Aktualności
Rozmiar czcionki
-
ROADPOL SAFETY DAYS 2025. Bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych
W dniach 16-22 września 2025 r. - podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, na drogach całej Europy odbędą się działania w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Organizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego (ROADPOL) i wspierana przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC), akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach, w szczególności walkę z agresją drogową oraz redukcję liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera.
-
Policja Lubartowska nie tylko chroni, ale również oddaje krew potrzebującym
11 września policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wzięli udział w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w punkcie RCKiK przy ul. Cichej w Lubartowie.
-
Zagubiony portfel czeka na właściciela
Policjanci z Lubartowskiej Komendy poszukują właściciela portfela z pieniędzmi, który został znaleziony 10 września 2025 roku przy ulicy Lubelskiej w Lubartowie pomiędzy budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie a Sądem Rejonowym w Lubartowie. Zguba czeka na właściciela w Lubartowskiej Komendzie.
-
Szybkie działania policjantów zapobiegły tragedii
Dzięki czujności rodziny 66-latka oraz szybkim i sprawnym działaniom lubartowskich policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Rodzina mężczyzny zgłosiła, że może targnąć się na własne życie. Wysłani pod wskazany adres policjanci zauważyli przez okno 66-latka, który nagle osunął się na podłogę. Ponieważ liczyła się każda sekunda, wybili szybę w oknie by dostać się do środka. Mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy. W pomieszczeniu, gdzie znajdował się 66-latek znaleziono kilka pustych opakowań po lekach. Wezwane na miejsce pogotowie przewiozło go do placówki medycznej.
-
Działania "Bezpieczny pieszy" na terenie powiatu lubartowskiego
Dziś na drogach powiatu lubartowskiego policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. To akcja, której celem jest nie tylko przypomnienie kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, ale również zwrócenie uwagi samym pieszym, że ich zachowania mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
-
Bezpieczeństwo w centrum uwagi podczas „Rodzinnego Pikniku Europejskiego w Firleju”
Podczas wczorajszego "Rodzinnego Pikniku Europejskiego w Firleju", policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Było oglądanie radiowozu, policyjnego drona, wyposażenia i motocykli. Policjantki przypominały o ostrożności na drodze, rozmawiając z dziećmi o przepisach ruchu drogowego i rozdając odblaski. Mundurowi zachęcali także dzieci, nauczycieli, opiekunów i rodziców do wzięcia udziału w konkursie dla szkół podstawowych pod nazwą"Odblaskowa szkoła".
-
Śmiertelne potrącenie pieszego
Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Poizdowie (gmina Kock). Kierujący Fiatem na przejściu dla pieszych potrącił 78-letniego mężczyznę. Pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. 38-letni kierujący był trzeźwy.
-
Zaginiony odnalazł się… podczas kradzieży sklepowej
Za kradzież odpowie 35-letni mieszkaniec naszego powiatu, który kradł artykuły spożywcze i alkohol z jednego z miejscowych marketów. Podczas ostatniego razu, został zatrzymany przez ochroniarza, gdy przekroczył linię kas. W czasie legitymowania przez policjantów okazało się, że mężczyzna to ten, którego chwilę wcześniej partnerka zgłosiła jako zaginionego.
-
Odnaleziono zaginionego mężczyznę
Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych odnaleziony został 82-letni mężczyzna, który wczoraj około godziny 16.00 wyszedł z domu i trwały jego poszukiwania.
-
Podsumowanie działań w ramach akcji „Bezpieczna 19”.
Przekraczanie dozwolonej prędkości, niestosowanie do znaku STOP, nieprawidłowe wyprzedzanie czy ciężarówka bez zabezpieczenia ładunku- to tylko niektóre z ujawnionych wczoraj wykroczeń, podczas policyjnej akcji „Bezpieczna 19”. Łącznie zarejestrowano ponad 60 wykroczeń, w tym aż 33 polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Kierowco-pamiętaj: zwolnij, przestrzegaj przepisów i jedź bezpiecznie!
-
„Bezpieczna 19” – działania policjantów z Lubartowa
Od rana policjanci z lubartowskiej drogówki prowadzą na drodze krajowej nr 19 działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą"Bezpieczna 19". Funkcjonariusze sprawdzają prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Działania mundurowych prowadzone są z użyciem policyjnego drona. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Kierowco, pamiętaj- jedź bezpiecznie!
-
Odpowie za znęcanie i bezprawne posiadanie broni i amunicji
Policjanci z Komisariatu w Kocku zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Kock, który znęcał się nad swoją żoną, a dodatkowo w mieszkaniu posiadał przerobioną broń pneumatyczną wraz z amunicją. Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.
-
Rusza konkurs „Odblaskowa Szkoła - edycja 2025”
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy konkurs dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła - edycja 2025”. To już III edycja konkursu, która będzie miała zasięg ogólnopolski. Celem przedsięwzięcia jest łączenie zabawy z edukacją w zakresie promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyposażanie dzieci w elementy odblaskowe. Szkoły mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu do 19 września br.
-
Nietrzeźwy kierowca hulajnogi zatrzymany w Firleju – był poszukiwany
Nie tylko kierowcy samochodów i rowerzyści ryzykują bezpieczeństwem swoim i innych, wsiadając po alkoholu "za kółko". Policjanci z lubartowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego hulajnogą, który – jak się szybko okazało – był również osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do aresztu.
-
„Mistrzu, zwolnij” – PZU i Policja z silnym przekazem do kierowców
Dekadę po ogromnym sukcesie kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym” PZU wraca z nową odsłoną tej wyjątkowej idei – ogólnopolską kampanią „Mistrzu, zwolnij”. Jak pokazują dane, temat jest niestety wciąż aktualny. W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło blisko 1 900 osób, zaś tegoroczne wakacje przyniosły niemal 350 ofiar śmiertelnych. Partnerem kampanii jest polska Policja.
-
Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w Starym Uścimowie
Odpowiedzialna reakcja świadka i szybka interwencja policjantów z lubartowskiej drogówki pozwoliły wyeliminować z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 62-letni mieszkaniec Lublina, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Już wkrótce odpowie przed Sądem za swoje zachowanie.
-
Podsumowanie zakończenia wakacji i policyjnych działań „Trzeźwość” w powiecie lubartowskim
Ostatni weekend wakacji i pierwszy dzień szkoły to czas wzmożonego ruchu na drogach. Niestety, to także okres, w którym wciąż nie brakuje osób decydujących się na jazdę pod działaniem alkoholu. Lubartowscy policjanci prowadzili intensywne działania kontrolne, zatrzymując nietrzeźwych kierowców samochodów, rowerzystów i innych uczestników ruchu. Łącznie zatrzymano: 13 nietrzeźwych kierujących rowerami, dwóch kierujących samochodami osobowymi i jednego nietrzeźwego kierującego hulajnogą, który dodatkowo był osobą poszukiwaną.
-
36 tysięcy kontroli podczas akcji „Trzeźwość” i prawie 130 kierujących ujawnionych po alkoholu
Blisko 36 tysięcy przeprowadzonych badań stanu trzeźwości i prawie 130 kierujących pod działaniem alkoholu to efekt wczorajszych działań „Trzeźwość” prowadzonych przez policjantów na drogach Lubelszczyzny. Zatrzymaliśmy także blisko 60 praw jazdy, ujawniliśmy 14 kierujących bez wymaganych uprawnień. W Lublinie niechlubnym rekordzistą był kierowca skutera, który wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
-
Policyjna akcja ,,Bezpieczny Maluch”
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych prowadzimy dzisiaj akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczny Maluch”. Policjanci kontrolują kierujących i zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci do placówek oświatowo-wychowawczych. Zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych!
-
Podsumowaliśmy wakacje na Lubelszczyźnie i rozpoczęliśmy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”
Pierwszego dnia roku szkolnego rozpoczęliśmy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podsumowaliśmy również minione wakacje.