Aktualności

Policjant z Lubartowa nominowany do tytułu „Osobowość Roku 2023”

Policjant z Lubartowa sierż. szt. Cezary Lik, otrzymał nominację Kapituły Redakcji Gazety Kuriera Lubelskiego do tytułu „Osobowość Roku 2023” . Funkcjonariusz otrzymał wyróżnienie za błyskawiczną reakcję i udzielenie pierwszej przedmedycznej pomocy seniorowi, który stracił przytomność w kościele. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest głosami mieszkańców naszego regionu.

Tytuł Osobowość Roku przyznawany jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, Samorządność i społeczność lokalna, Nauka. Akcja ma na celu uhonorowanie ludzi nadzwyczajnych, którzy konsekwentnie realizują obrane cele, wyróżniają się empatią i chęcią pomocy innym.

Do grona osób nominowanych w plebiscycie "Osobowość Roku 2023" organizowanym przez Kapituły Redakcji Kuriera Lubelskiego dołączył Lubartowski policjant z wydziału prewencji sierżant sztabowy  Cezary Lik. Przebywając na wolnym, funkcjonariusz zauważył, że znajdujący się w kościele starszy mężczyzna nagle przewrócił się, zaczął tracić oddech i tętno. Funkcjonariusz z pomocą innych osób wyniósł mężczyznę z kościoła, ułożył go w miejscu bezpiecznym i przystąpił do reanimacji. W międzyczasie zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Przez cały czas policjant kontynuował reanimację. Dzięki prowadzonej reanimacji, 64-latek odzyskał funkcje życiowe i w tym stanie został przekazany ratownikom, którzy podłączyli go do specjalistycznego sprzętu i przetransportowali do szpitala

Sierż. szt. Cezary Lik pracuje w policji od 2006 roku. Przez cały okres swojej służby związany jest z Wydziałem Prewencji, Ogniwem Patrolowo Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Ponadto, poza służbą interesuje się sportem. Jego pasją są sporty sylwetkowe- kulturystyka. Cezary należy do federacji NPC i bierze czynny udział w zawodach.

Wszystkie informacje o plebiscycie Osobowość Roku 2023 można znaleźć pod adresami www.kurierlubelski.pl/osobowoscwww.kurierlubelski.pl/informacja - tutaj tez znajduje się link do głosowania.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony