Kamionka: II Wyścig Kolarski z okazji Święta Policji

W dniu 24 lipca 2010 r. na terenie gminy Kamionka (powiat lubartowski) został rozegrany II wyścig kolarski o Puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Impreza zorganizowana przez sekcję rowerową MKS ?Lewart? Lubartów jest częścią odbywającego się już od 34 lat ?Wyścigu kolarskiego po ziemi lubartowskiej?.

W dniu 24 lipca 2010 r. na terenie gminy Kamionka (powiat lubartowski) został rozegrany II wyścig kolarski o Puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Impreza zorganizowana przez sekcję rowerową MKS „Lewart” Lubartów jest częścią odbywającego się już od 34 lat „Wyścigu kolarskiego po ziemi lubartowskiej”.

Dzisiejszy wyścig zgromadził na starcie kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całego kraju, którzy podzieleni na kategorie wiekowe, pokonali blisko 100 km ścigając się na trasie: Kamionka - Samoklęski - Rudka Gołębska - Kierzkówka - Kamionka.

W kategorii „Młodziczka” zwyciężyła Karolina Stępień z FML Poltino Azalia Brzóza Królewska wyprzedzając Katarzynę Szewczyk z KS Agros Zamość, Katarzynę Makarewicz z Mayday Team Lublin i Patrycję Urban z MKS Lewart.

W kategorii „Juniorka+elita open) I miejsce na podium zajęła Magdalena Kizerwetter-Świda z ALKS Stal Grudziądz. Dalsze miejsca: Katarzyna Wilkos FML Poltino Katarzyna Kirpsza KS Sokół Sokółka.

W kategorii „Młodzik” wygrał Mikołaj Gutek z Mayday Team Lublin. II miejsce zajął Karol Opolski z KS Pogoń Mostostal Puławy. III miejsce: Filip Pyrz z FML Poltino.

W kategorii „Junior młodszy” zwyciężył Piotr Urban z MKS Lewart wyprzedzając Mikołaja Bajewa i Krzysztofa Wojdaszkę (obaj KS Pogoń Mostostal Puławy).

Zwycięzcy otrzymali z rąk Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Grzegorza Czepiela pamiątkowe puchary. Nagrody i dyplomy wręczali również Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Marek Kowalczyk oraz Zastępca Wójta Gminy Kamionka Grzegorz Szymanek.