Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dachowanie w Przypisówce
Tragicznie mogła zakończyć się kolizja drogowa do której doszło wczoraj wieczorem w m. Przypisówka. 19-letni kierujący pojazdem marki Audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikomu nic się nie stało.
-
Kierował na „podwójnym gazie”
Prawie 3 promile alkoholu miał zatrzymany wczoraj w Kocku do kontroli drogowej kierujący pojazdem marki Volvo. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. 50-letni mieszkaniec gm. Firlej za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem.
-
Tak go poniosły piłkarskie emocje, że musieli interweniować policjanci
Oglądaniu meczów piłki nożnej zwykle towarzyszy wiele emocji, tym bardziej jeśli gra drużyna reprezentacji Polski. Wyraźne niezadowolenie z przebiegu gry okazał wczoraj mieszkaniec powiatu lubartowskiego, który jak wynikało ze zgłoszenia, miał demolować mieszkanie. Młody mężczyzna po rozmowie z policjantami ostudził emocje i położył się spać.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 87-latki
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 87-latki, która w piątek wieczorem wyszła z domu i nie powróciła. O zaginięciu kobiety rodzina powiadomiła służby następnego dnia w sobotę. W ciągu dwóch godzin od zgłoszenia, stróże prawa odnaleźli starszą panią. Wytropił ją policyjny pies służbowy Kanis ze swoim przewodnikiem. Jak się okazało 87-latka wpadła do dołu i nie mogąc wydostać się o własnych siłach, całą noc spędziła w lesie
-
Spotkania z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
Policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotykali się dziś z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III w Szkołach Podstawowych w Rudnie i w Michowie. Celem przeprowadzonych pogadanek było propagowanie prawidłowych zachowań oraz uświadamianie odnośnie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły.
-
Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
-
Rusza konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.
-
Potrącił pieszego i odjechał
Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło dzisiaj rano na ul. Wierzbowej w Lubartowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Ford potrącił 27-latka idącego nieprawidłową stroną drogi, a następnie odjechał z miejsca nie udzielając rannemu pomocy. Policjanci zatrzymali 54-letniego kierującego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany
-
KWP: „Bezpieczna droga do szkoły”
Droga dzieci do szkoły powinna być bezpieczna. O to bezpieczeństwo będą dbali policjanci, nauczyciele i rodzice. Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi.
-
Jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant z Posterunku Policji w Kamionce jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna kierując volkswagenem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania. 36-latek za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed Sądem.
-
Policyjne działania – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
-
Plebiscyt na Najlepszego Dzielnicowego Powiatu Lubartowskiego 2018 roku
Od dziś rozpoczynamy plebiscyt na „Najlepszego Dzielnicowego Powiatu Lubartowskiego 2018 roku”. Plebiscyt zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Lubartowie we współpracy z Tygodnikiem Wspólnota. Jego celem jest wyłonienie dzielnicowego, który jest postrzegany przez mieszkańców najlepiej. Głosować można do 30 sierpnia.
-
KWP: Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!
Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się zyskiem, nie zwracając przy tym uwagi na ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej odbywa się poprzez sieć internetową. W ostatnim czasie na rynek zostały wypuszczone środki stanowiące ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia.
-
Kierował na „podwójnym gazie”
3,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany wczoraj w Lubartowie do kontroli drogowej kierujący pojazdem marki Opel. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. 37-letni mieszkaniec gm. Niedźwiada za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem
-
KWP: "Bezpieczna 19 -tka" działania policjantów ruchu drogowego
„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19” to nazwa akcji, którą w najbliższy weekend przeprowadzają policjanci z drogówki. Na terenie powiatów, przez których przebiega ta droga krajowa stróże będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.
-
Wypadek w Poizdowie
Dwie osoby zostały ranne w skutek wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na DK-48 w Poizdowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący pojazdem BMW podczas wykonywania manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Skoda. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
-
Dzielnicowy z wizytą na półkoloniach
Policjanci w czasie wakacji chętnie odwiedzają miejsca letniego wypoczynku mając na uwadze bezpieczeństwo osób odpoczywających. Półkolonie, zorganizowane w Nowodworze Piaski przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kopalnia, odwiedził mł. asp. Norbert Ćmiel. Dzielnicowy przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat unikania zagrożeń w różnych sytuacjach w czasie letniego wypoczynku.
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień, wjechał do rowu
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w miejscowości, Kierzkówka w gminie Kamionka. Kierujący pojazdem typu SAM wraz z przyczepą ,na prostym odcinku drogi zjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia 29-latek z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie
-
O bezpieczeństwie seniorów
Zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych poprzez uświadomienie ich na temat różnych zagrożeń to cel spotkania seniorów z policjantami. Członkowie Klubu Seniora zorganizowali je wczoraj w Kamionce. Na wszystkie nurtujące pytania odpowiadał dzielnicowy asp. Mieczysław Bujak
-
Policjanci ze strażakami ewakuowali mieszkańców
Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami i interwencjami. Ustalają sprawców wykroczeń, zatrzymują groźnych przestępców obsługują zdarzenia drogowego. Każda służba jest inna i każda przynosi satysfakcję, kiedy można pomóc drugiemu człowiekowi. Tak było wczoraj, gdy policjanci wraz ze strażakami ewakuowali mieszkańców jednego z bloków, w którym doszło do pożaru.