Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
-
26-latek zatrzymany za kradzież biżuterii z lombardu
Policjanci Prewencji zatrzymali 26-latka, który pod koniec kwietnia b.r. wtargnął do jednego z miejscowych lombardów i ukradł tacę ze złotą biżuterią. Z łupem w ręku złodziej uciekł odjeżdżając rowerem. Pokrzywdzony właściciel oszacował straty na kilkanaście tysięcy złotych. Jak się okazało zatrzymany 26-latek odpowie w recydywie, gdyż odbywał już karę za podobne przestępstwo. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy właściciela roweru
Lubartowska Policja poszukuje właściciela roweru ze zdjęcia
-
Bezpieczna Majówka 2025- apel o ostrożność wobec pieszych, rolkarzy i motocyklistów!
Majówka to czas relaksu, ale też wzmożonego ruchu na drogach! Policjanci apelują do pieszych, rowerzystów, rolkarzy, użytkowników hulajnóg i kierowców o ostrożność! Zbliżający się długi weekend majowy oraz sprzyjająca, wiosenna pogoda to doskonały czas na rodzinne wyjazdy, wycieczki rowerowe czy rekreacyjne przejażdżki jednośladami. Apelujemy jednak, aby nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa i obowiązujących przepisach ruchu drogowego.
-
Kolizja na obwodnicy Lubartowa. Apelujemy o ostrożność na drodze!
Brak koncentracji i ostrożności to prawdopodobne przyczyny dzisiejszego nocnego zderzenia busa i osobówki na obwodnicy Lubartowa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Apelujemy o ostrożność i skupienie za kierownicą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
-
Serce dla Laury - trzyletnia córka policjanta potrzebuje naszego wsparcia!
Laura jest córeczką zielonogórskiego policjanta młodszego aspiranta Marcina Wolniewicza, który pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Dziewczynka w lipcu skończy trzy latka. U Laury zdiagnozowano bardzo poważną chorobę – Zespół Retta. Terapia, która może zahamować rozwój choroby, nie jest refundowana, a miesięczna dawka leku kosztuje 40 000 dolarów. Pomóżmy małej Laurze się rozwijać i zawalczyć o lepszą przyszłość. Możecie wspomóc prowadzoną zbiórkę lub przekazać 1,5% swojego podatku.
-
Bezpieczna Majówka 2025
Przed nami długi majowy weekend, a co za tym idzie, wzmożony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED.
-
Powiatowe eliminacje Turnieju BRD w Lubartowie – wspólna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z kilku szkół podstawowych z terenu powiatu lubartowskiego. Poznaliśmy zwycięzców, a zarazem drużyny, które będą reprezentować nasz powiat w kolejnych eliminacjach konkursu. Mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
-
Miał ponad 2,5 promila - stracił prawo jazdy i auto warte 140 tys. zł
Dzięki szybkiej reakcji świadka, policjanci z Lubartowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Toyoty, który pijany przyjechał na stację paliw. Badanie krwi wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci w związku z obowiązującymi przepisami zabezpieczyli także jego auto warte 140 tysięcy złotych.
-
Bez kasku, bez uprawnień i po alkoholu...
W ubiegły poniedziałek, 22 letni mieszkaniec gminy Firlej, kierując motorowerem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie wkrótce przed sądem. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę – prędkość, technika jazdy i trzeźwość za kierownicą mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
-
Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Lubelszczyzny
Podczas minionego świątecznego weekendu (19-21.04.) na drogach województwa lubelskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Na szczęście w tych statystykach nie ma ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 65 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło do 121 kolizji drogowych. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci drogówki.
-
Chciała sprzedać łóżeczko – straciła blisko 15 000 złotych
Kobieta padła ofiarą oszustwa na portalu sprzedażowym, gdzie chciała sprzedać łóżeczko dziecięce. Wystarczyła chwila nieuwagi, kliknięcie w fałszywy link i rozmowa z „doradcą bankowym”, by doszło do straty blisko 15 000 zł. Oszuści działają na wiele sposobów, ten z linkiem należy do jednego z bardziej popularnych i pomimo nagłaśniania w mediach dalej dochodzi do oszustw. Bądźmy czujni!
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie z okazji Świąt Wielkanocnych
Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Państwu oraz Waszym bliskim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytchnienia od codziennych zmartwień i trosk.
-
Życzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak z okazji Świąt Wielkanocnych złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
-
Szkolenie policyjnych psów z udziałem „Tajgi”, która dołączyła do lubelskich kontrterrorystów
Dziś na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie odbyło się kolejne szkolenie policyjnych psów służbowych. Czworonożni funkcjonariusze podnosili swoje umiejętności w wykrywaniu zapachów materiałów wybuchowych. Do grupy specjalizujących się w tej dziedzinie policyjnych psów dołączyła Tajga – nowy „nabytek” i partner lubelskich kontrterrorystów, która ma już na koncie kilka udanych akcji.
-
Wyjeżdżasz na święta? Zabezpiecz swój dom!
Zbliżający się okres świąteczny to czas wyjazdów, rodzinnych spotkań i odpoczynku. Niestety – to również czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie domów oraz mieszkań przed opuszczeniem ich na dłuższy czas.
-
Bezpieczne zakupy wielkanocne 2025
Gorączka wielkanocnych zakupów trwa. Galerie handlowe, sklepy, bazary przeżywają oblężenie klientów. W tym okresie szczególnie chętnie korzystamy także z zakupów online. Promocje, kuszące wyprzedaże, kolorowe reklamy, zakupy tzw. prezentów na zajączka dostarczają nam wielu emocji. W natłoku przedświątecznych obowiązków zapominamy o podstawowym elemencie, jakim jest bezpieczeństwo, zarówno dotyczące zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Stąd warto przypomnieć sobie o przestrzeganiu podstawowych zasad w takich sytuacjach. Policjanci, jak co roku, apelują o szczególną ostrożność i rozsądek, aby tegoroczna Wielkanoc była wyłącznie okazją do rodzinnych spotkań i duchowych przeżyć w beztroskiej atmosferze.
-
Byliśmy z Wami na I Targach Pracy i Edukacji w Lubartowie
Marzysz o pracy w której każdy dzień ma znaczenie? Chcesz pomagać, chronić i działać z pasją? Dołącz do Policji i zostań częścią formacji, która nie tylko dba o bezpieczeństwo, ale też daje możliwość rozwoju i satysfakcji. Targi Pracy i Edukacji w Lubartowie pokazały, że droga do służby może zaczynać się już dziś.
-
Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Kocku – policyjno-strażackie emocje i edukacja w praktyce
Wczoraj w Zespole Szkół w Kocku odbył się kolejny już Dzień Otwarty, który przyciągnął uczniów szkół podstawowych z rejonu. Wydarzenie miało na celu przybliżenie oferty edukacyjnej placówki oraz zaprezentowanie praktycznych aspektów nauki w poszczególnych klasach, w tym klasy o profilu policyjno-strażackim. W pokazach brali udział także lubartowscy policjanci.