Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rozpoczęcie akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i podsumowanie wakacji
Pierwszego dnia roku szkolnego rozpoczynamy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W pobliżu szkół i przedszkoli, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Podsumowaliśmy również minione wakacje oraz ilość zdarzeń drogowych, do których doszło w tym czasie na drogach naszego województwa.
-
Zdarzenia drogowe w powiecie lubartowskim
Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Przyczyną było kierowanie w stanie nietrzeźwości, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze a także nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą.
-
Nietrzeźwy 15-latek motorowerem uciekał przed policjantami
W Firleju policjanci po pościgu zatrzymali motorowerzystę, który na widok radiowozu zaczął uciekać i nie reagował na wezwania do zatrzymania się. Jak się okazało, jednośladem kierował 15-latek, który nie miał uprawnień i był pijany. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
-
Uciekał przed policyjną kontrolą
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi z gminy Baranów, który zignorował polecenia wydawane przez policjanta do zatrzymania samochodu i zaczął uciekać. 20-latek został szybko zatrzymany po krótkim pościgu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
-
O bezpieczeństwie z seniorami
Dzisiaj w Szczekarkowie odbyło się spotkanie policjantów z seniorami. Tematem przeprowadzonych warsztatów były oszustwa dotykające często osób starszych oraz bezpieczeństwo seniora w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podczas spotkania omówili najważniejsze zagadnienia oraz odpowiadali na pytania seniorów.
-
W piwnicy uprawiał konopie
Ponad 1200 porcji dilerskich marihuany oraz kilkanaście sadzonek konopi innych niż włókniste zabezpieczyli lubartowscy kryminalni u 29-latka z Lubartowa. Mężczyzna w piwnicy w namiocie ,,uprawiał” marihuanę. Został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Akcja honorowego oddawania krwi
Krew jest tym co najcenniejsze, zwłaszcza, gdy możemy się nią podzielić z innymi. Właśnie dzięki Honorowym Dawcom Krwi możemy każdego dnia ratować zdrowie i życie wielu ludzi. Krew oddać będzie można w dniu 31 sierpnia 2021 roku w godzinach od 9.00 – 13.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Zapraszamy!
-
Uważajmy na ciężkie warunki drogowe związane z opadami deszczu. Apelujemy o rozwagę na drodze!
Dostosowanie prędkości do panujących warunków, sprawne światła i wycieraczki a także odpowiedni stan opon to najważniejsze elementy o których musimy pamiętać podczas jazdy. Policjanci apelują o ostrożność i przemyślane zachowania na drodze.
-
Ćwiczenia zgrywające służb mundurowych
17 sierpnia 2021 roku w Firleju w lasach Nadleśnictwa Lubartów odbyły się ćwiczenia zgrywające służb z powiatu lubartowskiego. W ćwiczeniach tych brali udział również lubartowscy policjanci.
-
Spotkanie policjantów z dziećmi podczas imprezy plenerowej IX Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
15 sierpnia w Lubartowie odbył się IX Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Lubartowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas trwania imprezy a także spotkali się z dziećmi i młodzieżą.
-
Wjechała w drzwi sklepu
Kierująca pojazdem marki Nissan spowodowała kolizję drogową, wjeżdżając w drzwi sklepu. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy 1000-lecia w Lubartowie. Jak się okazało, 70-latka była trzeźwa i wyjeżdżała z miejsca parkingowego.
-
Uczciwi znalazcy
Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec gm. Niedźwiada. Mężczyzna na drodze znalazł saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 7600 złotych. Nietypowe znalezisko przyniósł do lubartowskiej komendy. O dużym szczęściu może mówić także mieszkaniec Lubartowa, który zgubił portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 10 400 złotych. Jego portfel znalazł mieszkaniec miasta i przekazał go policjantom. Dzięki obywatelskim postawom zguby trafiły do właścicieli, którzy nie kryli wdzięczności wobec postawy uczciwych znalazców.
-
Policyjne działania „Prędkość”
Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
-
Z 3 promilami wjechał w znak drogowy. Zatrzymał go policjant wracający ze służby
Policjant wracając po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który kierując audi jechał zygzakiem i uderzył w znak drogowy. W chwili zatrzymania 28-latek miał ponad 3 promile. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Nakręćmy się na pomaganie
Mieszkańcy Lubartowa, policjanci, pracownicy i emeryci lubartowskiej komendy kolejny raz włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, która ma na celu pomoc innym. Nakrętki zostały przekazane dla Hospicjum imieniem Świętej Anny w Lubartowie, które zajmuje się opieką nad potrzebującymi.
-
Zdarzenie drogowe w Kocku
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wczorajszego wypadku w Kocku. 73-latek podczas wykonywania manewru cofania wjechał w inny samochód, który poruszał się drogą z pierwszeństwem. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!
-
Postaw na bezpieczeństwo podczas prac polowych
Sierpień to nie tylko okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach czy nad wodą, ale również czas intensywnych rolniczych prac polowych. Każdego roku, w okresie wakacji, notowany jest wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych, których ofiarami stają się także dzieci i młodzież. Działanie z wyobraźnią i świadomością zagrożeń jest najlepszym sposobem na uniknięcie ludzkich tragedii. Niech kręci nas bezpieczeństwo podczas wykonywania prac w ogrodach, sadach i na polach!
-
Policjanci poszukują wandala
Zamaskowany mężczyzna uszkodził bramę garażową, ogrodzenie i zniszczył kilka sprzętów znajdujących się na podwórku miejscowości Wypnicha (gm. Michów). Sprawcy poszukują lubartowscy policjanci i zwracają się z apelem do osób, które rozpoznają wandala. Informację można przekazać anonimowo pod numerem telefonu: 47 81 252 90.
-
Postaw na bezpieczeństwo w domu i poza domem
Choć lipiec i sierpień to czas wakacyjnych urlopów i wyjazdów, część z nas upalne miesiące spędzać będzie w miejscu zamieszkania. Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są również dzieci i młodzież. Zadbajmy o to, by nic nie zepsuło nam wakacyjnego humoru. Postawmy na bezpieczeństwo w domu i poza domem!
-
Ciągnikiem wjechał w dom
Do nietypowego zdarzenia doszło przed weekendem w Maśluchach. Kierujący ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami wjechał w drewniany dom mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.