Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Turniej tenisa stołowego policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie
Zapraszamy wszystkich policjantów do udziału w turnieju tenisa stołowego - niezależenie od poziomu zaawansowania. To świetna okazja, by zadbać o kondycję, sprawdzić swoje umiejętności i spędzić czas w sportowej atmosferze. Zapraszamy wszystkich chętnych !
-
Spotkanie Wielkanocne służb mundurowych Lubelszczyzny
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się spotkanie służb mundurowych Lubelszczyzny. Udział w tej uroczystości wzięli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądów oraz prokuratury. W radosnej świątecznej atmosferze zgromadzeni goście złożyli sobie wzajemnie życzenia.
-
Działania "Bezpieczny pieszy" na terenie powiatu lubartowskiego
Dziś na drogach powiatu lubartowskiego policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. To akcja, której celem jest nie tylko przypomnienie kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, ale również zwrócenie uwagi samym pieszym, że ich zachowania mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
-
Szkolenie aspiranckie w Ośrodku Szkolenia Policji w Lublinie
Rozpoczęliśmy pierwszą w tym roku edycję szkolenia zawodowego aspiranckiego, które odbywa się w Ośrodku Szkolenia Policji w Lublinie. Łącznie bierze w nim udział 48 policjantów z garnizonu lubelskiego, którzy przez najbliższe tygodnie będą doskonalić wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby w korpusie aspirantów. Szkolenie zakończy się egzaminem, a jego absolwenci będą mogli awansować na wyższe stopnie służbowe.
-
Kierowca BMW wyprzedzał na przejściu i pędził ponad 160 km/h - stracił prawo jazdy zgodnie z nowymi przepisami
Niebezpieczna jazda 22-letniego kierowcy BMW zakończyła się utratą prawa jazdy. Mężczyzna najpierw wyprzedzał inny samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych w obszarze zabudowanym, a chwilę później – już poza nim – pędził z prędkością 161 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Jego zachowanie zostało zauważone przez policjantów pełniących służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem.
-
Włamali się do zakładu i ukradli sejf. Szybko wpadli w ręce lubartowskich kryminalnych
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej kryminalni z Lubartowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z zakładów przetwórczych na terenie powiatu parczewskiego. Sprawcy włamali się do budynku i ukradli sejf z pieniędzmi oraz sprzęt elektroniczny. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.
-
Uwaga na internetowych oszustów! Fałszywy sprzedawca „sprzedał” bloczki, których nigdy nie opłacono. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!
28-latek zamówił bloczki komórkowe do siebie na budowę. To ogłoszenie wyglądało jak idealna transakcja: ogłoszenie, kontakt, dostawa. Dopiero później okazało się, że pieniądze trafiły w ręce oszusta. Zgłaszający stracił ponad 2000 złotych. Apelujemy o wyjątkową ostrożność podczas wykonywania internetowych transakcji!
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Twoje 1,5 % podatku może pomóc rodzinom po poległych policjantach
Każdego dnia policjanci pełnią służbę, dbając o bezpieczeństwo innych, często narażając przy tym własne życie. Niestety zdarza się, że nie wszyscy wracają później do swoich rodzin. Dlatego od 1997 roku Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach otacza opieką i wsparciem bliskich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, którzy oddali życie w służbie.
-
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.
-
Fałszywa inwestycja w akcje Orlenu. 76-latek stracił pieniądze przez internetową reklamę
76 latek uwierzył w internetową reklamę dotyczącą inwestycji w „akcje Orlen”, którą zobaczył na jednym z portali. Po rozmowach z fałszywym doradcą rozpoczął inwestycję, a następnie wykonał przelew na wskazane konto. W efekcie stracił ponad 1000 zł. Zachowajmy ostrożność. Oszuści podrabiają strony internetowe znanych polskich spółek skarbu państwa i namawiają do inwestycji. Nie dajmy się oszukać i nie wierzmy w szybki i łatwy zysk!
-
Wprowadzenie Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka. Na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie wprowadzony został inspektor Andrzej Mioduna, który nadzoruje pion logistyki. Z kolei nadzór nad pionem prewencji będzie sprawował młodszy inspektor Jacek Deptuś, któremu z dniem dzisiejszym zostały powierzone obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystego wprowadzenia zastępców dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Tomasz Gil.
-
Test sprawności fizycznej dla uczniów oddziałów o profilu mundurowym
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzili testy sprawnościowe dla uczniów oddziałów o profilu mundurowym. Do testów przystąpiło 92 uczniów ze szkół w Radoryżu Smolanym, Bychawie, Niemcach, Lublinie, Opolu Lubelskim oraz w Zamościu. Uczniowie, którzy pomyślnie zaliczyli test sprawnościowy przed upływem 3 lat od dnia ukończenia nauki mogą skorzystać ze skróconego postępowania kwalifikacyjnego. Zachęcamy do wstąpienia w policyjne szeregi!
-
35-latek zatrzymany za kradzieże z włamaniem
Dzięki skutecznej pracy lubartowskich kryminalnych zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Lubartowa podejrzany o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna dwukrotnie włamał się do metalowej klatki przy jednym z lokali, skąd ukradł butle gazowe, a także do piwnicy w budynku wielorodzinnym. Już wkrótce odpowie przed sądem za swoje zachowanie.
-
Szkolenie lubartowskich policjantów z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi
Lubartowscy policjanci nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, aby skuteczniej reagować na współczesne zagrożenia. Jednym z nich jest handel ludźmi – przestępstwo wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności identyfikacji potencjalnych ofiar. Wczoraj w naszej jednostce odbyło się spotkanie poświęcone problematyce handlu ludźmi.
-
Areszt za znęcanie i groźby karalne
3 miesiące aresztu tymczasowego zastosował Sąd Rejonowy w Lubartowie dla 43-letniego mieszkańca gminy Abramów, który będąc po działaniem alkoholu, miał wszczynać awantury i grozić swojej rodzinie z użyciem noża. Policjanci zatrzymali agresora. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
"Rowerzysta" na drogach powiatu lubartowskiego
10 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Rowerzysta”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów oraz zwrócenie uwagi na najczęstsze wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu poruszających się jednośladami.
-
Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu lubartowskiego
Miniony weekend na drogach powiatu lubartowskiego upłynął pod znakiem interwencji wobec nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali 5 kierujących – zarówno rowerzystów, jak i kierowców samochodów – którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W dwóch przypadkach mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą!
-
Policyjne działania pn. „Pasy”
Dzisiaj na terenie naszego powiatu prowadzone są policyjne działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez uczestników ruchu drogowego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz przypomnienie kierowcom i pasażerom o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Przypominamy, że pasy to bardzo istotny czynnik wpływający na nasze bezpieczeństwo podczas podróży.
-
"Na drodze- Patrz i Słuchaj"-lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych
Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze odwiedzili dziś naszą komendę. Podczas spotkania z policjantami miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca mundurowych oraz przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Patrz i słuchaj”.