Aktualności

Gramy razem w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Data publikacji 28.01.2024

Już dzisiaj 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie pilnują naszego bezpieczeństwa podczas dzisiejszych uroczystości na terenie naszego miasta i powiatu. Najmłodsi mieli okazję obejrzenia radiowozu i porozmawiania z funkcjonariuszami na temat ich służby.

Pod siedzibą sztabu WOŚP w Lubartowie, który mieści się w Lubartowskim Ośrodku Kultury policjanci prezentowali dzieciom samochód służbowy, którym mundurowi odbywają codzienne patrole. Każde z chętnych dzieci miało okazję wejść do środka i porozmawiać z funkcjonariuszami na temat ich pracy. Policjantom towarzyszyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie a także ratownicy. Mundurowi przekazali zebranym w jaki sposób unikać zagrożeń oraz powiedzieli o zasadach bezpieczeństwa, którymi powinni się kierować podczas kwesty.

Także w Radzyńskim Ośrodku Kultury wystawę broni i sprzętu wojskowego miało w dniu dzisiejszym Radzyńskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Militariów, którego członkiem jest lubartowski policjant i który brał dzisiaj udział w pokazie. Na wystawie można było zobaczyć broń rożnego typu i kalibru a także elementy umundurowania wojskowego.

Przed rozpoczęciem kwesty policjanci pouczyli, że w sytuacji niebezpiecznej wolontariusz powinien poprosić o pomoc w pierwszej kolejności patrol policyjny lub osobę dorosłą.

Darczyńcom przypominamy, że każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator, na którym znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas finału odbędzie się także loteria na którą policjanci przekazali trzy vouchery na bezpłatny trening strzelecki z instruktorem. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony