Aktualności
Rozmiar czcionki
-
TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne
Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck&Bus, prowadzone dzisiaj przez policjantów w całej Polsce, mają na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.
-
Dachowanie na obwodnicy
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj po południu na obwodnicy Lubartowa. Kierujący mitsubishi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i zjechał do rowu, doprowadzając do przewrócenia pojazdu na dach. Na szczęście 55-letni mieszkaniec Lublina nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
-
Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
-
Prośba o koleżeńskie wsparcie
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wyraził zgodę na przeprowadzenie koleżeńskiej zbiórki pieniędzy na rzecz pomocy rodzinie byłego Zastępcy KGP nadinsp. w st. spocz. Kazimierza Szwajcowskiego, która w wyniku pożaru odniosła ciężkie obrażenia i straciła dorobek całego życia.
-
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-latek, który w niedzielne popołudnie jeździł volkswagenem na „podwójnym gazie”. Młody kierowca został ujęty dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego interwencję, a następnie przekazany Policji. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.
-
Nie dostosował prędkości
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego seatem było prawdopodobną przyczyną wypadku drogowego w miejscowości Trójnia. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 24-letni kierujący oraz jego 20-letni pasażer. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.
-
Zaczadzenie prawdopodobną przyczyną śmierci 41-latka
Zaśnięcie z papierosem było prawdopodobną przyczyną zapalenia się łóżka i powstałego zadymienia pomieszczenia, do którego doszło w jednym z gospodarstw na terenie gm. Niedźwiada. Na miejscu ujawniono zwłoki 41-letniego mężczyzny. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
-
KWP: Rusza konkurs: Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”
Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” to nazwa konkursu organizowanego z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, a jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji. Organizatorem eliminacji na poziomie wojewódzkim jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
-
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie włączy się do wspólnych działań w ramach kolejnej edycji akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod nazwą Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W dniach od 18 do 24 lutego w godzinach: 10:00 - 14:00 w budynku komendy będzie można uzyskać informacje prawne od pełniących dyżury funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.
-
Spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami Ostrówka
W miniony czwartek dzielnicowy gm. Ostrówek spotkał się z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych. Była to doskonała okazja aby wspólnie poszukać rozwiązań na temat poprawy bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda, plany priorytetowe oraz informacje dotyczące sposobu działania oszustów i różnego rodzaju "naciągaczy", to jedne z wielu tematów poruszanych podczas spotkania.
-
Lubartów: Jednego dnia ukradła allkohol, następnego - pijana jeździła samochodem
Ponad promil alkoholu w organizmie miała kierująca skodą 34-latka, która w piątek została zatrzymana do kontroli drogowej w miejscowości Przytoczno. Okazało się, że kobieta nie tylko jazdę z promilami ma na swoim sumieniu, bowiem dzień wcześniej ukradła alkohol w pobliskim sklepie. Dzielnicowy, który obejrzał nagranie ze sklepowego monitoringu nie miał wątpliwości, że to ta sama osoba.
-
„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - Walentynki 2019”
W dzień zakochanych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i KPP w Lubartowie zorganizowali i przeprowadzili akcję dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - Walentynki 2019”. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży. Do policyjnych działań przyłączyli się także pracownicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, którzy rozdawali kierującym serduszka antystresowe.
-
Wpadł na kradzieży
Łupem 33-latka, który wczoraj został zatrzymany na kradzieży w jednym z lubartowskich marketów padły bielizna i przedmioty służące do pielęgnacji włosów. Jak się okazało to nie pierwszy konflikt z prawem mieszkańca powiatu łęczyńskiego. Wkrótce za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.
-
Kolejny pirat drogowy zatrzymany
Wczoraj wieczorem na ul. Lubelskiej w Lubartowie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi. 18-latek, mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, jechał z prędkością 138 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
-
Tragiczny finał domowej awantury
Do policyjnego aresztu trafił wczoraj 31-letni mieszkaniec gm. Uścimów, który podczas awantury domowej śmiertelnie zranił nożem swojego 58-letniego ojca. W chwili zatrzymania był trzeźwy. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.
-
Nietrzeźwa sprawdzała auto przed zakupem
Troje nietrzeźwych kierujących zatrzymali przez weekend policjanci. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-letni kierujący pojazdem m-ki Mazda, którego badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na „podwójnym gazie” została zatrzymana również 40-latka z gm. Michów, która próbowała sprawdzić auto przed jego zakupem.
-
Dachowanie w Kocku
Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj w Kocku. 21-latka jadąc pojazdem marki Opel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na kierującym volkswagenem. 36-latek chcąc uniknąć zderzenia najechał na barierki, doprowadzając do przewrócenia pojazdu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie
Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas zabawy i wypoczynku. Nie można jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci w ostatnim czasie przeprowadzili szereg spotkań, podczas których przestrzegali dzieci przed różnymi zagrożeniami.
-
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą pojazdem m-ki Toyota było wczoraj przyczyną kolizji na drodze krajowej nr 19 w Łucce. W zdarzeniu uczestniczyło trzy pojazdy. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
-
KWP: Dzieci i młodzież z Lubelszczyzny rozpoczynają ferie
Od najbliższego poniedziałku w województwie lubelskim rozpoczynają się ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, niektórzy pozostaną w domach. Ważne, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich. Dzisiaj przedstawiciele Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego radzili jak przygotować dzieci i młodzież do zimowego wypoczynku.