Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Konkurs literacki dla uczniów klas I -III szkół podstawowych pn. "Rymowanka - Zachęcanka"
6 maja 2019 r. rusza ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.
-
Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość
Policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu mercedesem. 33-latek jechał z prędkością 116 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
-
Wystrzeliła opona, samochód dachował
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj po południu w Ostrowie Lubelskim. Kierujący pojazdem marki Audi na skutek samoistnego wystrzału opony, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na szczęście 54-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci apelują o ostrożność na drodze
-
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
6 maja został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.
-
Lubartów: Śmiertelnie potrącil rowerzystę i uciekł. 26-latek zatrzymany
Lubartowscy policjanci zatrzymali wczoraj 26-latka, który poprzedniego wieczoru kierując vw golfem śmiertelnie potrącił rowerzystę, a potem nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca wypadku. 46-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń. Uczestniczący w wypadku samochód z licznymi uszkodzeniami policjanci odnaleźli ukryty stodole jednej z posesji. Niebawem policjanci doprowadzą zatrzymanego do prokuratury i sądu, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.
-
Znęcał się nad swoją 85-letnią matką
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 63-letniemu mieszkańcowi gminy Ostrówek, który znęcał się nad swoją 85-letnią matką. Pobita kobieta przez kilka nie wracała do domu i spała na dworze z obawy przed agresywnym synem. Wkrótce mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, a następnie do Sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.
-
Bezpieczna majówka 2019
Rozpoczyna się długi weekend majowy. Prognoza wolnych dni napawa optymizmem, wielu z nas zaplanowało podróż do miejscowości wypoczynkowych. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zanim rozpoczniemy aktywny wypoczynek poza domem.
-
Wypadek na drodze gruntowej
Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze gruntowej w miejscowości Górka Lubartowska. Z doczepionego do ciągnika rolniczego wozu, zsunęła się na ziemię, siedząca na nim kobieta. 64-latka po przeprowadzonej reanimacji została przetransportowana do szpitala.
-
Pijana matka
Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazała się w sobotę 29-latka kierująca audi. Kobieta została zatrzymana przez policjantów w Kamionce do kontroli drogowej. Jak się okazało miała ponad promil alkoholu w organizmie, a za pasażera swojego 3,5 letniego syna. Dziecko jechało bez wymaganego przepisami fotelika ochronnego oraz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
-
Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzeja Porczaka
Dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie. Mł. insp. Andrzej Porczak po 24 latach i 8 miesiącach służby w Policji przeszedł na emeryturę. Lubartowską jednostką kierował od czerwca 2018 roku.
-
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący fiatem, który dzisiaj rano w Lubartowie został ujęty dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego interwencję, a następnie przekazany Policji. 44-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
-
Nielegalny towar i sprzęt do produkcji papierosów u 62-latki
Ponad 16 kg tytoniu w liściach, 2,7 kg suszu tytoniu oraz 1851 sztuk wyprodukowanych papierosów ujawnili i zabezpieczyli lubartowscy kryminalni u 62-letniej mieszkanki gm. Ostrówek. Policjanci zabezpieczyli również urządzenia służące do produkcji papierosów. Nielegalny proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty w kwocie blisko 20 tys. złotych.
-
Policjanci zatrzymali włamywacza
Policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu. Łupem złodzieja padły dwa rowery oraz podkaszarka do trawy. Skradzione przedmioty zostały odzyskane, a sprawca został zatrzymany. 58-latek wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Dzikie zwierzęta na drodze przyczyną kilku kolizji
Do kilku kolizji z udziałem dzikich zwierząt doszło dzisiejszej nocy na terenie powiatu lubartowskiego. Na szczęście nikt z podróżujących pojazdami nie ucierpiał. Samochody zostały jednak poważnie uszkodzone. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i rozwagę na drodze, zwłaszcza w rejonie kompleksów leśnych. Pamiętajmy, że wychodzące na jezdnię zwierzęta mogą być przyczyną wielu groźnych zdarzeń.
-
Policja przypomina - wypalanie traw jest niedozwolone!
Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.
-
Nietrzeźwy sprawca kolizji
1,2 promila alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki Mercedes, który wczoraj wieczorem na stacji paliw w Lubartowie najechał na tył zaparkowanego auta. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. 46- letni mieszkaniec Lubartowa za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie odpowiadał przed sądem.
-
Wypadek na obwodnicy
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę po południu na obwodnicy Lubartowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z jadącym w kierunku Kocka motocyklem marki Yamaha. Do szpitala z obrażeniami został przetransportowany 27-letni kierujący jednośladem.
-
KWP: Przedświąteczne przestrogi
By nadchodzące Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Na ulicach naszych miast w okresie przedświątecznym pojawi się więcej policjantów. W szczególności będą oni kontrolować dworce, przystanki, a także okolice centrów handlowych. Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą również policjanci ruchu drogowego. Przede wszystkim będziemy w najbliższe dni pełnić funkcję pomocową, by każdy spokojnie i bezpiecznie mógł spędzić święta w gronie najbliższych.
-
Ostrów Lubelski: Debata Społeczna p.t: „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. MOŻESZ MIEĆ NA NIE W WPŁYW”
We wtorek 17 kwietnia 2019 r. w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim przy ul. Partyzantów 14 odbyła się debata społeczna pt. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. MOŻESZ MIEĆ NA NIE W WPŁYW” podczas której poruszane były zagadnienia dotyczące stanut bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Ostrów Lubelski.
-
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Marihuanę i haszysz ujawnili wczoraj policjanci Wydziału Prewencji u 30-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczono. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Za posiadanie narkotyków będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.