Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kierował motorowerem mając 4 promile
Prawie 4 promile miał kierujący motorowerem zatrzymany przez policjantów w miejscowości Krasne. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Odpowie za dystrybucję środków odurzających i dopalaczy. Policja przestrzega przed zażywaniem niebezpiecznych substancji.
10 lat pozbawienia wolności grozić może 20-latkowi, który we czwartek został zatrzymany przez lubartowskich kryminalnych. Mężczyzna zajmował się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy.
-
Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Dzisiaj lubartowscy policjanci odwiedzili maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 4. Funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka sierż. Lampart, który poprzez zabawę uczył dzieci bezpiecznych zachowań. Na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał elementy odblaskowe sfinansowane przez Urząd Miasta w Lubartowie.
-
Nietypowa "wyprowadzka"
Do nietypowej interwencji doszło dzisiaj rano w jednym z mieszkań na terenie Lubartowa. 59-letni mężczyzna wyrzucił przez okno telewizor i inne przedmioty. Policjantom tłumaczył, że wyprowadza się z mieszkania. Mężczyzna za swoje zachowanie będzie teraz tłumaczył się przed sądem.
-
Dachowanie pijanego kierowcy
Prawie 1,5 promila alkoholu miał kierujący pojazdem m-ki Toyota, który dachował w miejscowości Pałecznica. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie odpowiadał przed Sądem.
-
Policjanci spotkali się z gimnazjalistami
W Zespole Szkół w Kocku odbyło się spotkanie policjantów z gimnazjalistami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Tematem przewodnim pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich. Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące czynów karalnych popełnianych przez nieletnich oraz zachowania świadczące o demoralizacji.
-
Spowodowali kolizje, byli nietrzeźwi
Do dwóch kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących doszło w miniony weekend w Lubartowie. W sobotę nad ranem na ul. Batalionów Chłopskich 32-letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi uszkadzając drzewo. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei drugi z zatrzymanych to 18-letni kierujący pojazdem m-ki Audi, który w niedzielę na ul. Słowackiego wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie uprawnienia do kierowania.
-
Jedna osoba ranna w wypadku drogowym w Starym Uścimowie
Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło w sobotę po południu Starym Uścimowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 37-letnia kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i zjechała do przydrożnego doprowadzając do przewrócenia pojazdu na bok. Rannym w tym zdarzeniu został 26-letni mieszkaniec gm. Uścimów.
-
Zderzenie trzech pojazdów
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą pojazdem m-ki Dacia było dzisiaj przyczyną kolizji na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Przytoczno. W zdarzeniu uczestniczyło trzy pojazdy. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
-
Policjanci na Dniu Dziecka w Kamionce
Dzisiaj w Zespole Szkół w Kamionce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu wzięli udział także policjanci. Funkcjonariusze rozdawali odblaski oraz prezentowali umundurowanie i sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również akcja znakowania rowerów. Na spotkaniu nie zabrakło także policyjnej maskotki, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
-
Nocny „wypad” do miasta zakończony kolizją i zatrzymaniem prawa jazdy
Ponad 2 promile alkoholu miał kierujący pojazdem marki Volkswagen, który tuż przed północą najechał na barierki ochronne przy ul. Słowackiego w Lubartowie, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. 30-letni mieszkaniec gm. Niedźwiada wraz ze swoim nietrzeźwym kolegą zostali ujawnieni przez policjantów w momencie, gdy oglądali uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem.
-
KWP: Apel o rozwagę nad wodą
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek
-
KWP: Przed nami kolejny długi weekend, zachowajmy rozsądek podczas podróży
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać prędkość, stan techniczny pojazdów, czy trzeźwość kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców i pieszych – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych użytkowników dróg.
-
Rusza akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”
Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci rozpoczęli działania w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.
-
Post. Bartosz Ceberak na podium Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego
II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim odbyły się w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim. Ponad 120 zawodników walczyło o Puchar Komendanta Głównego Policji. Najlepszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn do 35 lat okazał się nasz policjant - post. Bartosz Ceberak z lubartowskiej komendy, z kolei w klasyfikacji ogólnej zajął on II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
-
Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do pożaru przedszkola
Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza. Na zabezpieczonym przez kryminalnych nagraniu z monitoringu widać, jak tego dnia z okna budynku wyskakuje mężczyzna, a potem wsiada na rower i odjeżdża. Osoby, które rozpoznają widniejącego na nagraniu mężczyznę lub mają wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z lubartowską Policją.
-
Jechał bez uprawnień i na „podwójnym gazie”
Ponad promil alkoholu miał zatrzymany przez policjantów kierujący pojazdem m-ki Honda. Ponadto jak się okazało 30-letni mieszkaniec gm. Lubartów nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień będzie odpowiadał przed Sądem.
-
Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
-
W Michowie debatowali o bezpieczeństwie
Wczoraj na świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Michowie odbyła się debata społeczna, której organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele Policji, Starosta Lubartowski, Wójt Gminy Michów, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji pomocowych, dyrektorzy szkół, ks. proboszcz oraz mieszkańcy. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zdiagnozowanie problemów i oczekiwań mieszkańców oraz wypracowanie wniosków, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
-
Wypadek z udziałem nastoletniej rowerzystki
To już kolejny wypadek w ciągu ostatnich dni z udziałem rowerzysty na terenie powiatu lubartowskiego. Tym razem do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Firleju. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem m-ki BMW podczas manewru wyprzedzania najechał na 13-letnią rowerzystkę. Ranna nastolatka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.