Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Wjechała w sklep
W niedzielę w nocy, 18-letnia mieszkanka Lubartowa, nie mając uprawnień do kierowania wjechała oplem w sklep. W szoku oddaliła się z miejsca zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18-latka pomyliła pedał sprzęgła z hamulcem
-
Lubartów: Spowodowali kolizje, byli nietrzeźwi
Dwóch nietrzeźwych sprawców kolizji zatrzymali w weekend policjanci z lubartowskiej drogówki. Wczoraj rano kierowca opla najechał w Lubartowie na słup latarni. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę po południu 36-latek najechał na znak drogowy. Ten "wydmuchał" 3,5 promila. Mężczyźni za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych będą odpowiadać przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Policjanci eskortowali rodzącą kobietę
Policjanci z lubartowskiej drogówki pokazali, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Wczoraj w trakcie patrolu podjechał do funkcjonariuszy mężczyzna, który oświadczył, że wiezie rodzącą żonę do szpitala. Liczyła się każda minuta, bowiem kobiecie odeszły wody płodowe i zaczęła rodzić. Funkcjonariusze włączyli sygnały i rozpoczęli pilotaż zapewniając bezpieczny dojazd do szpitala przyszłym rodzicom. Policjanci gratulują rodzicom, a maluchowi życzą dużo zdrowia.
-
Lubartów: Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19 - wzmożone działania Policji
W sobotę policjanci lubartowskiej drogówki przeprowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Celem tych działań jest zmniejszenie występujących zagrożeń. Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli będą egzekwować od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzać stan techniczny pojazdów jak również sposób przewożenia pasażerów.
-
KWP: „Mundurowa Majówka” - akcja profilaktyczna dla zwiedzających Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Miasteczko umiejętności drogowych, pokaz policyjnego radiowozu i motocykla, slalom w alkogoglach, konkursy z zakresu przepisów ruchu drogowego, czy kącik plastyczny dla dzieci to atrakcje, które czekały wczoraj na odwiedzających Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zorganizowana przez policjantów ruchu drogowego KWP akcja nosi nazwę „Mundurowa Majówka”.
-
Lubartów: Wypadek 6-latka na quadzie
Wczoraj wieczorem dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w gminie Michów doszło do nieszczęśliwego wypadku. 6-letnie dziecko podczas jazdy quadem uderzyło w słupek znajdujący się na terenie podwórka. Z obrażeniami głowy zostało przetransportowane do szpitala. Rodzice chłopca byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę do rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność nad dziećmi.
-
Lubartów: 37-latek usłyszał szereg zarzutów, został tymczasowo aresztowany
Lubartowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który tego samego dnia dokonał zniszczenia mienia oraz pobił mieszkankę Lubartowa. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna jest podejrzany także o szereg innych przestępstw, których miał się dopuścić w ostatnim czasie. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
-
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".
-
Lubartów: Weekend na podwójnym gazie - trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych
Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali przez weekend policjanci z lubartowskiej komendy. Rekordzistą okazał się 61-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto, jeden z zatrzymanych mężczyzn, miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed Sądem.
-
KWP: Policja Lubelska rozpoczęła nadawanie w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO
Komunikaty o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi, te wszystkie informacje Lubelska Policja będzie przekazywać mieszkańcom naszego województwa dzięki aplikacji BLISKO. Jesteśmy jednym z pierwszych garnizonów w kraju, który rozpoczął już nadawanie. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację, by przed wyruszeniem w podróż mieć bieżące informacje utrudnieniach.
-
Lubartów: Nadmierna prędkość przyczyną dachowania
O dużym szczęściu może mówić kierujący oplem, sprawca dzisiejszej kolizji drogowej w Woli Sernickiej. 18-letni mieszkaniec gm. Serniki, wskutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Kierujący nie odniósł obrażeń. Policjanci ukarali młodego kierowcę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Lubartów: Stracił uprawnienia do kierowania za zbyt szybką jazdę
W miejscowości Głębokie, policjanci lubartowskiej drogówki, zatrzymali prawo jazdy kierowcy pojazdu m-ki BMW. 31-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego, jechał z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym, czyli aż o 74 km/h za szybko. Za popełnione wykroczenie będzie teraz odpowiadał przed Sądem.
-
Lubartów: Niebezpieczne wyprzedzanie. Sprawca oddalił się z miejsca
Tragicznie mogła zakończyć się wczorajsza kolizja w miejscowości Trzciniec, na drodze krajowej nr 19. Kierująca pojazdem m-ki Renault, chcąc uniknąć zderzenia czołowego z samochodem, który wyprzedzał ciąg pojazdów, wpadła w poślizg. Wskutek utraty panowania nad pojazdem, renault wypadło z drogi i przewróciło się na bok. Na szczęście 47-letnia mieszkanka Świdnika nie odniosła poważnych obrażeń. Sprawca oddalił się z miejsca. Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie wyjaśniające.
-
KWP: Podczas majowego weekendu pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach
Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań z rodzina i znajomymi. By „majówka” była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.
-
Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie insp. Marka Wrony
W środę odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie. Insp. Marek Wrona po 26 latach służby w Policji odszedł na emeryturę. Od wczoraj, obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie, będzie pełnił dotychczasowy I Zastępca kom. Norbert Romanek.
-
Lubartów: Zatrzymani sprawcy rozboju na 16-latku
Policjanci zatrzymali 3 sprawców rozboju w wieku od 16 do 22-lat. Napastnicy używając podstępu wywabili 16-latka z domu, a następnie bijąc go po całym ciele, ukradli mu rower oraz telefon komórkowy. Wczoraj Prokuratura zastosowała wobec dwóch sprawców: 22-latka i 17- latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Najmłodszy ze sprawców będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.
-
Lubartów: Policjanci z Lubartowa mogą góry… przebiegać
W sobotę do Szczawnicy zjechali prawdziwi miłośnicy biegów górskich. Uczestnicy mieli do wyboru aż pięć dystansów w przedziale od 6 – do 96 kilometrów. Do tego wyjątkowego grona niestrudzonych pasjonatów biegania dołączyło dwóch policjantów z lubartowskiej komendy. St.asp. Grzegorz Pożak i post. Bartosz Ceberak po raz kolejny udowodnili, że mają silne nogi i waleczne serca.
-
Lubartów: Śmiertelny wypadek na DK-19 w Wandzinie
63-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu w skutek wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Wandzinie na DK-19. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki Opel, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem m-ki Mercedes. Kierujący mercedesem na szczęście nie odniósł obrażeń. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
-
KWP: "Jednośladem bezpiecznie do celu". Inauguracja akcji na Lubelszczyźnie
Dzisiaj lubelscy motocykliści oficjalnie rozpoczną sezon. Tradycyjnie zorganizowana zostanie parada motocyklowa. Fani jednośladów spotkają się na placu Zamkowym skąd wyruszą w stronę Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wraz z wiosenną pogodą coraz więcej rowerzystów i motocyklistów wyjeżdża na nasze drogi. A my rozpoczynamy ogólnopolską akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu", której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań
-
Lubartów: Kolizje z udziałem nieletnich rowerzystów
Do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło wczoraj na drogach powiatu. Do pierwszej kolizji doszło w miejscowości Skrobów, gdzie 12-latka wymusiła pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z nissanem. Kolejne zdarzenie miało miejsce w Lubartowie na ul. Cichej. Tym razem to kierujący pojazdem volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu jednośladem. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.