Aktualności

Z dziećmi o bezpieczeństwie i zawodzie Policjanta

Spotkania z dziećmi i młodzieżą są jednym z elementów działań prewencyjnych lubartowskiej Policji. Mundurowi systematycznie spotykają się z uczniami szkół podstawowych i średnich. Rozmawiają o zagrożeniach, na jakie są narażeni młodzi ludzie. Tym razem Naszą jednostkę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kolechowicach.

W miniony poniedziałek policjanci: aspirant Norbert Ćmiel  i sierżant sztabowy Jagoda Stanicka spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kolechowicach, którzy odwiedzili lubartowską jednostkę. Funkcjonariusze oprowadzili dzieci po komendzie, pokazali pracę policjantów ,,od podszewki”.

Mundurowi w skrócie opowiedzieli uczniom jak wygląda praca policjanta w poszczególnych wydziałach, oraz jak przedstawia się rekrutacja do służby. Dzielnicowy zaprezentował uczniom podstawowe elementy wyposażenia funkcjonariusza do służby oraz wyposażenia policjanta wydziału prewencji. Uczniowie byli zainteresowani i zadawali pytania, na które policjanci z chęcią odpowiadali. W drugiej części spotkania odbył się pokaz radiowozu, który wzbudził duże zainteresowanie.

Dodatkowo, w czasie pogadanki, dzielnicowy omówił z uczniami podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują w naszym codziennym życiu.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły rekrutacji do Policji, wejdz w poniższy link:

https://lubelska.policja.gov.pl/lub/praca-w-policji/linki/104967,Rekrutacja.html

 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

Powrót na górę strony