Aktualności

Pijany kierowca BMW spowodował kolizję i odjechał

Data publikacji 27.11.2024

Kierowca BMW najpierw wjechał na skrzyżowanie i uderzył w bok auta zgłaszającej, wysiadł z samochodu aby sprawdzić szkody a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a w przeszłości był karany za tożsame przestępstwo. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

25 listopada br. przed godziną 18:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łukówiec. Okazało się także, że sprawca zdarzenia odjechał z miejsca.

Do interwencji niezwłocznie zadysponowany został patrol lubartowskiej drogówki. Jak wynika ze wstępnych informacji ustalonych przez mundurowych, 23 letnia kierująca samochodem marki Peugeot, poruszała się od miejscowości Kock w kierunku Lubartowa. Jak ustalono, w jej auto uderzył kierowca BMW, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Mężczyzna wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Sprawca, najpierw na moment zatrzymał się i wyszedł z samochodu a następnie zdając sobie sprawę z zaistniałego zdarzenia, wsiadł do auta i odjechał. 

W toku podjętych czynności, mundurowi udali się pod ustalony adres, gdzie zastali 45 latka.

W związku z zaistniałym zdarzeniem, policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do lubartowskiej komendy w celu wykonania niezbędnych czynności. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Następnego dnia, podczas przeprowadzonych czynności procesowych, mężczyzna przyznał się do kierowania.

45 latek już wkrótce odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego. Za powyższe grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna w przeszłości był karany za tożsame przestępstwo.

Przypominamy!

Nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu może wpłynąć negatywnie na zdolność kierowania pojazdem! Nikt nie jest w stanie ocenić wpływu alkoholu na swój organizm.

Pamiętajmy, że wypity alkohol:

  • wydłuża czas naszej reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • obniża naszą koncentrację,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

Dlatego, jeśli piłeś alkohol — nie jedź!

młodszy aspirant Jagoda Maj

 

Powrót na górę strony