Aktualności

Weekendowi nietrzeźwi kierujący, w tym jeden poszukiwany

Data publikacji 06.05.2024

W długi weekend majowy lubartowscy policjanci zatrzymali łącznie 7 nietrzeźwych kierowców, w tym 1 pijanego kierującego samochodem osobowym, 1 motocyklistę i 5 rowerzystów. Jeden z nich okazał się także poszukiwany. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy- nie wsiadajmy ,, za kółko”, gdy spożywaliśmy alkohol!

Podczas długiego majowego weekendu policjanci w całym kraju dbali o bezpieczeństwo na drogach. W tym czasie lubartowscy funkcjonariusze zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego nietrzeźwego cyklistę lubartowscy policjanci zatrzymali 1 maja przed godziną 13:00 w Leszkowicach.  43-latek miał blisko 5 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przekazany rodzinie.

Tego samego dnia w miejscowości Żurawiniec uwagę policjantów przykuł motocyklista, który jechał tzw. ,,wężykiem”. Podejrzenia mundurowych co do stanu trzeźwości kierowcy potwierdziły się, 45-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Motocykl został odholowany.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 16:00 w Rozkopaczewie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. Wynik badania stanu trzeźwości wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie u 58-latka.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, pojazd został zatrzymany procesowo.

2 maja przed godziną 19:00 w miejscowości Rudzienko mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem. Jak okazało się podczas badania, 31-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

3 maja w miejscowości Rudno policjanci zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy mógł wskazywać, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, 33-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi zatrzymany tego dnia w tej miejscowości cyklista, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

4 maja w miejscowości Mieczysławka policjanci wydziału ruchu drogowego zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy również wzbudzał podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych pojawiła się informacja, ze 47-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na pół roku. W związku z powyższym został zatrzymany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy samochodu osobowego i motocykla grozi nawet trzy lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za swoje zachowanie odpowiedzą również nietrzeźwi rowerzyści.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i umiaru. Jeżeli spożywaliśmy alkohol, nawet dzień wcześniej, najpierw zbadajmy swój stan trzeźwości a później wsiadajmy ,,za kierownicę”.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

Powrót na górę strony