Aktualności

Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach sprawiają wiele radości i wzmacniają naszą kondycję fizyczną. Pamiętajmy jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność! Właśnie o bezpieczeństwie podczas tych aktywności przypominał dzieciom dzielnicowy na ostatnim spotkaniu w Szkole Podstawowej w Abramowie.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy asp. szt. Grzegorz Wójtowicz spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Abramowie. Policjant przypomniał o bezpieczeństwie w czasie uprawniania zimowych aktywności. Podczas spotkania mundurowy informował dzieci o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Przestrzegał, jak zachowywać się na stoku, nad wodą lub podczas wyjazdu w góry. Rozmawiał także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

W drugiej części spotkania funkcjonariusz przypomniał najmłodszym dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci muszą mieć świadomość, że piesi o zmroku są przez kierowców słabiej dostrzegani, a droga hamowania na śliskiej nawierzchni wydłuża się, co należy brać pod uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. W spotkaniu wzięły udział klasy I-VIII.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony