Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Jak zostać Policjantem? Młodzież z Niedźwiady poznaje tajniki rekrutacji i służby w Policji

Dziś uczniowie klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Lubartowie. Policjantka oprowadziła młodzież po jednostce, pokazując m.in. dyżurkę i opowiadając o służbie mundurowych. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w policji to nie tylko wyzwania, ale również możliwość rozwoju, zdobywania nowych umiejętności i niesienia pomocy innym.

Podczas dzisiejszej wizyty uczniów klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie w lubartowskiej jednostce, uczniowie mieli możliwość z bliska zapoznać się z pracą funkcjonariuszy. Podczas spaceru po jednostce młodzież odwiedziła "dyżurkę" i zapoznała się z policjantami pracującymi na różnych stanowiskach. Podczas spotkania, kluczowym tematem była rekrutacja i służba w Policji. Policjantka szczegółowo omówiła proces doboru oraz wymagania, jakie trzeba spełnić, by dołączyć do tej formacji.

Podczas pogadanki funkcjonariuszka podkreśliła, że praca w Policji to nie tylko wymagania, ale także duże możliwości rozwoju. Policjanci mogą specjalizować się w różnych dziedzinach, np. w prewencji, kryminalistyce czy służbach ruchu drogowego. To także zawód, który wymaga odwagi, odpowiedzialności i chęci niesienia pomocy innym.

Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała o tym, jak wygląda codzienna służba policjantów, jakie są jej zalety oraz wyzwania.

Mundurowa wyjaśniła, że rekrutacja składa się z kilku etapów:

  • Złożenie dokumentów – kandydat musi dostarczyć podanie oraz wymagane zaświadczenia,

  • Test wiedzy ogólnej – sprawdzający znajomość przepisów oraz podstawowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem państwa i Policji,

  • Test sprawności fizycznej,

  • Badania psychologiczne – testy sprawdzające odporność na stres i predyspozycje psychiczne do służby,

  • Rozmowa kwalifikacyjna – komisja ocenia motywację i predyspozycje kandydata,

  • Kwalifikacja lekarska – sprawdzenie stanu zdrowia i zdolności do służby,

  • Postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Spotkanie trwało około godziny i było pełne wartościowych informacji. Kto wie, może wśród dzisiejszych uczestników są przyszli stróże prawa?

młodszy aspirant Jagoda Maj

Powrót na górę strony