Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ćwiczenia zgrywające służb mundurowych w Kozłówce
Dzisiaj na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce odbyły się ćwiczenia zgrywające służb mundurowych. Szkolenie ma na celu doskonalenie umiejętności współdziałania w sytuacjach kryzysowych przez funkcjonariuszy Policji, Wojska Polskiego i Straży Pożarnej oraz sprawdzenie obowiązujących procedur. Przećwiczone zostały trzy warianty zdarzeń, m.in. eksplozja ładunku wybuchowego na terenie parku oraz zabezpieczenie konwoju dzieł sztuki.
-
VI Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
W dniu 19 czerwca 2024 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia, już po raz szósty, Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 23 krajami europejskimi rusza z kampanią „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
-
Pomagamy i chronimy na granicy
Od 3 czerwca br. w ramach operacji pod kryptonimem „Zapora” w rejon przygraniczny skierowano kilkuset funkcjonariuszy oddziałów prewencji z całego kraju, aby wesprzeć działającą tam Straż Graniczną i Wojsko Polskie. Policjanci realizują swoją główną misję: pomagają i chronią, przede wszystkim mieszkańców Podlasia.
-
18 czerwca – Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści 2024 r.
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (ang. International Day for Countering Hate Speech) obchodzony jest na świecie w dniu 18 czerwca po raz trzeci. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które przyjęło rezolucję w sprawie promowania dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz tolerancji w przeciwdziałaniu mowie nienawiści. Jest on odpowiedzią na wszechobecne na świecie, w tym także w Polsce, zjawisko mowy nienawiści. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na ten problem oraz ograniczenie skali tego procederu.
-
Wypadek w Sernikach
Lubartowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego w miejscowości Serniki, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.
-
Senior wyszedł na grzyby i błąkał się po polach
86-letni senior z gminy Ostrówek wyszedł na grzyby. Mężczyzna, nie miał przy sobie telefonu i nie było z nim żadnego kontaktu. Na szczęście, zareagowała osoba postronna, która poinformowała policjantów o błąkającym się po okolicznym terenie mężczyźnie, a funkcjonariusze odwieźli go do domu. Przypominamy: bądźmy czujni i empatyczni. Nasze zainteresowanie może uratować komuś zdrowie lub nawet życie!
-
6700 złotych mandatu i 70 punktów karnych dla 22-letniego motocyklisty za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego podczas jazdy po mieście. Kierowco, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!
Łącznie 6700 złotych mandatu oraz 70 punktów karnych - to konsekwencje piątkowej "przejażdżki" 22-letniego motocyklisty po Lubartowie. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniach, bezpośrednio przed przejściami i nie stosował się do panującego oznakowania. Kierujący został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy.
-
Fentanyl - policjanci monitorują sytuację
Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji. Dlatego też pojawiające się w przestrzeni medialnej filmy prezentujące np. osoby ze Stanów Zjednoczonych po użyciu syntetycznego opioidu, znanego pod nazwą fentanyl rodzą pytania o skalę tego zjawiska w Polsce. Od stycznia 2022 r. do połowy kwietnia 2024 r. zabezpieczono dokładnie 252,2 g tej substancji i jej pochodnych. Dla porównania w całym ubiegłym roku policjanci zabezpieczyli w naszym kraju około 21 ton środków odurzających, a tylko przez 5 miesięcy tego roku było to 17,5 tony.
-
Chciała sprzedać urządzenie do wypieku chleba- podała dane do konta i straciła blisko 10 000 złotych
Prawie 10 000 złotych straciła mieszkanka naszego powiatu, która wystawiła na sprzedaż urządzenie do wypieku chleba, na prośbę potencjalnego kupującego kliknęła w przesłany link i straciła pieniądze. Policjanci przypominają: dla własnego bezpieczeństwa nie klikajmy w żadne podesłane linki, ani nie wysyłajmy obcym osobom swoich danych!
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2024
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek
-
Okradli dziadka kolegi. Łupem nastolatków padło 90 000 złotych!
Na nietypowy pomysł wpadło niedawno trzech nastolatków z powiatu lubartowskiego, którzy postanowili okraść dziadka ich kolegi. Przez dwa tygodnie przychodzili do domu mężczyzny i podbierali schowaną gotówkę. Tym sposobem nastoletni sprawcy ukradli łącznie .... około 90 000 złotych!. Część pieniędzy rozdawali kolegom, część wydali na słodycze, a resztę poukrywali w różnych miejscach w mieście. Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczycieli, którzy zauważyli wśród uczniów dużą ilość gotówki. Dzięki natychmiastowym działaniom policjantów, większa część pieniędzy została odzyskana.
-
Hołd na znak czci dla Mateusza. Cześć Jego Pamięci!
Dzisiaj o godz. 12:00 w całym kraju zabrzmiały syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy. Hołd oddali również policjanci i pracownicy cywilni Lubelskiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie mł. insp. Tomaszem Gilem.
-
Zderzenie samochodów w Siedliskach
Jak ważne jest zachowanie uwagi i skupienia na drodze przekonała się kierująca Volkswagenem Golfem, która dzisiaj rano w Siedliskach najechała na tył pojazdu marki Kia. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!
-
Dzieci odwiedziły lubartowską jednostkę Policji
Policjanci z Lubartowa gościli u siebie przedszkolaków z Przedszkola Casper w Lubartowie. Dzieci mogły zobaczyć, jak pracują mundurowi, zwiedzić budynek komendy oraz poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
#Superdzielnicowy 2024 wybrany!
Telewizja Puls i Komenda Główna Policji zakończyły drugą edycję plebiscytu na #SuperDzielnicowego, w ramach akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu. Celem akcji jest nie tylko wyłonienie #SuperDzielnicowego, ale przede wszystkim zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa. Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu został sierżant sztabowy Paweł Chmura ze Śródmiejskiej Komendy Rejonowej Policji w garnizonie stołecznym. Akcję promowali Andrzej Młynarczyk, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan – aktorzy grający dzielnicowych w serialu kryminalno-obyczajowym „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.
-
Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”
18 czerwca 2024 roku od 10:00 do 12:30. odbędzie się spotkanie online skierowane do seniorów oraz ich opiekunów. Webinarium jest organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji.
-
Zderzenie Peugeota z Volkswagenem w Antoniówce
Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Antoniówka, gdzie zderzyły się Peugeot i Volkswagen. Jedna osoba trafiła do szpitala na badania. Obie kierujące były trzeźwe.
-
Piknik Rodzinny w Ostrowie Lubelskim
Lubartowscy policjanci uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym, który odbył się w ubiegłą niedzielę na terenie Parku Miejskiego w Ostrowie Lubelskim. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, w domu oraz nad wodą. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz. Najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwy policjant i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
-
Pijany uderzył w ogrodzenie i próbował uciec. Zatrzymali go policjanci
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów 34-letni mieszkaniec gm. Lubartów. Mężczyzna stracił panowanie nad swoim samochodem, wjechał w ogrodzenie posesji i oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając uszkodzone auto. Już wkrótce odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
15 latek "pożyczył" auto swoich rodziców i wybrał się nim na przejażdżkę. Jazdę skończył na drzewie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem
Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą 15-letniego mieszkańca gminy Lubartów, który bez wiedzy rodziców "pożyczył" auto. Chłopak wybrał się nim na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo.