Aktualności

Ferie tuż tuż- wizyta młodzieży w lubartowskiej jednostce

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie gościli w jednostce dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie profilaktyczne na temat m.in. bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie ferii i właściwego poruszania się po drodze. Opowiedzieli również na czym polega praca policjanta.

Już od poniedziałku dzieci z naszego województwa rozpoczynają długo wyczekiwane ferie. Aby ten wypoczynek był bezpieczny lubartowscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2023”  i ,,Bezpieczny Maluch” prowadzą szereg spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

Dzisiaj do lubartowskiej jednostki przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Funkcjonariusze mówili o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Poruszyli zagadnienia kontaktów z obcymi osobami, omówili na tematy dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw na stoku i lodowisku. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się dzieci po drogach publicznych oraz przypomnienie o konieczności noszenia elementów odblaskowych znacznie poprawiających widoczność uczestników ruchu drogowego. Policjanci opowiedzieli dzieciakom o swojej pracy i zasadach doboru do służby. Ważnym elementem spotkania był także spacer po komendzie. Młodzież miała możliwość poobserwowania pracy policjantów, min. dyżurnego komendy.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli dzieciom odblaski, które dzieci zobowiązały się zakładać na zimowe wycieczki.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony