Aktualności

31-latek odpowie za nielegalne posiadanie amunicji i narkotyków

Data publikacji 26.04.2024

Za nielegalne posiadanie amunicji i narkotyków odpowie 31-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Mężczyzna trzymał w swoim miejsce zamieszkania amunicję i pociski artyleryjskie a także środki narkotyczne. Już wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia

Kilka dni temu policjanci wydziału kryminalnego lubartowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w ramach własnych czynności dokonali przeszukań w miejscu zamieszkania 31-letniego mieszkańca gminy Abramów. Jak okazało się podczas prowadzonych czynności, mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych trzymał amunicję różnego kalibru, dodatkowo 8 sztuk pocisków artyleryjskich, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej oraz środki narkotyczne.

Na miejscu pracowali policyjni antyterroryści, którzy zajęli się zabezpieczeniem niebezpiecznego znaleziska. Z uwagi na dużą ilość materiałów niebezpiecznych wezwany został patrol saperski, który przetransportował materiały do miejsca ich bezpiecznej utylizacji.
31-latek został zatrzymany.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji i narkotyków.  Prokurator zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony