Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostrów Lubelski: Ogólnopolska Noc Profilaktyki
W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, w sobotę 22 czerwca 2013 roku, odbyła się po raz pierwszy w kraju Ogólnopolska Noc Profilaktyki. Inicjatywa ta zawitała również do Powiatu Lubartowskiego, a dokładniej do Ostrowa Lubelskiego.
-
Łucka; Motocyklista najechał na śmieciarkę
Ponad godzinę trwały wczoraj utrudnienia na Drodze Krajowej nr 19 w miejscowości Łucka spowodowane wypadkiem drogowym. Doszło tam do zderzenia motocykla i śmieciarki. O ogromnym szczęściu może mówić kierowca jednośladu, któremu nic się nie stało mimo, że jego pojazd dosłownie wciął się od ciężarówkę.
-
Kock: Kontrabanda u 81 - latki
Blisko 1200 paczek papierosów pochodzących z przemytu przechowywała na swojej posesji 81 – letnia mieszkanka Kocka. Kontrabandę znaleźli mundurowi z miejscowego Komisariatu Policji. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek przedmiotów przestępstwa.
-
Lubartów: Dzieci w Komendzie
Lubartowscy policjanci realizując program „Bezpieczne Wakacje” zaprosili do siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skrobowie. Podczas pobytu w komendzie dzieci mogły dowiedzieć się nie tylko jak policjanci pełnią służbę, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami z jakimi mogą się spotkać w domu, szkole i podczas wypoczynku.
-
Ostrów Lubelski: Pijany jechał quadem
1, 1 promila alkoholu w organizmie miał 52 – letni kierowca quada, którego zatrzymali wczoraj policjanci w Nowej Jedlance. Dodatkowo mężczyzna nie miał żadnych uprawnień do kierowania takim pojazdem, który ponadto w ogóle nie był zarejestrowany i ubezpieczony.
-
Lubartów: Z wizytą w szkołach
Wakacje za pasem. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas odpoczynku i rozrywki. Dla policjantów jest to natomiast okres kiedy trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego już teraz lubartowscy policjanci zajmujący się profilaktyką i prewencją kryminalną wspólnie z dzielnicowymi prowadzą szereg spotkań i pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
-
Lubartów:Położyli oponę na tory - zostali zatrzymani
Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców położenia opony na torach kolejowych. Przez nieodpowiedzialne zachowanie dwóch młodych mieszkańców gminy Lubartów o mały włos nie doszło do tragedii. Na szczęście obyło się tylko uszkodzonym szynobusie i strachu kilkudziesięciu pasażerów.
-
Uścimów: Agresywni bracia
Nawet trzy lata więzienia grozić mogą dwóm braciom z gminy Uścimów, którzy pobili 56 – latka w jego własnym domu. Jak się okazało nie jest to pierwsze tego typu zajście w wykonaniu młodzieńców. Już wcześniej dochodziło pomiędzy nimi, a pobitym przez nich mężczyzną do nieporozumień. Obecnie 20 i 21 – latek trzeźwieją w policyjnym areszcie.
-
Kock: Halo! Policja?! Moja żona jedzie pijana!
Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 48 – latka jadąca wczoraj dostawczym renaultem krajową 19. Kobieta wpadła dzięki informacji przekazanej policjantom przez jej męża. Teraz kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Lubartów: Policjanci w Przedszkolu "Fantazja"
Czy można samemu wychodzić z domu? Jak bezpiecznie się bawić ? Czy można wpuścić do domu obcą osobę? Te i wiele innych pytań były tematem spotkanie lubartowskich policjantów zajmujących się prewencją kryminalną oraz dzieci z Przedszkola „Fantazja” w Lubartowie.
-
Kamionka: Pijana matka
Ponad 1,5 promila alkoholu miała w organizmie 32 – latka, która opiekowała się trójką swoich dzieci. Informacja o nietrzeźwej kobiecie przekazana została policjantom przez pracownicę opieki społecznej. Sprawa kobiety trafi teraz do Sądu Rodzinnego.
-
Lubartów: Powiatowy Finał Konkursu "Jestem Bezpieczny"
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie odbył się XIII Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej Jestem Bezpieczny. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Skrobowie, która tym samym będzie reprezentowała powiat lubartowski w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 5 czerwca w Radzyniu Podlaskim. W konkursie udział wzięło 12 drużyn reprezentujących szkoły z niemal wszystkich gmin naszego powiatu.
-
Lubartów: Ukradli dziecku telefon - już są w rękach policji
Lubartowscy kryminalni zatrzymali złodziei, którzy w Lubartowie ukradli 11 – letniemu chłopcu telefon komórkowy. Sprawcami okazali się dwaj 18 – letni mieszkańcy gminy Niemce i Abramów. Mundurowi odzyskali też skradziony telefon.
-
Lubartów: Debata społeczna
We wtorek w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyła się społeczna debata na temat bezpieczeństwa zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie oraz Starostę Lubartowskiego. Jej tematem przewodnim była problematyka przemocy w rodzinie. Celem natomiast było wypracowanie wspólnej strategii zwalczanie tego typu przemocy i opracowanie mechanizmów jej szybkiego diagnozowania. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele władz samorządowych, instytucji pomocowych oraz placówek dydaktyczno – oświatowych, a także prokuratury, kuratorów sądowych czy służby zdrowia.