Aktualności

Policyjna akcja ,,Bezpieczny Jednoślad” z użyciem drona

Data publikacji 10.05.2024

Na drogach powiatu lubartowskiego trwa policyjna akcja ,,Bezpieczny Jednoślad”. Działania są prowadzone z użyciem drona i mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących rowerami, motorowerami i motocyklami, gdyż należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek i bezpieczną jazdę!

Od godzin porannych na drogach powiatu lubartowskiego trwa akcja profilaktyczna ,,Bezpieczny Jednoślad”. W jej ramach policjanci ruchu drogowego, na terenie powiatu prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. W akcji bierze udział policyjny dron, który ,,z góry” ogląda zachowania kierujących na naszych drogach.

Celem akcji jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy jazda niezgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny jednośladów oraz posiadanie przez kierujących wymaganych uprawnień.

Mundurowi zwracają także uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o zachowanie ostrożności. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony