Aktualności

Policjanci ustalili sprawcę zniszczenia kapliczki i samochodu

Za dewastację przydrożnej kapliczki z wizerunkiem Matki Boskiej i zniszczenie samochodu odpowie 43-latek z Lubartowa. Mężczyzna oderwał z podestu figurkę i rozbił ją, uszkodził także zaparkowane nieopodal auto. Usłyszał już zarzuty. Przed sądem odpowie za obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia.

W lutym tego roku do lubartowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące uszkodzenia figurki Matki Boskiej w jednej z przydrożnych kapliczek znajdujących się w Lubartowie. Figurka została oderwana od podstawy i rozbita. Nad sprawą pracowali lubartowscy kryminalni.

Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę jej dewastacji. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Lubartowa. Sprawca uszkodził także samochód osobowy, który stał zaparkowany na jednej z sąsiednich ulic. Spowodowane przez wandala straty opiewają na kwotę ponad 800 złotych.

43-latek już usłyszał zarzut obrażenia uczuć religijnych i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Za powyższe, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony