Aktualności

Dostała sms, weszła w link i straciła pieniądze z konta

Data publikacji 04.02.2024

Oszust na numer telefonu prywatnego wysłał wiadomość sms z informacją o dokonanej wpłacie w kwocie 100 zł. Podany link łączył z bankiem zgłaszającej. Zanim poszkodowana kobieta się zorientowała z rachunku straciła 2600 zł. Policjanci apelują, bądźmy czujni, nie klikajmy w przypadkowe linki!

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. 62-latka dostała sms z informacją, że na jej konto wpłynęło 100 złotych wraz z linkiem przekierowującym do strony jej banku. Kobieta, kierując się ciekawością, weszła w przesłany link i zalogowała się na swój rachunek bankowy. Zobaczyła także, że na jej konto faktycznie wpłynęło 100 zł. W tym samym momencie zauważyła, że z konta zniknęły pieniądze w kwocie 2600 złotych. Natychmiast zadzwoniła do swojego banku z prośbą o blokadę środków. Następnie złożyła zawiadomienie w lubartowskiej jednostce.

Oszusci działają na różne sposoby. Policjanci kolejny raz przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności podczas przeglądania korespondencji, odbierania połączeń od obcych numerów czy komunikowania się z osobami poznanymi w sieci. Zachowajmy ostrożność i nie klikajmy w przesłane przez obce numery linki. Mogą doprowadzić do utraty danych a niekiedy i utraty oszczędności życia.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony