Aktualności

Dzielnicowy rozmawiał z młodzieżą o hejcie i przemocy rówieśniczej

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim przeprowadził prelekcję z uczniami Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Głównymi tematami poruszanymi w czasie spotkania było odpowiedzialne korzystanie z zasobów Internetu, hejt w oraz mowa nienawiści, a także przemoc rówieśnicza.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim odwiedził uczniów z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Policjant przeprowadził tam prelekcję na temat nurtujących młodzież i dzieci problemów  - hejtu w cyberprzestrzeni oraz mowy nienawiści, a także przemocy rówieśniczej.  Funkcjonariusz wyjaśnił zebranym czym jest "hejt" oraz  jak to zjawisko narusza prawa człowieka, jak bardzo może być krzywdzące dla innych.

Mundurowy w trakcie prelekcji przedstawił możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Udzielił uczniom wskazówek, gdzie mogą szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą "hejtu". Zaznaczył również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Wyjaśnił  jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

Dzielnicowy wskazał dzieciom jak poprawnie kształtować relacje rówieśnicze, gdyż niektóre zachowania będące dla jednych dobrą zabawą, innym mogą sprawiać ogromną przykrość, doprowadzając do poważnych konsekwencji. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony