Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Akcja „Trzeźwość” na drogach Lubelszczyzny
Dzisiaj od godzin porannych na drogach Lubelszczyzny, policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „Trzeźwość”. Działania mają poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom. Przypominamy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie ma wpływ na obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji kierującego.
-
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
W dniach 16-20 lutego 2026 roku obchodzimy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w który aktywnie włączają się policjanci z naszej jednostki. Działania te są koordynowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i mają na celu zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz zapewnienie im realnej i skutecznej pomocy.
-
Święto pracowników cywilnych w lubartowskiej komendzie
Na co dzień stoją za sprawnym funkcjonowaniem jednostki, dbając o administrację, logistykę i organizację pracy. Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie młodszy inspektor Tomasz Dejer wraz z Zastępcą, skierowali słowa uznania i podziękowania do pracowników służby cywilnej, dziękując im za zaangażowanie i wsparcie w codziennej służbie.
-
Bezpieczne ferie 2026 na Lubelszczyźnie
Na Lubelszczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 1 marca. Dla dzieci i młodzieży przerwa od zajęć szkolnych to czas wypoczynku i zabawy, ale także okres, w którym ich bezpieczeństwo będzie wymagać szczególnej uwagi. W tym okresie będziemy prowadzić działania profilaktyczno-kontrolne zmierzające do zapewnienia im bezpiecznego wypoczynku.
-
Odprawa kadry kierowniczej w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie
Dzisiaj w sali konferencyjnej lubartowskiej komendy odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki pracy lubartowskich policjantów w roku 2025. W odprawie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Robert Michna, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie młodszy inspektor Tomasz Dejer wraz z Zastępcą i kadrą kierowniczą. Jednym z elementów odprawy była ocena stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu lubartowskiego oraz kierunki działań na 2026 rok.
-
Działania "Truck & Bus"
Dzisiaj od godzin porannych lubartowscy policjanci prowadzą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Truck & Bus” koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego „Roadpol”. Celem akcji jest przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wykonywania transportu drogowego, w szczególności przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi.
-
35-latka uwierzyła specjaliście „ds. cyberprzestępczości”. Straciła 20 tysięcy złotych!
Rozmowa telefoniczna wystarczyła, by 35-letnia kobieta straciła oszczędności, które miała złożone na koncie w banku. Przestępcy, podszywając się pod pracowników ds. „cyberprzestępczości” wmówili kobiecie, że ktoś wziął na nią pożyczkę i tylko natychmiastowe działania mogą uchronić pieniądze przed kradzieżą. Poszkodowana, wpłaciła we wpłatomacie 20 000 złotych.
-
Bezpieczne ferie- spotkanie policjanta z dziećmi w Woli Skromowskiej
Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe i unikać zagrożeń podczas zimowych zabaw – o tym rozmawiali uczniowie klas III i IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej podczas spotkania z policjantem w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od dzielnicowego odblaski, aby pamiętali o bezpieczeństwie.
-
Zderzenie z łosiem na DK19. Apelujemy o ostrożność na drodze!
Okres zimowy to czas migracji dzikich zwierząt, które często pojawiają się przy drogach, szczególnie po zmroku i w rejonach niezabudowanych. Każde takie nagłe wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię to realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Do takiego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Czerwonka-Gozdów. Apelujemy o ostrożność!
-
Stop hejtowi i cyberzagrożeniom – policjanci z Lubartowa spotkali się z uczniami
Hejt w sieci, obraźliwe komentarze czy agresja słowna to nie „żarty”, ale realne zagrożenia, które mogą mieć poważne konsekwencje. Dlatego nasi policjanci regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby uczyć ich, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie poruszać się w cyberprzestrzeni.
-
38 zarzutów i ponad 250 000 zł strat – finał sprawy zatrzymania oszusta internetowego
Policjanci Wydziału Kryminalnego lubartowskiej komendy zakończyli śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie oszustów internetowych. Prokuratura Rejonowa w Lubartowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu obywatelowi Gruzji. Mężczyzna działając wspólnie z innymi osobami, wyłudzał dane do kont bankowych, a następnie okradał ofiary przy pomocy kodów Blik. Śledczy udowodnili mu popełnienie 38 przestępstw, a straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 250 000 złotych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Gala finałowa konkursu "Odblaskowa Szkoła 2025"
Dzisiaj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Finałowa wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”. Celem przedsięwzięcia było łączenie zabawy z edukacją w zakresie promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Laureatem konkursu została Szkoła Podstawowa nr 4 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świdniku. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wydarzenie było również okazją do promocji zawodu policjanta i przybliżenia dzieciom charakterystyki naszej służby.
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na drodze
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie przeprowadzili dzisiaj spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z uczniami ostatnich klas Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Głównym tematem rozmów były przepisy związane z poruszaniem się quadem, hulajnogą i samochodem. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na zmiany w prawie, które wchodzą w życie w 2026 roku.
-
Zauważ, zareaguj, pomóż- Razem ratujemy życie i zdrowie!
Zimą liczy się każda minuta. Czujność świadka i szybka reakcja policjantów pozwoliły jednego dnia udzielić pomocy dwóm mężczyznom narażonym na wychłodzenie w mroźnych warunkach. Obaj leżeli na poboczu i byli narażeni na negatywne skutki bardzo niskiej temperatury. Przypominamy: w takich sytuacjach nie bądźmy obojętni i dzwońmy pod numer alarmowy 112, zwłaszcza w okresie silnych mrozów.
-
„Bezpieczna Kobieta” –warsztaty z samoobrony dla kobiet w Lubartowie
Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie wspólnie z Miastem Lubartów, MOSiR Lubartów i Państwową Strażą Pożarną zaprasza kobiety powyżej 18. roku życia do udziału w projekcie „Bezpieczna Kobieta”. Policja jest współorganizatorem przedsięwzięcia, a funkcjonariusze będą aktywnie uczestniczyć w realizacji i prowadzeniu zajęć, w tym treningów z zakresu samoobrony oraz bezpieczeństwa osobistego. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Panie!
-
Bezpieczne ferie z policjantem – spotkanie z uczniami SP nr 1 w Lubartowie
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, jest to wymarzony dla najmłodszych czas odpoczynku. By był on bezpieczny mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając zasady bezpieczeństwa podczas zimowych wyjazdów. Takie spotkanie z policjantem odbyło się kilka dni temu w Szkole Podstawowej numer 1 w Lubartowie. Dzieci chętnie zadawały pytania i rozmawiały o bezpieczeństwie.
-
Policjanci monitorują miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie. Ty też reaguj- nie bądź obojętny!
Przed nami bardzo mroźny weekend. Lubartowscy policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenie. Ogromną rolę odgrywa również reakcja mieszkańców. Przypominamy: widzisz kogoś potrzebującego pomocy- zgłoś to odpowiednim służbom.
-
Chwila nieuwagi, BLIK i 3 tysiące złotych straty. Oszuści znów wykorzystali zaufanie
Chwila pośpiechu, zaufanie do bliskiej osoby i krótka wiadomość w komunikatorze wystarczyły, by mieszkanka powiatu straciła 3 tysiące złotych. Przypominamy kolejny raz- nie wysyłaj pieniędzy bez sprawdzenia z kim rozmawiasz na komunikatorze!
-
Odprawa kadry kierowniczej Policji Lubelskiej podsumowująca 2025 rok
Dziś podsumowaliśmy miniony rok naszej pracy. Podczas odprawy służbowej, której przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Tomasz Gil omówiliśmy poziom realizacji zadań określając również cele na najbliższy czas. 2025 rok upłynął m.in. pod znakiem spadku przestępczości. Pierwsze miejsce w kraju osiągnęliśmy pod względem wykrywalności przestępstw drogowych, bójek, kradzieży i kradzieży samochodów. Odnotowaliśmy także spadek liczby wypadków drogowych, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Za bardzo dobrą służbę pełnioną na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny podziękował szef lubelskiego garnizonu insp. Tomasz Gil oraz Wojewoda Lubelski Pan Krzysztof Komorski.
-
Pomagamy i chronimy. Dzielnicowy i pracownik MOPS-u pomogli schorowanemu mieszkańcowi Lubartowa
Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego oraz pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomoc trafiła do samotnego, schorowanego mężczyzny z terenu miasta, który od kilku dni nie jadł i pozostawał bez ogrzewania. Policjant napalił mu w mieszkaniu i przygotował zapasy żywności na kolejne dni. Sytuacja będzie nadal monitorowana przez służby. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!