadąc oplem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i staranował ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie teraz będzie odpowiadał przed sądem
-
Tydzień Mediacji w KPP w Lubartowie
Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie włączy się do wspólnych działań na rzecz promocji mediacji podczas Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji. W dniach od 15 do 19 października 2018r., w godzinach: 10:00 – 14:00, w KPP w Lubartowie, będzie można uzyskać informacje w zakresie mediacji w sprawach karnych od pełniących dyżury funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.
-
Kolizja motocyklistów. Obaj kierujący nie posiadali uprawnień
Mandatami karnymi zostali ukarani uczestnicy kolizji drogowej do której doszło na DK-19 w Wandzinie. Kierujący motocyklem m-ki Suzuki najechał na tył motocykla m-ki Yamaha. Okazało się, że obydwaj motocykliści nie posiadali uprawnień do kierowania wymaganych dla tej kategorii pojazdów.
-
KWP: Rusza konkurs pn. „Moda na odblaski”.
„Moda na odblaski” to nazwa konkursu organizowana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Adresatami konkursu są uczniowie klas I — VIII szkół podstawowych, a jego celem jest zachęcenie uczniów do przedstawienia własnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.
-
Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Funkcjonariusze lubartowskiej komendy odwiedzili dzisiaj maluchy z Przedszkola Małego Karola w Lisowie. Oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, mundurowi przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe i książeczki, które wręczał sierż. Lampart.