Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY
Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci.
-
Potrącenie 12-letniego rowerzysty
Do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Katarzyn. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki Honda podczas manewru wyprzedzania najechał na kierującego rowerem 12-latka. Dziecko z licznymi obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala.
-
Lubartów: Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków i nielegalny pobór prądu
Policjanci z Kocka zabezpieczyli ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz sadzonki konopi. Narkotyki ujawnione zostały u mieszkańca gm. Jeziorzany. Jak ustalili funkcjonariusze, 61-latek uprawiał je wspólnie ze swoim 34-letnim siostrzeńcem. Mężczyźni zostali zatrzymani, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Dzielnicowi promują bezpieczeństwo
Dzielnicowi z powiatu lubartowskiego bardzo chętnie spotykają się z mieszkańcami, których przestrzegają przed różnego rodzaju „naciągaczami” i oszustami. Spotkania te wynikają z realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”, który ma na celu ułatwienie kontaktu społeczeństwa z Policją.
-
KWP: Bądź bezpieczny!!! Noś odblaski!!!
Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.
-
Jechali na „podwójnym gazie”
Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali wczoraj policjanci podczas kontroli drogowej. Pierwszy z nich, kierował samochodem m-ki Rover, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał z kolei 20-latek, który kierował motorowerem, pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.
-
W jadącą na sygnale karetkę uderzył bus
Do wypadku drogowego doszło dziś na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Przytoczno. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem m-ki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z karetką pogotowia. Siła uderzenia spowodowała, że oba pojazdy znalazły się poza drogą. Do szpitala z obrażeniami zostały przetransportowane cztery osoby.
-
23-latek odpowie za kradzież i usiłowanie włamania
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Kocka. Mężczyzna został ujęty przez właściciela pojazdu do którego próbował się włamać, a następnie przekazany policji. Funkcjonariusze ujawnili przy nim także radia samochodowe, które miał skraść z innych pojazdów
-
Trwa 12. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
-
Kierował na „podwójnym gazie”
Policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali wczoraj w Ostrowie Lubelskim nietrzeźwego kierującego pojazdem m-ki Volkswagen. 30-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Wkrótce za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań
Szybko podjęte działania funkcjonariuszy z lubartowskiej komendy, doprowadziły do odnalezienia 53-letniej mieszkanki gm. Michów. Z informacji jakie otrzymali mundurowi, kobieta oddaliła się z miejsca zamieszkania podstawiając list pożegnalny.
-
Policyjne działania „SMOG”
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.
-
Poszukiwany ukrył się w wersalce
W ręce policjantów wpadł 24-letni mieszkaniec gm. Lubartów. Mężczyzna poszukiwany był celem doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie ma do odbycia karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Funkcjonariusze znaleźli go ukrytego w wersalce.
-
Stracił prawo jazdy, bo jechał za szybko
Dzisiaj w miejscowości Kozłówka policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu pojazdem marki Volkswagen. 38-latek, mieszkaniec gminy Serniki, jechał z prędkością 147 km/h w obszarze zabudowanym. Amator prędkości za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi.
-
Razem świętujemy stulecie polskiej Policji i stulecie polskiej policyjnej kryminalistyki. Konkurs na opowiadanie kryminalne „Stulecie polskiego kryminału”
Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z polską Policją i Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji wspólnie przygotowują się do świętowania stulecia utworzenia polskiej Policji i polskiej policyjnej kryminalistyki. W ramach wspólnych działań powstanie unikalny zbiór opowiadań kryminalnych, które będą osadzone nie tylko w realiach dwudziestolecia międzywojennego czy w czasach współczesnych, ale też i za kolejne 100 lat. Autorami opowiadań w antologii będą laureaci wyjątkowego, najbardziej kryminalnego konkursu literackiego 2019 roku.
-
70-latka ofiarą oszusta
Blisko 180 tys. złotych straciła w piątek 70-letnia mieszkanka Lubartowa. Myśląc, że pomaga Policji w namierzeniu i zatrzymaniu oszustów, przekazała hasła dostępu do swoich lokat. Dopiero w sobotę zrozumiała, że została oszukana
-
Osiągnięcia i wyzwania polskiej Policji w zwalczaniu i przeciwdziałaniu przestępczości handlu ludźmi
Handel ludźmi jest jednym z najbardziej haniebnych bolączek naszego świata - okrutną formą pogwałcenia praw człowieka, czyniącą z życia ludzkiego przedmiot handlu, sprzedaży, eksploatacji, nadużyć. Żaden kraj nie jest od niego wolny, a miliony ludzi są nim nadal zagrożone. Rolą każdego z Państw jest zapewnienie przede wszystkim ochrony oraz wsparcia ofiarom handlu ludźmi i osobom szczególnie zagrożonym tym procederem oraz przeciwdziałanie działaniom przestępczym w tym aspekcie.
-
„Bezpieczne ferie” z dzielnicowym
Policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie” wspierają aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży. Wczoraj dwa takie spotkania odbyły się na terenie Lubartowa. W jednym to dzielnicowy odwiedził dzieci, w drugim to uczestnicy „Artystycznych ferii” odwiedzili policjantów w jednostce.
-
#StopPrzemocy
Tylko od początku roku policjanci z pionu do walki z cyberprzestępczością zatrzymali w kraju już kilkadziesiąt osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też m.in. takich, które znieważały, nawoływały do popełnienia zbrodni czy pochwalały popełnienie przestępstwa. Decyzją sądów wobec 10 z nich zastosowano środki zapobiegawcze, z czego cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Policjanci przypominają, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.
-
Dzielnicowy na spotkaniu w Firleju
Diagnoza lokalnych problemów dotyczących bezpieczeństwa oraz wspólne szukanie skutecznych sposobów ich rozwiązania to priorytet działań dzielnicowych, dlatego tak ważne są spotkania policjantów z mieszkańcami. Dzisiaj takie spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy w Firleju, na którym asp. szt. Mariusz Janek propagował m.in. funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.