Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 34-latka
Ponad 100 policjantów wspólnie ze strażakami i okolicznymi mieszkańcami poszukiwało wczoraj wieczorem 34-latka, który w godzinach porannych wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Do działań zaangażowano także policyjnych przewodników z psami tropiącymi. Na szczęście finał poszukiwań okazał się szczęśliwy. Wyziębiony mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów od miejsca zamieszkania i przekazany załodze karetki pogotowia.
-
Zabezpieczone nielegalne automaty do gier
Lubartowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli dwa działające bez zezwolenia automaty do gier. Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym, osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych, grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci spotkali się z uczniami
Odpowiedzialność karna nieletnich to temat szeregu spotkań jakie przeprowadzili wczoraj dzielnicowi z uczniami Szkoły Podstawowej w Kocku oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrówku. Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące czynów karalnych popełnianych przez nieletnich oraz zachowania świadczące o demoralizacji.
-
Odpowie za posiadanie i rozpowszechnianie pornografii
22-latek z województwa kujawsko-pomorskiego został zatrzymany za posiadanie i rozpowszechnianie materiałów pedofilskich w Internecie. Zatrzymanie mężczyzny to efekt wspólnych działań lubartowskich kryminalnych i policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie został tymczasowo aresztowany.
-
W dalszym ciągu trwają poszukiwania zaginionego Krzysztofa Falkowicza
Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze prowadzone z powietrza, wody i lądu, wciąż nie dały odpowiedzi gdzie znajduje się zaginiony Krzysztof Falkowicz. Policja w dalszym ciągu przypomina i prosi o pomoc każdego, kto ma informacje mające związek ze sprawą zaginięcia 32-letniego mieszkańca gminy Lubartów.
-
Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków
22-letni mieszkaniec gm. Serniki został wczoraj zatrzymany przez lubartowskich kryminalnych. Policjanci podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli u niego prawie 400 gramów suszu konopi indyjskich. Młodemu mężczyźnie, za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
KWP: Wiosenna pogoda sprzyja motocyklistom i rowerzystom. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze
W 2018 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1217 wypadków, w następstwie, których 179 osób zostało zabitych, a 1287 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogę. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!
-
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj”
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – rusza akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych i kierujących pojazdami.
-
KWP: Pamiętajmy o bezpieczeństwie w pierwszym dniu wiosny
Właśnie dzisiaj rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Ten dzień obchodzony jest przez młodzież szkolną, jako "Dzień Wagarowicza". Tradycyjnie, jak co roku policjanci skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
-
„Dzielnicowy bliżej nas”- na terenie powiatu lubartowskiego
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to obok aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas” narzędzie, które powstało z myślą, aby kontakt ze społeczeństwem był szybszy, bardziej prosty oraz aby mieszkańcy mogli mieć wpływ na działania podejmowane przez Policję. Dzielnicowi z powiatu lubartowskiego w trakcie spotkań z lokalną społecznością zostawiają plakaty i broszury z numerami kontaktowymi.
-
Był tak pijany, że nie zauważył zaparkowanego auta
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który wczoraj w Kocku wjechał w prawidłowo zaparkowany samochód. Obrażenia jakich doznał 50-latek, okazały się niegroźne. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej będzie wkrótce odpowiadał przed sądem.
-
Spotkanie interdyscyplinarne
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie odbyło się spotkanie interdyscyplinarne podczas, którego omówiono minioną rundę jesienną, a także nadchodzący sezon rundy wiosennej rozgrywek piłki nożnej. W spotkaniu z funkcjonariuszami udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta, MOSiR a także klubów sportowych.
-
Policjanci poszukują świadków kolizji
Lubartowscy policjanci poszukują świadków kolizji do której doszło 4 marca br. w miejscowości Łucka, na drodze krajowej nr 19. Kierująca samochodem osobowym potrąciła 81-letnią kobietę, która przechodziła z rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych. Osoby, które były świadkami lub mają informację na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Policją pod nr tel. (81) 852-62-41 lub 112.
-
Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz
Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.
-
Spotkanie dzielnicowego z seniorami
W miniony piątek dzielnicowy spotkał się z seniorami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Poruszane kwestie to m.in. wynik kampanii społecznej „Seniorze nie daj się oszukać!”. Policjant podczas spotkania przestrzegał mieszkańców Lubartowa przed różnego rodzaju „naciągaczami” i oszustami. Nie zabrakło również informacji dotyczącej funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.
-
Policja przypomina - wypalanie traw jest niedozwolone!
Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.
-
Zatrzymani oszuści
Lubartowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Mężczyźni oszukali mieszkankę Lubartowa na kwotę blisko 180 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a sąd zadecydował o ich aresztowaniu na okres trzech miesięcy.
-
Wpadł z amfetaminą podczas kontroli drogowej
Woreczki z amfetaminą ujawnili dzisiaj policjanci z Kocka w trakcie kontroli drogowej kierującego fiatem. 29-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczono. Za posiadanie amfetaminy będzie wkrótce odpowiadał przed Sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
100 litrów krwi na 100-lecie powstania Polskiej Policji
W tym roku przypada setna rocznica powstania Polskiej Policji. Aby uczcić to wydarzenie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Lubartowie wspólnie z funkcjonariuszami lubartowskiej włączył się w akcję zorganizowaną przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie pod nazwą "100 litrów krwi na 100-lecie powstania Polskiej Policji". Zbiórka tego cennego daru życia zaplanowana jest 30 marca w Terenowym Oddziale RCKiK w Lubartowie. Honorowy patronat akcji objął Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.
-
Nadmierna prędkość przyczyną utraty prawa jazdy
W ciągu niespełna pół godziny, policjanci lubartowskiej drogówki, zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm „amatorom szybkiej jazdy”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek z gm. Uścimów, który jechał z prędkością ponad 130 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione wykroczenie zostali również ukarani mandatami karnymi.