Lubartów: Turniej Powiatowy

Szkoła Podstawowa w Łucce oraz Gimnazjum nr 1 w Lubartowie to finaliści Turnieju Powiatowego "bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Drużyny te reprezentować będą Powiat Lubartowski w finale wojewódzkim konkursu.

W dniu 22.04.2010 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie został rozegrany finał powiatowy ogólnopolskiego turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego".
Honorowy patronat nad imprezą sprawował Starosta Lubartowski, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.
Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjalnych.
W kategorii szkół podstawowych startowało 6 drużyn ze szkół z terenu powiatu, natomiast kategorii szkół gimnazjalnych - 8 drużyn.
Zawodnicy każdej z drużyn rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, wykazywali się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz  demonstrowali swoje praktyczne umiejętności jazdy na rowerze po specjalnym torze przeszkód i na miasteczku ruchu drogowego.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Łucce w składzie: Daria Sagan, Mariusz Kozdroń i Krzysztof Budka.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce wywalczyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Lubartowie w składzie: Maciej Podleśny, Michał Pytka i Bartosz Tomaszewski.
Komisja konkursowa wyłoniła również najlepszych zawodników: Mariusz Kozdroń ze Szkoły Podstawowej w Łucce oraz Maciej Podleśny z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.