Aktualności

Cyberprzemoc i odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkania z policjantami

W ramach działań profilaktycznych lubartowscy policjanci odwiedzili uczniów VII i VIII klas z Zespołu Szkół w Kamionce, celem uświadomienia młodzieży przestępstw popełnianych w internecie oraz związanych z tym konsekwencji prawnych.

Współczesna młodzież nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do internetu. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczą w mediach społecznościowych, dodają komentarze, upubliczniają treści różnego typu, dlatego tak ważne jest aby przypominać o tym, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może nieść za sobą poważne konsekwencje.

W ubiegłą środę asp. szt. Mieczysław Bujak wraz sierż. szt. Jagodą Stanicką spotkali się z młodzieżą. Policjanci zapoznali młodych ludzi z formami cyberprzemocy oraz z procedurą postępowania w przypadku dotknięcia z tym zjawiskiem. Uświadamiali uczniów, iż w sieci nie można czuć się anonimowo oraz, że za publikowanie w internecie obraźliwych wpisów i haseł mogą ponieść konsekwencje prawne. Podkreślano w rozmowie z uczniami jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy w stosunku do innych osób.

Na zakończenie odbyła się jeszcze dyskusja podczas której dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony