Aktualności

W trosce o bezpieczną przyszłość - policyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą

Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do dzieci i młodzieży. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań informują uczniów o zagrożeniach z jakimi mogą się zetknąć w przyszłości i tłumaczą w jaki sposób wybrać odpowiednie rozwiązania, by się takim zagrożeniom przeciwstawić.

W ubiegłym tygodniu policjantka z lubartowskiej komendy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Bychawskiej, aby porozmawiać z uczniami na temat bezpieczeństwa i cyberprzemocy. W spotkaniu wzięło udział około 60 dzieci. Funkcjonariuszka tłumaczyła jak bezpiecznie korzystać z Internetu, co to jest hejt i mowa nienawiści.

Podczas spotkań omówiony został także temat odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne. Uczestnicy spotkań zadawali pytania związane z niewłaściwym zachowaniem osób młodych chcąc dowiedzieć się, jakie są tego skutki i konsekwencje dla osób je popełniających.

Podczas wizyty w szkole funkcjonariuszka odwiedziła także najmłodszych. Przypomniała dzieciom o bezpieczeństwie podczas kontaktów z osobami nieznanymi, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i numerze alarmowym na który należy dzwonić jeżeli byłyby w niebezpieczeństwie.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

Powrót na górę strony