Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Stracił prawo jazdy, bo jechał za szybko
Wczoraj w miejscowości Tarło policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu pojazdem marki Mercedes. 57-latek, mieszkaniec powiatu parczewskiego, jechał z prędkością 121 km/h w obszarze zabudowanym. Amator prędkości za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi.
-
Jechał pijany i na zakazie
Ponad promil alkoholu w organiźmie miał zatrzymany w Starościnie przez policjantów kierujący pojazdem marki Audi. Ponadto jak się okazało, 48-letni mieszkaniec gminy Kamionka, jechał wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami na kategorię B. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Fakt: Wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym
Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.
-
Pijany zadzwonił na numer alarmowy, bo nie chciał pieszo wracać do domu
Za bezprawne wywołanie alarmu będzie odpowiadał 30-latek, który dzisiaj w nocy zadzwonił po pomoc twierdząc, że ma bóle w klatce piersiowej. Jak się okazało mężczyzna był pijany i chciał aby karetka odwiozła go do domu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie wkrótce tłumaczył się przed sądem.
-
Dzielnicowy na spotkaniu z harcerzami
Policjanci w czasie wakacji chętnie odwiedzają miejsca letniego wypoczynku, mając na uwadze bezpieczeństwo osób odpoczywających. W Firleju, dzielnicowy asp. szt. Mariusz Janek, spotkał się z harcerzami aby porozmawiać m.in. na temat unikania zagrożeń zarówno w wodzie jak i nad wodą.
-
Działania „Kaskadowy pomiar prędkości”
Dziś, 9 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.
-
Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej
Woreczki z zawartością amfetaminy i marihuany ujawnili wczoraj policjanci podczas kontroli drogowej na stacji paliw w Lubartowie. Ponadto badanie przenośnym urządzeniem do detekcji narkotyków w ślinie wykazało, że 28-latek kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Za swoje czyny wkrótce będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek w Sernikach Kolonii. Kierujący hondą w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu uderzając w drzewo. 21–latek nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania
-
MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.
-
Pił nad jeziorem, później samochodem spowodował kolizję
2 promile alkoholu w organizmie miał 21-latek, który wczoraj wieczorem w miejscowości Baran spowodował kolizję drogową. Jak się okazało, mężczyzna wracał znad jeziora, gdzie spożywał alkohol. Wkrótce za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
FAKT: Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze
Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.
-
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!
-
Wpadł do studni
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj w Wandzinie. 65-latek, podczas sprawdzania poziomu wody w studni zachwiał się i wpadł do środka. Szybka reakcja żony, która widziała zdarzenie spowodowała, że natychmiast została wezwana pomoc. Sąsiedzi jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych, wyciągnęli poszkodowanego na powierzchnię. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.
-
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Zwiększenie świadomości o zagrożeniach, a także nauka prawidłowych zachowań w wodzie i nad wodą to szereg działań jakie w ostatnim czasie podejmują policjanci. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze z lubartowskiej komendy nakręcili film promujący kampanię społeczną.
-
Nietrzeźwy i na zakazie
Policjanci z Posterunku Policji w Kamionce zatrzymali 44-latka, który kierował BMW, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policja ostrzega przed fałszywymi wiadmomościami e-mail
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed nową kampanią znanego już wcześniej zagrożenia. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku.
-
Śmiertelnie potrącenie 73-letniej rowerzystki
Dzisiaj przed południem, na drodze pomiędzy miejscowościami Kaznów Kolonia a Ostrowem Lubelskim, doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca rowerem skręcając w lewo, wjechała wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód ciężarowy. 73-letnia mieszkanka gm. Ostrów Lubelski, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegóły tego tragicznego zdarzenia.
-
Kierowali ciężarówkami na „podwójnym gazie”
Trzech kierujących samochodami ciężarowymi "na podwójnym gazie" zatrzymali policjanci z lubartowskiej jednostki. Prawie promil alkoholu "wydmuchał" 42-latek, który w tym stanie przyjechał na teren jednej z firm. Wkrótce mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem
-
Dla każdego jest miejsce na drodze
To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Dla każdego jest miejsce na drodze, w tym roku, przygotowanej przez Policję, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa.
-
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!