Aktualności
Rozmiar czcionki
-
List ministra Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA
-
Zawody wędkarskie policjantów
Zarząd Terenowy NSZZP w Lubartowie zorganizował zawody w wędkarstwie gruntowym, które odbyły się na łowisku w Kierzkówce. Najwięcej ryb złowił funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego asp. Krzysztof Banachewicz. Zwycięzcy serdeczne gratulujemy.
-
Dziękujemy za rekordowe poparcie dla działań Policji
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od instytucji sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
-
„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – Podaj Dalej!”
20 września o godzinie 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbył się briefing prasowy z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inaugurujący drugą odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.
-
Dzielnicowi zapraszają na konsultacje
30 września Rada Seniorów Miasta Lubartów organizuje imprezę dla osób starszych, która odbędzie się na placu przed Urzędem Miasta. W trakcie jej trwania, dzielnicowi z rejonu miasta i gminy Lubartów, będą udzielali porad. Wszystkich chętnych zapraszamy na konsultacje.
-
Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Michowie
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na ul. Tysiąclecia w Michowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem, podczas wymijania się z jadącym z naprzeciwka pojazdem, najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 25-latek pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
-
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w piątek w Samoklęskach. Kierująca pojazdem marki Skoda doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Audi. 63-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym.
-
Wpadli z kontrabandą
Blisko 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli lubartowscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Kamionka. Nielegalny towar został przywieziony przez 31-latka z Chełma, który został zatrzymany w Lublinie po podjętym wobec niego pościgu. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wynosiły ponad 80 tys. złotych.
-
Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Łucce i w Brzezinach
To już kolejne spotkanie policjantów z dziećmi w ciągu kilku ostatnich dni. Dzielnicowi chętnie odwiedzają szkoły aby porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie. Jest to też doskonała okazja aby przestrzec młodych ludzi przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać oraz nauczenie jak ich unikać i jak postępować w przypadku ich zaistnienia.
-
Uciekał przed policjantami bo nie miał uprawnień do kierowania
Policjanci z lubartowskiej drogówki w wyniku pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford, który uciekał ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo jak się okazało jeden z pasażerów był osobą poszukiwaną.
-
Najechał na rowerzystkę
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło dzisiaj w Firleju. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem m-ki Jeep najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę. W wyniku tego zdarzenia 70-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
-
KWP: Policyjne działania na drogach Lubeszczyzny w ramach projektu EDWARD
Działania profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji „EDWARD” (Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) przeprowadzają dziś na drogach Lubelszczyzny policjanci ruchu drogowego. Na drodze K-19 w miejscowości Kopanina policjantom podczas kontroli drogowych towarzyszą przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, pogotowia ratunkowego oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Kontrolowani kierowcy mają możliwość uczestniczenia w instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
-
Granat z zapalnikiem znaleziony podczas zbioru ziemniaków
Wczoraj w Glinniku podczas zbioru ziemniaków został znaleziony granat ręczny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci z Posterunku Policji w Kamionce. Dzisiaj granat zostanie zabrany przez patrol saperski.
-
Bądź świadomym uczestnikiem ruchu drogowego
Niemal każdego dnia za pośrednictwem środków masowego przekazu jesteśmy informowani o wypadkach drogowych, w których ktoś ginie lub zostaje poważnie ranny. Taki komunikat nie pozostaje w naszej świadomości na długo, chyba że dotyczy kogoś bliskiego z naszego otoczenia. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma realny wpływ nie tylko na swoje bezpieczeństwo.
-
Policyjne działania pn. „TELEFONY”
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
-
Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.
Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
-
Seniorzy kręcą spot filmowy na temat bezpieczeństwa
Lubartowscy seniorzy bardzo chętnie zareagowali na apel dotyczący wzięcia udziału w konkursie MSWiA pt. „Aktywny senior to bezpieczny senior”. Jego efektem jest współpraca członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku z policjantami z lubartowskiej komendy, a w szczególności z dzielnicowym sierż. szt. Łukaszem Wójcikiem.
-
KWP: Usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 43 letniego mężczyznę. Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie podejrzany usłyszał zarzut. Prowadzone śledztwo dotyczy nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. 43 latek został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Śmiertelny wypadek w m. Rudno
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło dzisiaj w m. Rudno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy 29-latek mający aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem marki Opel Vectra, zjechał do rowu i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa. Niestety w wyniku zdarzenia 26-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu, a kierujący został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
-
Plebiscyt na „Najlepszego Dzielnicowego Powiatu Lubartowskiego 2018 roku” rozstrzygnięty
Najlepszym dzielnicowym powiatu lubartowskiego 2018 roku został st. asp. Przemysław Okoń, który jest dzielnicowym rejonu miasta i gminy Ostrów Lubelski. Dzisiaj zwycięzca konkursu otrzymał gratulacje i nagrodę od Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzeja Porczaka.