Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczna droga do szkoły
Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. To czas zwiększonego ruchu w rejonach placówek oświatowych, zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, od 1 do 30 września 2025 r. Policja prowadzi działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Akcja „Trzeźwość” na drogach powiatu lubartowskiego
Dzisiaj, od godzin porannych lubartowscy policjanci prowadzą działania „Trzeźwość” na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze przeprowadzać będą kontrole drogowe, sprawdzać stany trzeźwości kierowców i sposób przewożenia dzieci, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Śmiertelne potrącenie pieszego w Białobrzegach
W Białobrzegach w nocy z piątku na sobotę, na drodze krajowej nr 48 zginął pieszy potrącony przez samochód dostawczy. Uważajmy na drogach – chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią.
-
Dbamy o bezpieczeństwo podczas ostatniego wakacyjnego weekendu!
W ostatni weekend wakacji na drogach możemy spodziewać się większego natężenia ruchu, szczególnie na głównych trasach komunikacyjnych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu będą czuwać policjanci. Zwracamy szczególną uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań funkcjonariuszy, ale przede wszystkim od odpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Policjanci szukają właściciela roweru
Rower typu damka w kolorze biało-fioletowym wraz z fotelikiem czeka na właściciela w lubartowskiej jednostce Policji. Prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie pod numerem telefonu 47 81 25 290, lub osobiście.
-
Kolizja kampera z ciągnikiem w Przytocznie. Uważajmy na maszyny rolnicze na drogach!
Wczoraj w Przytocznie, kierujący ciągnika podczas włączania się do ruchu, uderzył widłami od ładowacza w bok kampera, poruszającego się drogą z pierwszeństwem. Na szczęście nikt nie został ranny. Przypominamy: kończące się żniwa to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej maszyn rolniczych. Przemieszczają się one wolniej, zajmują więcej miejsca i często mają ograniczoną widoczność. Prosimy kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność.
-
Nietrzeźwa kierująca Audi wjechała w tył Fiata. Kobieta miała ponad 2 promile!
Ponad 2 promile alkoholu, brak ostrożności i lekceważenie bezpieczeństwa na drodze- to przepis na nieszczęście, do którego doszło wczoraj w Wólce Rokickiej. 53-latka wsiadła za kierownicę auta będąc pod działaniem alkoholu, a następnie uderzyła w inny samochód, którego kierowca trafił do szpitala. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze!
-
Klasa mundurowa w Kocku wchodzi w trzeci roku działalności
Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie młodszy inspektor Tomasz Dejer, Starosta Lubartowski Pan Jan Sławecki oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku Pani Ewa Guz, zawarli dzisiaj porozumienie kontynuujące funkcjonowanie klasy o profilu mundurowym. Na podstawie zawartej umowy, strony wspólnie będą realizowały zadania na rzecz edukacji i propagowania bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży.
-
Policja zwalcza przestępczość motywowaną uprzedzeniami (z nienawiści)
Według danych zgromadzonych przez Policję w okresie od 1 stycznia 2025 r. – 31 lipca 2025 r. odnotowano 543 stwierdzonych przestępstw motywowanych uprzedzeniami, tj. o 159 więcej niż w analogicznym okresie w 2024 r., gdzie było ich 384. Jest to wzrost o 41%. Kwestie uwrażliwiania na różnorodność wśród ludzi w wielu aspektach, w tym rasowym, etnicznym, wyznaniowym itd., ale także zapobiegania i zwalczania przestępstw motywowanych uprzedzeniami są istotnym elementem działań polskiej Policji. W tym celu prowadzony jest szereg działań edukacyjnych, także związanych ze ściganiem tego typu przestępstw.
-
Policjanci na festynie w Lisowie – edukacja przez zabawę
W ubiegłą sobotę policjanci odwiedzili festyn rodzinny w Lisowie, gdzie rozmawiali z najmłodszymi i ich rodzicami o bezpieczeństwie. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a ze względu na zbliżający się początek roku szkolnego funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na tematach związanych z bezpieczną drogą do szkoły. Dzieci oglądały także radiowóz i przymierzały policyjne wyposażenie.
-
"Bezpieczny Powiat” – wspólnie dbamy o bezpieczeństwo
Dzisiaj policjanci z lubartowskiej komendy prowadzą działania prewencyjne pod hasłem „Bezpieczny Powiat”. Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz ograniczenie wykroczeń i przestępstw, które szczególnie negatywnie wpływają na bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności nas wszystkich.
-
Tymczasowy areszt za śmiertelne postrzelenie 60-latka
Tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy zastosował wczoraj sąd wobec zatrzymanego przez policjantów 40-latka, który podczas polowania na dziki śmiertelnie postrzelił 60-letniego mieszkańca pobliskiej posesji. Zatrzymany 40-latek w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa, a wczoraj policjanci doprowadzili go do sądu. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
-
Śmiertelne postrzelenie 60-latka podczas polowania
Lubartowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w gminie Michów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 40-latek z gminy Puławy, podczas polowania na dziki, oddał strzał, w wyniku którego śmiertelnie postrzelony został 60-latek. Wczoraj 40-latek w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. Dziś policjanci doprowadzą 40-latka do sądu z wnioskiem Prokuratury o tymczasowe aresztowanie.
-
Śmiertelny wypadek na DK-48 - Poizdów
Policjanci pod nadzorem Prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na DK-48 w m. Poizdów. Kierujący samochodem marki Peugeot 78- latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Honda, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku powyższego zdarzenia 42-letni kierujący pojazdem marki Honda z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.
-
Zatrzymani za kradzież narzędzi z terenu budowy drogi S-19
Lubartowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy tydzień temu pod osłoną nocy włamali się do kontenera budowalengo usytuowanego na terenie budowy drogi S-19 w Wandzinie. Łupem sprawców padły różnego rodzaje elektronarzędzia i materiały budowlane, jak wiertarki, wkrętarki, szlifierki, niwelator, czy klucze udarowe. Wartość strat została oszacowana na kwotę 150 tys. zł. Zatrzymani mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego w wieku 32, 34 i 36 lat wpadli w ręce kryminalnych pod Lublinem, gdzie wynajmowali dom. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
-
Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w miejscowości Michów na ul. Szkolnej. Kierująca samochodem osobowym marki Mazda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem wraz z pasażerem w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów w ruchu. 51- letni motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze.
-
Motocyklista uderzył w barierki. Policjanci jako pierwsi udzielili pomocy
W ubiegłą środę na obwodnicy Lubartowa motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Policjanci, patrolując rejon służbowy jako pierwsi udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, tamując krwawienie z kończyny. 28-latek trafił do szpitala. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!
-
Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
Praca marzeń. Nowa miłość. Szybkie pieniądze. Tak często zaczynają się historie, które kończą się dramatem. Dziś, 30 lipca, obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi – zainicjowany przez ONZ, by przypominać o jednym z najbardziej brutalnych przestępstw przeciwko wolności człowieka. Handel ludźmi to nie fikcja – to przestępstwo, które może zniszczyć życie, a jego ofiarą może paść każdy. Z tego powodu, w połowie wakacji, przypominamy kampanię #TwojeŻycieTwojaKarta
-
Podsumowanie sobotniej akcji „Trzeźwość” na drogach powiatu lubartowskiego
Weekend, słońce i butelka piwa po drodze na rowerze czy motocyklu? Dla wielu to nieszkodliwa rozrywka. Ale dla policjantów – potencjalna tragedia czekająca na zakręcie. Mimo licznych kampanii i apeli, tylko w ostatni weekend funkcjonariusze z naszego powiatu zatrzymali aż 12 nietrzeźwych rowerzystów. Piłeś- nie jedź!
-
Akcja "Trzeźwość" na drogach Lubelszczyzny
Dziś od rana, na drogach Lubelszczyzny, policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Trzeźwość”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.