Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolizja trzech pojazdów w Annówce
Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną dzisiejszej kolizji na DK-19 w Annówce. Kierujący citroenem wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford. Z kolei na tył citroena najechał kierujący pojazdem marki Volkswagen. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń
-
Przejechał przez środek ronda i uderzył w słup latarni
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną dzisiejszej kolizji drogowej w miejscowości Łucka. Kierujący pojazdem m-ki Honda, przejechał przez rondo i uderzył w słup latarni. Okazało się, że 27-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Za swoje postępowanie będzie wkrótce odpowiadał przed sądem.
-
Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpiecznych feriach
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku to temat szeregu spotkań, które odbywają się w ostatnim czasie na terenie powiatu lubartowskiego. Dzielnicowi odwiedzają szkoły i przedszkola, uświadamiając uczniów o różnych zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w czasie ferii zimowych.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzisiaj, 5 lutego br., obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
-
Trwają poszukiwania zaginionego Krzysztofa Falkowicza
W dalszym ciągu trwają poszukiwania za zaginionym 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem. Mężczyzna w nocy z 29/30 grudnia ubiegłego roku wyszedł z domu. Niestety do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu proszone są o kontakt z Policją tel. (81) 852 62 290 lub 112.
-
Jechał główną ulicą miasta z nadmierną prędkością
Wczoraj na ul. Lubelskiej w Lubartowie policjanci, zatrzymali prawo jazdy kierowcy pojazdu marki Saab. 34-letni mieszkaniec miasta jechał z prędkością 109 km/h, czyli aż o 59 km/h za szybko. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym.
-
Pożar składowiska opon w Sernikach
Trwa akcja gaśnicza pożaru składowiska opon w Sernikach. Po zakończonych działaniach strażaków, policjanci zajmą się wyjaśnianiem przyczyn wybuchu ognia. Droga pomiędzy miejscowościami Chlewiska i Serniki jest zablokowana.
-
Konkurs fotograficzno-plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”
Z każdym upływającym zimowym dniem zbliżamy się do półmetka trwających ferii. Niektórzy już wrócili do swoich obowiązków, inni jeszcze czekają na rozpoczęcie zimowego wypoczynku. Jednakże zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie, gdyż już tylko miesiąc pozostał, by nadesłać prace na konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU.
-
Pijany nie dał rady utrzymać prawidłowego toru jazdy
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący audi, który w tym stanie kierował dzisiejszej nocy po ulicach Lubartowa. 28-latek stracił uprawnienia do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
KWP: Policjanci garnizonu lubelskiego podsumowali służbę i poziom bezpieczeństwa w roku 2018
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę policjantów z garnizonu lubelskiego w 2018 roku. Insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie podziękował za bardzo dobrą służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny. Szef lubelskiego garnizonu nakreślił główne cele i priorytety na najbliższy okres. To czas szczególny również z racji przypadających w 2019 roku obchodów 100 lecia Policji Państwowej.
-
Lubartów: Wpadł w poślizg i wjechał w dom
Jedna z pasażerek z obrażeniami trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj w Rokitnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika,że kierujący pojazdem m-ki Audi, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wypadł z drogi, uderzając w drewniany dom. Na szczęście w chwili zdarzenia nikogo nie było wewnątrz budynku.
-
Lubartów: Nielegalny towar ukryła w zaspach śniegu
Ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili na miejskim targowisku policjanci z komisariatu w Kocku. Nielegalny towar należał do 58-letniej kobiety, który ukryła go w zaspach śniegu. Jak się okazało, nie udał się jej ten kamuflaż. Teraz grozi jej wysoka grzywna i przypadek nielegalnego towaru.
-
Dzielnicowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych
W minionym tygodniu lubartowscy dzielnicowi odbyli szereg spotkań w szkołach i przedszkolach, propagując zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali porad jak unikać zagrożeń w czasie różnych zabaw na dworze.
-
KGP: "Kolejna edycja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przygotowana przez Biuro Prewencji KGP kampania poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. W ramach tej akcji przygotowano również konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
-
NIK pozytywnie o realizacji Programu Modernizacji Służb Mundurowych
Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.
-
Policjanci w całym kraju zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
-
Uwaga na tafle lodu spadające z aut
Policjanci apelują do kierowców o właściwe przygotowanie pojazdu przed wyjazdem. Zalegający na samochodach śnieg i lód stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
-
Mniej przestępstw kryminalnych, większa skuteczność i wykrywalność. Policja podsumowuje 2018 rok
Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe. Za każdą z nich bowiem kryje się ludzka krzywda. Najwyższa od 1990 roku ocena naszej pracy oraz poczucie bezpieczeństwa Polaków są dla nas wyrazem uznania, za które dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w podejmowaniu wysiłków na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa w Polsce.
-
„Kaskadowy pomiar prędkości” – policyjne działania
Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.
-
Trudne warunki atmosferyczne, ślisko na drogach
Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon i nasze bezpieczeństwo. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków . Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.