Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Wypadek na obwodnicy.
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na obwodnicy Lubartowa. Kierowca opla nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i uderzył w bok jadącej prawidłowo ciężarówki. W wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia i pozostały w szpitalu.
-
Lubartów: Pijani renciści sprawcami kolizji.
Wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego doszło do dwóch bardzo podobnych zdarzeń drogowych. Niemal w tym samym czasie w oddalonych od siebie o kilka kilometrów miejscowościach sprawcami byli nietrzeźwi kierujący, którzy po zderzeniu z autami uciekli z miejsca zdarzenia drogowego. Obydwaj też bardzo szybko zostali zatrzymani.
-
Lubartów: Podpalili dom, aby zatrzeć ślady włamania
Włamali się do domu, okradli, a na koniec podpalili. Myśleli, że zatarli za sobą ślady, a już kilka godzin później siedzieli w policyjnym areszcie. Dwaj mężczyźni z powiatu lubartowskiego mogą spędzić teraz za kratkami najbliższe 10 – lat. Wpadli gdy ukrywali łupy.
-
Lubartów: Uważajmy na drodze.
Nadmierna prędkość i brawura były przyczynami groźnej kolizji drogowej, do której doszło wczoraj w Kozłówce. 7 uczestników zdarzenia może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ nie odnieśli żadnych groźnych obrażeń. Sprawca został ukarany 500 złotowym mandatem karnym. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.
-
Lubartów: Wypadek na obwodnicy Lubartowa /Film/.
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na przedmieściach Lubartowa. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych do szpitala trafiły cztery osoby. Jak dotychczas ustalili mundurowi wstępną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.
-
Lubartów: Policjant po służbie zatrzymał agresywnego meżczyznę.
Pijany mężczyzna biegał po ulicy i usiłował kopać w przejeżdżające samochody. Spanikowani kierowcy na różne sposoby omijali desperata utrudniającego im przejazd. Kres jego wyczynom położył będący w czasie wolnym od służby, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Obezwładnił mężczyznę i z pomocą przechodniów wezwał kolegów z patrolu.
-
Lubartów: Podejrzani o rozbój, zatrzymani.
Policjanci z Kocka zatrzymali dwóch mężczyzna podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkańcu tej miejscowości. Zatrzymani to 47-letni mieszkaniec gminy Ostrówek oraz 42-letni mieszkaniec Kocka. Łupem sprawców padło 900 złotych.
-
Lubartów: Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży.
Policjant po służbie złapał złodzieja, który wyrwał kobiecie torebkę. Mundurowy słysząc wołania o pomoc nie wahał się i od razu ruszył w pogoń za przestępcą. Po chwili dogonił go, obezwładnił i zaalarmował kolegów po fachu. Złodziejem okazał się 31 – letni mieszkaniec Lubartowa, karany już wcześniej za podobne przestępstwa i poszukiwany do odbycia kary.
-
Lubartów:33-latek z Kocka odpowie za kradzież.
Policjanci z Kocka zatrzymali 33 – latka podejrzanego o kradzież płyt granitowych i drobnych elementów budowlanych z terenu odnawianego placu w centrum Kocka. Poszkodowana firma wyceniła straty na 4 tysiące złotych. Mężczyzna przyznał się do części kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Lubartów: Uciekł z miejsca kolizji. Stracił prawo jazdy.
Kierowca audi wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z toyotą. Po kolizji mężczyzna uciekł pozostawiając w pojeździe pasażerkę. Przez ponad godzinę ruch w centrum Lubartowa był mocno utrudniony.
-
Leszkowice: Chciał przekupić policjantów
Nawet 8 lat więzienia grozi 45 – letniemu obywatelowi Ukrainy, który próbował przekupić policjantów z Kocka. Za przymknięcie oka na przewożoną przez niego kontrabandę dał mundurowym 1000 złotych. Chwilę potem usłyszał, że jest zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W jego aucie policjanci znaleźli blisko 200 paczek papierosów oraz 10 butelek wódki bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
-
Lubartów: Okradli sklep, łup zjedli
Lubartowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli sklep spożywczy. Ich łupem padły zupki błyskawiczne, konserwy mięsne i rybne oraz drobna kwota pieniędzy w gotówce. Właściciel sklepu oszacował straty na ponad 1000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcom grozi do 5 – lat pozbawienia wolności.
-
KPP Lubartów: Akcja "Andrzejki 2013"
Już od dzisiaj od godzin popołudniowych do wczesnych godzin porannych w niedzielę policjanci na terenie całego województwa przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne „Andrzejki 2013”. Głównym celem tych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.
-
Lubartów: Uwaga na dzikie zwierzęta
W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu lubartowskiego doszło do kilku kolizji z dzikimi zwierzętami. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie pojazdy. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność i rozwagę przy przejeżdżaniu przez kompleksy leśne.
-
Lubartów: Pijany 29 - latek chciał się spowiadać
Wysoka grzywna, a nawet kara aresztu grozić może mieszkańcowi powiatu łęczyńskiego, który w niedzielę zakłócał porządek przed jednym z lubartowskich kościołów. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Jego sprawą zajmie się sąd.
-
Lubartów: Debata społeczna
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyła się społeczna debata na temat bezpieczeństwa zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie oraz Starostę Lubartowskiego. Jej tematem przewodnim była problematyka przemocy w rodzinie. Celem natomiast było podsumowanie wspólnych działań podjętych w celu zwalczanie tego typu przemocy oraz ocena opracowanych mechanizmów jej szybkiego diagnozowania. W debacie wziął udział Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski. Przybyli także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji pomocowych oraz placówek dydaktyczno – oświatowych, a także prokuratury, kuratorów sądowych oraz uczniowie lubartowskich szkół.
-
Serniki: Zabrał auto i rozbił na drzewie
Nieznany sprawca zabrał samochód z jednej z posesji na terenie gminy Serniki i rozbił go po kilkuset metrach na drzewie. Służby ratownicze nikogo na miejscu kolizji nie zastały. Już po kilku godzinach policjanci zatrzymali podejrzanego 21 - latka. W trakcie przesłuchań przyznał się, że to on wziął, a potem rozbił auto. Za krótkotrwałe użycie samochodu grozi mu do 8 – lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Zapraszamy na drugą debatę społeczną w ramach programu "Razem Bezpieczniej"
„Razem Bezpieczniej” to rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Ma on na celu ograniczyć skalę zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007 – 2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”.
-
Samoklęski, Przytoczno:Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności dwóch wypadków, do których doszło wczoraj na drogach powiatu lubartowskiego. Pierwszy z nich miał miejsce o godzinie 5 rano w miejscowości Samoklęski gdzie honda uderzyła w drzewo. Kierowcy nic się nie stało, natomiast pasażer trafił do szpitala. Drugi wypadek wydarzył się o godzinie 16:25 w miejscowości Przytoczno. Tam zderzył się volkswagen z mercedesem. Pięć osób trafiło do szpitala w tym 5 – letnie dziecko. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i szczególną ostrożność, szczególnie jesienią, kiedy przez szybko zapadający zmrok i gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne jazda staja się trudniejsza i bardziej męcząca.
-
Michów: Okradli szatnię, grozi im 2 - lata więzienia
Policjanci z Kamionki zatrzymali dwóch mieszkańców Michowa podejrzanych o kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami. Sprawcy ukradli go z szatni jednej z Michowskich firm. Poszkodowana straciła 200 złotych, dokumenty osobiste i karty bankomatowe. Sprawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.