Aktualności

Oszustwo na policjanta. Kobieta straciła 30 000 złotych

Data publikacji 27.04.2024

78-letnia mieszkanka Ostrowa Lubelskiego padła ofiarą oszusta. Sprawca podając się za policjanta poinformował ją, że doszło do wypadku w którym jej córka potrąciła ciężarną kobietę i grozi jej więzienie. Kobieta wykonywała wszystkie polecenia sprawców, przekazała im 30 000 złotych. Policjanci przypominają- funkcjonariusz nigdy nie dzwoni i nie prosi o przekazanie żadnych pieniędzy!

Zdarzenie miało miejsce  w ubiegły czwartek. Do 78-letniej mieszkanki Ostrowa Lubelskiego w środku nocy zadzwonił mężczyzna na numer telefonu stacjonarnego. Oszust podając się za policjanta poinformował ją, że córka miała wypadek drogowy w którym potrąciła kobietę ciężarną, która jest stanie krytycznym. Dodał, że jedyną szansą aby córka nie poszła do więzienia jest wpłata pieniędzy w wysokości 30 000 złotych. Kobieta nie była do końca przekonana w prawdziwość tej historii, jednak oszust cały czas utrzymywał napięcie, weryfikując prawdziwość swoich danych przez inną osobę podającą się za pracownika komendy a nawet podając telefon ,,córce”. Oszuści przez cały czas trzymali rozmówczynię ,,na linii” nie dając jej możliwości rozłączenia i ponownego telefonu do prawdziwej córki. Kobieta wykonywała wszystkie instrukcje oszustów. Oszustka przyszła pod podany adres i odebrała od 78-latki 30 000 złotych. Zaraz po zdarzeniu 78-latka zadzwoniła do córki i już wtedy wiedziała, ze została oszukana.

Pamietajmy! Jeśli w rozmowie telefonicznej ktoś podaje się za policjanta lub prokuratora i twierdzi, że twoje pieniądze są zagrożone i musisz je przekazać, to wiedz że masz do czynienia z oszustem!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

 

Powrót na górę strony