Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Praktyczna wiedza i wspólny cel – bezpieczeństwo. Za nami finał warsztatów „Bezpieczna Kobieta”
Ponad 40 uczestniczek spotkało się dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie na wykładzie i podsumowaniu warsztatów "Bezpieczna Kobieta", kończących cykl spotkań poświęconych bezpieczeństwu kobiet, które odbywały się w Lubartowie. Była to kolejna edycja cyklu zajęć organizowanych we współpracy z lokalnymi instytucjami .
-
26 - latek odpowie za groźby karalne i posiadanie narkotyków
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz kierowanie gróźb karalnych wobec swojego ojca. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny blisko 1500 porcji dilerskich amfetaminy i inne narkotyki. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 26 - latka.
-
Turniej tenisa stołowego policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie
Zapraszamy wszystkich policjantów do udziału w turnieju tenisa stołowego - niezależenie od poziomu zaawansowania. To świetna okazja, by zadbać o kondycję, sprawdzić swoje umiejętności i spędzić czas w sportowej atmosferze. Zapraszamy wszystkich chętnych !
-
Spotkanie Wielkanocne służb mundurowych Lubelszczyzny
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się spotkanie służb mundurowych Lubelszczyzny. Udział w tej uroczystości wzięli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądów oraz prokuratury. W radosnej świątecznej atmosferze zgromadzeni goście złożyli sobie wzajemnie życzenia.
-
Działania "Bezpieczny pieszy" na terenie powiatu lubartowskiego
Dziś na drogach powiatu lubartowskiego policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. To akcja, której celem jest nie tylko przypomnienie kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, ale również zwrócenie uwagi samym pieszym, że ich zachowania mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
-
Szkolenie aspiranckie w Ośrodku Szkolenia Policji w Lublinie
Rozpoczęliśmy pierwszą w tym roku edycję szkolenia zawodowego aspiranckiego, które odbywa się w Ośrodku Szkolenia Policji w Lublinie. Łącznie bierze w nim udział 48 policjantów z garnizonu lubelskiego, którzy przez najbliższe tygodnie będą doskonalić wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby w korpusie aspirantów. Szkolenie zakończy się egzaminem, a jego absolwenci będą mogli awansować na wyższe stopnie służbowe.
-
Kierowca BMW wyprzedzał na przejściu i pędził ponad 160 km/h - stracił prawo jazdy zgodnie z nowymi przepisami
Niebezpieczna jazda 22-letniego kierowcy BMW zakończyła się utratą prawa jazdy. Mężczyzna najpierw wyprzedzał inny samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych w obszarze zabudowanym, a chwilę później – już poza nim – pędził z prędkością 161 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Jego zachowanie zostało zauważone przez policjantów pełniących służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem.
-
Włamali się do zakładu i ukradli sejf. Szybko wpadli w ręce lubartowskich kryminalnych
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej kryminalni z Lubartowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z zakładów przetwórczych na terenie powiatu parczewskiego. Sprawcy włamali się do budynku i ukradli sejf z pieniędzmi oraz sprzęt elektroniczny. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.
-
Uwaga na internetowych oszustów! Fałszywy sprzedawca „sprzedał” bloczki, których nigdy nie opłacono. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!
28-latek zamówił bloczki komórkowe do siebie na budowę. To ogłoszenie wyglądało jak idealna transakcja: ogłoszenie, kontakt, dostawa. Dopiero później okazało się, że pieniądze trafiły w ręce oszusta. Zgłaszający stracił ponad 2000 złotych. Apelujemy o wyjątkową ostrożność podczas wykonywania internetowych transakcji!
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Twoje 1,5 % podatku może pomóc rodzinom po poległych policjantach
Każdego dnia policjanci pełnią służbę, dbając o bezpieczeństwo innych, często narażając przy tym własne życie. Niestety zdarza się, że nie wszyscy wracają później do swoich rodzin. Dlatego od 1997 roku Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach otacza opieką i wsparciem bliskich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, którzy oddali życie w służbie.
-
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.
-
Fałszywa inwestycja w akcje Orlenu. 76-latek stracił pieniądze przez internetową reklamę
76 latek uwierzył w internetową reklamę dotyczącą inwestycji w „akcje Orlen”, którą zobaczył na jednym z portali. Po rozmowach z fałszywym doradcą rozpoczął inwestycję, a następnie wykonał przelew na wskazane konto. W efekcie stracił ponad 1000 zł. Zachowajmy ostrożność. Oszuści podrabiają strony internetowe znanych polskich spółek skarbu państwa i namawiają do inwestycji. Nie dajmy się oszukać i nie wierzmy w szybki i łatwy zysk!
-
Wprowadzenie Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka. Na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie wprowadzony został inspektor Andrzej Mioduna, który nadzoruje pion logistyki. Z kolei nadzór nad pionem prewencji będzie sprawował młodszy inspektor Jacek Deptuś, któremu z dniem dzisiejszym zostały powierzone obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystego wprowadzenia zastępców dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Tomasz Gil.
-
Test sprawności fizycznej dla uczniów oddziałów o profilu mundurowym
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzili testy sprawnościowe dla uczniów oddziałów o profilu mundurowym. Do testów przystąpiło 92 uczniów ze szkół w Radoryżu Smolanym, Bychawie, Niemcach, Lublinie, Opolu Lubelskim oraz w Zamościu. Uczniowie, którzy pomyślnie zaliczyli test sprawnościowy przed upływem 3 lat od dnia ukończenia nauki mogą skorzystać ze skróconego postępowania kwalifikacyjnego. Zachęcamy do wstąpienia w policyjne szeregi!
-
35-latek zatrzymany za kradzieże z włamaniem
Dzięki skutecznej pracy lubartowskich kryminalnych zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Lubartowa podejrzany o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna dwukrotnie włamał się do metalowej klatki przy jednym z lokali, skąd ukradł butle gazowe, a także do piwnicy w budynku wielorodzinnym. Już wkrótce odpowie przed sądem za swoje zachowanie.
-
Szkolenie lubartowskich policjantów z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi
Lubartowscy policjanci nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, aby skuteczniej reagować na współczesne zagrożenia. Jednym z nich jest handel ludźmi – przestępstwo wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności identyfikacji potencjalnych ofiar. Wczoraj w naszej jednostce odbyło się spotkanie poświęcone problematyce handlu ludźmi.
-
Areszt za znęcanie i groźby karalne
3 miesiące aresztu tymczasowego zastosował Sąd Rejonowy w Lubartowie dla 43-letniego mieszkańca gminy Abramów, który będąc po działaniem alkoholu, miał wszczynać awantury i grozić swojej rodzinie z użyciem noża. Policjanci zatrzymali agresora. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
"Rowerzysta" na drogach powiatu lubartowskiego
10 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Rowerzysta”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów oraz zwrócenie uwagi na najczęstsze wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu poruszających się jednośladami.
-
Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu lubartowskiego
Miniony weekend na drogach powiatu lubartowskiego upłynął pod znakiem interwencji wobec nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali 5 kierujących – zarówno rowerzystów, jak i kierowców samochodów – którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W dwóch przypadkach mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą!